SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Gwid - vol. 2

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 395761

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No nareszcie, wraca Gwid -pełen optymizmu i energii.
Ps. 42.5kg hantelek na klatke a piszesz, że klatka odstaje.Właśnie wpędziłeś mnie w kompleksy i czuję się cały odstający.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 276 Napisanych postów 4714 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 69516
Cieszy mnie Twoja radość.Tylko proszę Cię jedź tym programem i nie kombinuj po swojemu.Wiem dzisiaj jest radość jutro wstaniesz z bólem między łopatkami -życie ale trzeba dawać z siebie wszystko i nie patrzeć na czasowy dyskomfort spowodowany czymkolwiek.
Mi też czasami się nie chce siedzę i rozmyślam a może dzisiaj odpuszczę i nadrobię jutro a nie chce mi się a może pooglądam coś w tv byle tylko nie iść.Wtedy się przełamuję i idę podstawa to wyjść z domu a później poleci.
Gwid masz rację musisz zaatakować klatę pod każdym kątem bo zdecydowanie odstaje.Powodzenia masujemy do końca stycznia,
P.S. Z tymi barkami nie przesadzaj bo nie jest tak kolorowo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
Dzisiaj poszło:

a) dwa razy rozciąganie
b) 2x20 kółko z kolan
c) niezliczone podciąganie na drążku w ramach testu

humor powraca. jutro jadę po hantelki, zakomunikowałem żonie że się dorzuciła do prezentu, przyjęła z godnością tą informacje( po tym jak otrzymała łapówkę do perfumerii)

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Dobrze Cię widzieć takiego Gwidzie :)

Swoją drogą fajny drążek :) Ja sobie zrobiłem prezent na Mikołaja i kupiłem pas do dipsów/podciągania. Utknąłem na 5 powtórzeniach i ni hu hu więcej. Więc będę dokładał obciążenia np. 1kg, 2kg itd. Do tego całkiem fajny program który u fansa ktoś polecił 10x10. Raz w tygodniu będę katował to i a nóż widelec zapodam sobie też drążek do pokoju :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 109 Napisanych postów 3897 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 76176
Ja przekonuję małżonkę, żeby mi rower kupiła ... ciężko jest

Podsumowanie I fazy redukcji: http://www.sfd.pl/Redukcja_ze_105kg__podsumowanie_str._170-t966196-s170.html
Rekordy osobiste w Tri:
1/8 IM: 1h23’30’’: Pszczyna 2014 // 1/4 IM: 2h28’59’’: Radłów 17/07/2016 // 1/2 IM: 4h59'40'Lisbon 2018: IM Kopenhagen 2017: 11h48'
Dystans Olimpijski: 2h32'04’’: 5150 Warszawa 11/06/2017

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
07-12-2015R. DT

DIETA: na spokojnie, rozpędzam się znowu do 4,0: 3666 kcal, 262 białko; 343,3 ww; 138 t

TRENING: plecy + triceps

Ostatni z serii trening wiec pozwoliłem sobie na kombinacje. nie patrzcie na zrzut bo w rzeczywistości kolejność ćwiczeń była inna

1. ławka rzymska - 5 serii z obciążeniem. prostowniki czułem dość mocno więc w międzyczasie rozciągałem je.

2. wiosło na maszynie siedząc - 4 serie, fajny progres i zapas ciężaru. tempo 2-4-0; TUT pełną gębą

3. ściąganie wyciągu górnego - 5 serii z progresją, wykonywane jak wyżej. czuję jak mi najszerszy się napina i rozluźnia przy tym ćwiczeniu.

4. MC - celowo na 4 miejscu bo chciałem zobaczyć czy przetyranie prostowników spowoduje że będę mógł machać mniejszym ciężarem z podobnym rezultatem. wyszło tak jak coach mówił, nie trzeba mieć 160 na patyku żeby czuć wagę. 120 wystarczyło już.

5. szrugsy na wyciągu - za mały ciężar ale efekt będzie. tylko 4 serie.

6. triceps wyciskanie wąsko - 6 serii od 60 do 80 kg.

7. ściąganie linek wyciągu górnego - na tym jest piękna bomba w mięśniu, 4 serie

8. pompki na maszynie - też fajnie czuję triceps, tylko 4 serie.

9. basen - pływanie na plecach, 20 min.

trening lekko męczący ale pozytywny.

mam nową rozpiskę na przyszły cykl - do końca stycznia: będą 4 treningi w tygodniu.

TRENING I : Klatka ciężko + naramienne( przód i bok) - wtorek

TRENING II : Najszerszy + czworoboczny + tył barków - środa

TRENING III : Nogi + klatka lekko - niedziela

TRENING IV , domowy tric + bic - sobota

+ wiadomo basen *1, rozciąganie kręgosłupa i miednicy *x14; drążek x7

jak czytam poszczególne ćwiczenia to wiem że będzie bolało ale o to chodzi będzie ogień a z niego siwy dym!!!!
aż chce mi się znowu na poważnie trenować.
zakres powtórzeń 20-8



Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
Wczoraj tj. 08-12-2014 DNT

Dzieciaki mi się wczoraj oba pochorowały i grzałem do lekarza z nim prawie 60 km na wizytę u specjalisty. Masakra że byłem u 2 w ZG i kiepsko zdiagnozowali moje trole.
W każdym bądź razie poległem z michą bo nadrabiałem w locie ( drożdżówka z serem oraz czekolada) i prawidłowy posiłek zjadłem dopiero o 22,30

Dzisiaj pierwszy trening z nowego planu a mianowicie:

TRENING I : Klatka ciężko + naramienne( przód i bok)

1. Wyciskanie sztangielek na skośnej ławce 5 x 20/15/12/10/8
2. Wyciskanie na m. Smitha na poziomej ławce(stopy na ławce) 4 x 12/10/10/10
3. Pompki na poręczach 3 x 15-12(opuszczanie powolne , podnoszenie niepełne)
4. Wyciskanie w siadzie na m. HUMMER 3 x 12/10/18
5. Wznosy sztangielek bokiem w siadzie z podparciem lub stojąc z podparcie 3 x 12
6. Podciąganie drążka wyciągu dolnego do brody , szerokim chwytem w leżeniu 3 x 12

Pamiętajcie przy czytaniu że większość jest taka dziwaczna aby chronić kręgosłup. Dzisiaj sesja zapoznawcza co i jak wiec pewnie przeszarżuje z ciężarami i jutro będą zakwasy ale o to właśnie chodzi
Drążek się sprawdza fenomenalnie - podwiesiłem starszego syna na nim ( prawie 4 lata) i skurczybyk się 13 sec utrzymał z tego co pamiętam to w LO był chyba warunek dla tych co się nie umieli podciągać aby utrzymali się 15 sec

maszyna Smitha daje mi do myślenia jako że trenuje sam - może powinienem się właśnie na nią głównie nakierować żeby nie myśleć o asekuracji w przyszłości jak będę chciał siłę porobić. ma ktoś jakieś przemyślenia oprócz tego że wiadomo że ogranicza ruch?

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1778 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23820
To ile byłoby dobrze w wieku +35? W sensie jak czasem w przerwach pomiędzy dipsami sobie powiszę to już wiszę, pewnie około minuty czasami. Ale nie będę strzelał, sprawdzę. W każdym razie to moje ostatnie ćwiczenie (dipsy) po MCNPN, wiosłowaniu sztangą w opadzie, przysiadzie, podciąganiu szeroko nachwytem z asystą, wyciskaniu na ławce, arnoldkach czyli ręce ogólnie oraz chwyt zajechane na max.

Zmieniony przez - Amidoman w dniu 2014-12-09 08:58:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 276 Napisanych postów 4714 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 69516
Gwidu ustaw sobie podpórki hamujące na smithcie i zjeżdżaj sztangą na dół zatrzymując na hamulcach i znowu ruszaj z martwego punktu .Zmasakruje Ci klatkę. Inna jakość ruchu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
A ile nad klatą się zatrzymuje gryf wtedy bo jak ostatnio oglądałem u nas smitha to jakos nie mogłem sobie tego wyobrazić. Albo było za nisko albo za wysoko przy ławce płasko.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

masa-dieta-suplementy

Następny temat

Alkohol i cała reszta...

WHEY premium