SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania Juniora vol. 4!

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 153058

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
chmieeelu
DreamEvil
no generalnie na masie to ma się bęben niezależnie od fatu

jeśli jesteś zadowolony z tego, że na masie rośnie Ci bęben to pozdrawiam twoją diete ; )
Zmieniony przez - chmieeelu w dniu 2013-10-21 19:02:23


chyba nie zrozumiałeś, co miałem na myśli... a moja dieta bardzo fajna chodziło mi o to, że ma się wydęty brzuch chociażby od ilości jedzenia, zwłaszcza węgli w tym jedzeniu zawartych, nawet jeśli tłuszczu nie przybywa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11126
kreatyna cyklicznie , czy 5 g cały czas ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
jak chcesz, mi bardziej pasuje wersja 2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
5g cały czas fajna opcja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 621
Witam, prosiłbym o konkretną odpowiedź.. Ćwiczę od kilku miesięcy, mam rozpisaną dietę której przestrzegam. Mam 20 lat, 178 wzrost, i 71kg wagi. Moje pytanie brzmi czy dany plan treningowy da mięśniom czas na regeneracje która w sumie jest najważniejsza.

Mianowicie :

Poniedziałek : plecy + biceps + brzuch
Wtorek : Klatka + triceps
Środa : Nogi + brzuch ( nie angażuję tu rąk itp żeby dać czas na odpoczynek )
Czwartek : Barki ( i prawdopodobnie wrzuciłbym przedramię którego do tej pory nie ćwiczyłem )
Piątek : Klatka + triceps + brzuch
Sobota : Wolne
Niedziela : Wolne

Czekam na odpowiedź
Pozdrawiam

Zmieniony przez - em92 w dniu 2013-10-21 20:15:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1419 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12943
O jakim planie mowa?

"Tylko od Ciebie zależy to, czy czegoś dokonasz"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 621
Za szybko wcisnąłem enter i poszedł post bez reszty wiadomości :D już został edytowany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to nie jest plan. Nie wypisałeś ćwiczeń serii i powtórzeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 621
Poniedziałek : plecy + biceps + brzuch

Plecy :
Drążek : 10,8,8,8
Wiosłowanie : 10,8,8,6
Martwy ciąg : 12,10,8,8

Biceps :
Chwyt młotkowy : 10,8,8
Zwykły chwyt : 10,8,8
I na sztandze stojąc : 10,8,8



Wtorek : Klatka + triceps


Klatka
Wyciskanie hantli na płaskiej 10,8,8,8
Na skośnej w górę to samo
Na skośnej w dół to samo
Rozpiętki 3x 10 powtórzeń

Triceps
Ściąganie drążka 10,8,8,8
I tu jeszcze są dwa ćwiczenia ale nie wiem jak profesjonalnie się nazywają , jedno z hantlem siedząc i uginając rękę za głową.



Środa : Nogi + brzuch ( nie angażuję tu rąk itp żeby dać czas na odpoczynek )

Nogi :
Przysiady ze sztangą : 12, 10, 8 ,8
Wykroki
Wspięcia na łydki

Czwartek : Barki ( i prawdopodobnie wrzuciłbym przedramię którego do tej pory nie ćwiczyłem )

Wyciskanie sztangi zza głowy, 10, 8, 8, 8
Unoszenie rąk na boki , to samo
Unoszenie hantli ( talerza ) przed siebie, to samo

Piątek : Klatka + triceps + brzuch

Klatka
Sztanga na płaskiej
Hantle na skosie w górę,
Brama

Triceps zamiennie z bicepsem to samo co we wtorek

Sobota : Wolne
Niedziela : Wolne

Zmieniony przez - em92 w dniu 2013-10-21 20:23:25

Zmieniony przez - em92 w dniu 2013-10-21 20:24:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1201 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13287
em92
Witam, prosiłbym o konkretną odpowiedź.. Ćwiczę od kilku miesięcy, mam rozpisaną dietę której przestrzegam. Mam 20 lat, 178 wzrost, i 71kg wagi. Moje pytanie brzmi czy dany plan treningowy da mięśniom czas na regeneracje która w sumie jest najważniejsza.

Mianowicie :

Poniedziałek : plecy + biceps + brzuch
Wtorek : Klatka + triceps
Środa : Nogi + brzuch ( nie angażuję tu rąk itp żeby dać czas na odpoczynek )
Czwartek : Barki ( i prawdopodobnie wrzuciłbym przedramię którego do tej pory nie ćwiczyłem )
Piątek : Klatka + triceps + brzuch
Sobota : Wolne
Niedziela : Wolne

Czekam na odpowiedź
Pozdrawiam

Zmieniony przez - em92 w dniu 2013-10-21 20:15:40


Tak jak kolega wyżej to jest jedynie rozkład treningów i dnia a nie plan treningowy, ale nawet i tu wprowadził bym kilka poprawek.
Triceps daj do barków a biceps z pleców daj do klatki, przedramię rób po treningu pleców ponieważ przy samych plecach mocno pracuje przedramię i dosłownie wystarczy Ci jedno, max dwa ćwiczenia i już będziesz miał dość. Ponad to, brzuch 3x w tyg to za dużo. Dwa treningi brzucha w tygodniu w zupełności Ci wystarczy.
Możesz dodać go we wtorek i czwartek lub piątek. Jeśli chodzi o trenowanie dwa razy klatki i tricepsu to masz w tej grupie braki? Dlaczego trenujesz je 2 razy w tygodniu? Upewnij się czy aby na pewno jest Ci to potrzebne, jeśli tak proponuje jeden trening robić na zasadzie hipetroficznym(większej ilości powtórzeń) a drugi natomiast siłowy(w zakresie powtórzeń od 6 do 10) Pozdro .
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

dietaa !

Następny temat

Rozkład WW i T i B.

WHEY premium