SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Gwid - vol. 2

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 397593

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
kabo9
przy przednich przysiadach trzymasz sztangę na krzyż, w racku czy na paskach ;)?


na krzyż. trochę gniecie przy +80 w barki ( zostawiał ryfl ślady nawet przez koszulkę) ale zmuszam się do tego. źle nie jest bo barki urosły kiedyś bardziej bolało.

Darek masz rację co do przypadłości ale to jest topowe ćwiczenie na czwórki a z przysiadem nie mam problemu. problem z kręgosłupem jest przy MC. trzymam teraz żelazną technikę - bez wahania, wyginania itp. jak nie daje rady zrobić w 100% to nie robię.

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2207 Napisanych postów 6183 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311228
Przy frontach albo normalnie, na palcach, albo paski. Gdzieś czytałem, że na krzyz nie powinno się robić, zresztą ogranicza to ciężar. Poza tym fronty nie są bardziej niebezpieczne niż tylne, a chyba wręcz przeciwnie. 80% ciężaru tylnych, i 3 do 5 powtórzeń, i będzie ok. Tez planuję wrzucić po urlopie do planu. Ale to moja opinia , mało istotna :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
ajazy
Przy frontach albo normalnie, na palcach, albo paski. Gdzieś czytałem, że na krzyz nie powinno się robić, zresztą ogranicza to ciężar. Poza tym fronty nie są bardziej niebezpieczne niż tylne, a chyba wręcz przeciwnie. 80% ciężaru tylnych, i 3 do 5 powtórzeń, i będzie ok. Tez planuję wrzucić po urlopie do planu. Ale to moja opinia , mało istotna :)


pytałem starych wyjadaczy co do trzymania na krzyż i żaden mi nie był w stanie powiedzieć skąd ten przesąd. nie wiem czy to rzeczywiście ogranicza ciężar bo przedwczoraj zrobiłem 90x6 rep i to nie było jakieś mega ciężkie. owszem muszę zdecydowanie bardziej trzymać pion ale jest to wykonalne.
na krzyż mi się stosunkowo łatwo łapie bo mam krótsze ramiona niż przedramiona - może najzwyczajniej w świecie to jest klucz do wygody nie każdy jest mega proporcjonalny

w poniedziałek nogi przetyrane. robię tak jak pisałem u kerada do każdego ćwiczenia po 1-2 serie robocze i nie ma bata żeby nic nie urosło. wskaźnikiem jest obwód uda - zaczynam bardzo mocno pukać do obwodu +70 więc przy mojej budowie to będzie w końcu może wyglądające udo.
oprócz frontów po 20-6 rep z ciężarem 20,40,50,60,70,80,90 zrobiłem uginanie na dwójkę 5 serii, potem prostowanie siedząc 5 serii z ostatnim ciężarem 110 kg x 12 rep. na dobitkę zrobiłem łydki siedząc 3 serię oraz suwnicę 3x20 rep z ciężarem 100-140 ale za to bardzo powoli na TUT.

potem poszedłem na barki - trzy ćwiczenia. wyciskanie siedząc przodem na hamerze nowy PR - 5 serii ale nie da rady tego niejak przeliczyć na sztangę niby po 55 kg na stronę ale wiadomo że to ściema. ważne że na początku roku miałem problemy na tej maszynce z 40 kg na stronę a teraz jest 55 x 9 rep. odwodzenie w siadzie tyłem na tylni akton 6 serii 20 rep. oraz ostatecznie wznosy bokiem 5 serii.

po ćwiczeniach rozciąganie obowiązkowo abym mógł rano wstać

wiem że nogi muszę zarzynać a nie tylko trenować, barki też a szczególnie tył bo przód przez lata złego technicznie wykonywania ćwiczeń rozwinąłem za bardzo.

pozdro

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12145 Napisanych postów 30560 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131140
Jest konkretny trening.
Jest progres>
Jest zadowolenie.
Czego chcieć więcej!?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Gwidzie, czy możesz wrzucić filmik frontów i fotkę tych nóg ~70cm? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
WojtekA4
Gwidzie, czy możesz wrzucić filmik frontów i fotkę tych nóg ~70cm? :)


co do fot to nie ma sprawy ale filmików już nie kręcę.

w załączeniu foty z ostatniego kontrolnego pstrykania w ten weekend.

edit. fotki zniknęły to wysyłam jeszcze rwaz





Zmieniony przez - Gwid w dniu 2015-07-22 13:12:49

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12145 Napisanych postów 30560 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131140
Gwid - przy tak niepozornym wyglądzie taka siła!
Genetyki sylwetkowej Ci nie zazdroszczę ale siły tak!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
oj tam, oj tam panie Janku zarówno do sylwetki jak i do siły brakuje. ale praca trwa

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 276 Napisanych postów 4714 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 69533
Gwid targa takie ciężary a nogi jakby nigdy nie widziały przysiadów. Musisz coś zmienić w treningu nóg bo jest lipa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
cyfra robi wrażenie, zdjęcie juz nie bardzo, już kiedyś pisałem o babie z warzywniaka to się nie będę powtarzał
Kerad, to nie chodzi o trening, skoro na koniec redu nie było pociachanych nóg to skąd niby teraz miałyby się wziąć?
Widać że mięcho siedzi, ale na 70 nie wygląda ni chuchu, dla porównania napiszę że ja mam teraz 61 w lewym (tym większym ), z tym że kończyny tez krótsze więc wrażenei inne

Gwidu, nogi to chuy, te boczki to Ci robią koło pióra dopiero, nie wiem czy to nie sa jakieś uwarukowania hormonalne, musiałbyś zasięgnąć porady kogoś ogarniętego, trzymanie wody w udach i boczki to mi się z estrogenami kojarzy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

masa-dieta-suplementy

Następny temat

Alkohol i cała reszta...

WHEY premium