SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Gwid - vol. 2

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 395131

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12104 Napisanych postów 30526 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130859
Gwid
ojan
Nadgarstek boli od strony przedramienia i wierzchniej strony dłoni?


od strony żył, przy odgięciu do wyciskania itp.

@Wojtek - WL traktuję jako uzupełnienie a nie jako najważniejszy cel, możemy np MC albo sq się założyć


Trzymałbym rękę bardziej wyprostowaną w nadgarstku i unikał małpiego chwytu - za kilka(naście) dni będzie po problemie.

Zmieniony przez - ojan w dniu 2014-10-04 10:06:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Gwid

od strony żył, przy odgięciu do wyciskania itp.


Odginasz nadgarstek przy wyciskaniu? Normalnym, francuskim czy z małpim chwytem?

Ćwicz asertywność: broń bobra Najwięcej roboty masz do zrobienia ze swoją mentalnością. Zmiany, kombinacje, przestawianie, dokładanie, odejmowanie, eksperymenty. Chcesz siły: skup się na sile. Czytaj wszystko co się da, eksperymentuj, no i przede wszystkim, przestrzegaj nauk mistrzów. I nie spiesz się. Nauka skupienia na wzorowym ruchu to brama do zrozumienia tego czym jest trening. Tak jak mawiał Bruce Lee: "Nie bój się ludzi, którzy ćwiczą tysiąc kopnięć na jednym treningu. Bój się tych, którzy przez tysiąc treningów ćwiczą jedno kopnięcie." Może to tylko ja tak mam, ale zaczynam kochać treningi monotematyczne: 2 - 3 ćwiczenia, 3 - 4 razy w tygodniu; objętość, intensywność, ciężary - wg uznania. Bez rozpraszania się na dziesięć różnych celów i pośpiechu.
Jak u Walusiów będzie "dzień otwarty" to Ci krzyknę Zresztą na zachodzie, chłopaki spod znaku SF już ruszają ze specjalizacją ze sztangi
http://www.strongfirst.com/sfl-barbell-course/
Tylko czekać jak u Walusiów ruszą takie zajęcia (oni bezpośrednio podlegają pod Pawła).
Musisz odróżnić kurs od opłacenia karnetu na siłownię. Kupujesz karnet, wchodzisz na salę, z kieszeni wyjmujesz kartkę z ćwiczeniami i ćwiczysz od A do Z, to co podarował Internet. Na zajęciach masz nad sobą instruktora, który na bieżąco skoryguje wszystkie błędy i przypilnuje detali, o które czasami rozbijają się najlepsze chęci. Do CF mam osobisty stosunek i nic nie mówię w temacie. Jak ktoś ma farta i trafi na dobrego trenera z dobrego boksu, to zrobi wynik. Jak nie ma szczęścia i trafi na trenera z ambicjami, ale bez podstaw, to zrobi sobie krzywdę. Sam się wybieram jak będę w Warszawie na zajęcia CF pt. "Pierwsze rwanie".

3K kcal? Przy dobrych treningach 3 x w tygodniu? Pachnie głodem

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Gwid

kabo ta masa to chyba u mnie iluzja zamydlająca cały obraz - nie mam regeneracji i jej nie będę miał więc mi i tak nic nie urośnie( oprócz tłuszczu). przeprowadziłem uczciwy rachunek sumienia i przez 7 dni w tygodniu wstaje o 6 rano i kładę się o 23+( z przerywanym często snem).
co do boczków to masz całkowitą rację - obwód pasa z 81,5 na 87/88 aktualnie. taka genetyka że wali mi w uda i brzuch.



Gwid - nie jesteś z tym sam, też wstaję 6, a o 23 to nie pamiętam kiedy się położyłem, zawsze bliżej 24 wychodzi, trochę próbuję odrabiać w weekendy, ale tez nie zawsze się to udaje,
niestety nie mamy po 18-20 lat i z obowiązków tylko chodzenie na kilka godzin do szkoły, tylko po 2x więcej - co zrobisz jak nic nie zrobisz i trzeba jakoś sobie radzić

róbmy swoje i będzie git
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
Niestety masz rację, dlatego łatwiej w tym dziale wychodzą redukcje - bo mamy silniejszą wolę niż "dzieciaki"
Jak się z kolei zastanowię to chyba na serio dobrego masowania nie widziałem ale to tez proces kilkuletni na czysto( a ja jestem tutaj niedługo) byli jacyś konkretni kolesie?( o solarosie nie piszcie)
kabo możesz być pionierem SFD jak xzaar trzymam kciuki za +2 cm w bicku

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Gwid
ojan
Nadgarstek boli od strony przedramienia i wierzchniej strony dłoni?


od strony żył, przy odgięciu do wyciskania itp.

@Wojtek - WL traktuję jako uzupełnienie a nie jako najważniejszy cel, możemy np MC albo sq się założyć



Do wyciskania z normalnym chwytem nic się nie odgina - to jest wręcz kardynalny błąd. Nadgarstek ma być maksymalnie trzymany prosto. Masz obciążać kości przedramion bez dodatkowych dźwigni, bezpośrednio pionowo. jak nie wychodzi to przy zdejmowaniu sztangi ze stojaków staraj się skręcić nadgarstki wnętrzami dłoni do siebie. Oczywiście to będzie niemożliwe bo trzymasz sztangę, ale nie wygniesz nadgarstków.

Ja bym na Twoim miejscu jeszcze ciągnął ten trening. Postępy są - więc nie ma co się zatrzymywać. Oczywiście zrobisz jak zechcesz.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
wyciskanie wąsko stąd ten odgięty nadgarstek, ale przy prostym zwykłym też czuję i to znacznie ciężar. przy każdym ściskaniu bo MC, wiosło itp. nie ma bólu. wiadomo że przy +100 by strzelił jak bym odginał muszę jaśniej pisać. o małpim chwycie mogę zapomnieć.
przewiało mnie wczoraj na moto, za ostro pałowałem - prawa strona pleców boli i to ostro. dobrze że jutro klata

night co myślisz o kaloryczności? zwiększać - co zalecasz?

Zmieniony przez - Gwid w dniu 2014-10-04 23:47:24

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 109 Napisanych postów 3897 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 76176
dzieki night. no wlasnie ja tez mam problem z nasgarstkiem. Dlatego zrezygnowalem z wyciskania sztangi i cwicze hantlami.

Podsumowanie I fazy redukcji: http://www.sfd.pl/Redukcja_ze_105kg__podsumowanie_str._170-t966196-s170.html
Rekordy osobiste w Tri:
1/8 IM: 1h23’30’’: Pszczyna 2014 // 1/4 IM: 2h28’59’’: Radłów 17/07/2016 // 1/2 IM: 4h59'40'Lisbon 2018: IM Kopenhagen 2017: 11h48'
Dystans Olimpijski: 2h32'04’’: 5150 Warszawa 11/06/2017

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
DT 05-10-2014r.

DIETA: wracam na 3500+, białko +200g

TRENING - klatka i bic, cały trening na nurofenie bo nie mam pleców, przewiało mnie przedwczoraj na moto.

Wyciskanie sztangi poziomo - nawet trzymając prosto nadgarstek boli, coś mi w nim przeskakuje. poszło od 60x9 do 110x3. ciężko już 3 szło ale za to równo od klaty i bez asekuracji, 4 repa bym nie zrobił.

Power fly - od 12 do 25, standard. fajnie rozciągnięta. starałem się trzymać zawsze równoległe i chyba mi wychodziło, mogłem spróbować zrobić 27,5 kg ale jakoś nie czułem potrzeby. pewnie bym kaleczył technikę.

Biceps sztanga prosta - postęp siły jest, przy regresach ręka pęka, nie mam mocy na zrobienie 20 nigdy. albo inaczej, mam ale będę płakał z bólu. poszło od 17,5 do 45 kg.

Uginanie ramienia ze sztangielką na modlitewniku - ciągła dysproporcja prawa - lewa ręka. tylko 12,5 i 15 kg. pomimo iż jestem praworęczny to lewa dominuje znacznie w tym ćwiczeniu.

Wspięcie na palce - łydki po 3 serii już miałem spalone, dlatego 4 nie zrobiłem. mały ciezar bo tylko 56 kg ale na serio rozciagnięte na maksa. ile dała fabryka.



Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 109 Napisanych postów 3897 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 76176
Ile czasu zajmuje ci taki trening?

Podsumowanie I fazy redukcji: http://www.sfd.pl/Redukcja_ze_105kg__podsumowanie_str._170-t966196-s170.html
Rekordy osobiste w Tri:
1/8 IM: 1h23’30’’: Pszczyna 2014 // 1/4 IM: 2h28’59’’: Radłów 17/07/2016 // 1/2 IM: 4h59'40'Lisbon 2018: IM Kopenhagen 2017: 11h48'
Dystans Olimpijski: 2h32'04’’: 5150 Warszawa 11/06/2017

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 276 Napisanych postów 4714 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 69516
Gwid zacznij jeść jak mężczyzna bo na 5 miesięcy maso-sily bez słodzenia jest słaby progres.Stoisz w miejscu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

masa-dieta-suplementy

Następny temat

Alkohol i cała reszta...

WHEY premium