SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Gwid - vol. 2

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 393436

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 566 Wiek 54 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7290
A te kobitki z crossfit mają kwadratowe szczęki i niski głos. To może transwestyci



Zmieniony przez - godula w dniu 2016-06-20 12:39:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2181 Napisanych postów 6161 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311111
Crossfit na zachodzie, a szczególnie ten zawodniczy, jest tak czysty jak kulturystyka czy trójbój :P :) Przy czym nadmieniam, nie jestem przeciwnikiem wspomagania :), chociaż sam nie stosuję. No może jestem przeciwnikiem bezmyślnego koksowania przez chłopaków, którzy nawet nie planują startów, ale zawodnicy, szczególnie ci na wysokim poziomie, to inna bajka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 118772
ajazy
Crossfit na zachodzie, a szczególnie ten zawodniczy, jest tak czysty jak kulturystyka czy trójbój :P :) Przy czym nadmieniam, nie jestem przeciwnikiem wspomagania :), chociaż sam nie stosuję. No może jestem przeciwnikiem bezmyślnego koksowania przez chłopaków, którzy nawet nie planują startów, ale zawodnicy, szczególnie ci na wysokim poziomie, to inna bajka.


Wiesz co jest ciekawe w tym stwierdzeniu? To że jak porównasz europejki do amerykanek, oraz europejczyków do facetów z USA to sylwetkowo jesteśmy szczuplejsi i niesiemy mniej mięsa Zakładam że i tutaj i tutaj wchodzą soczki ale musi być jeszcze jakiś czynnik i zwalam to na żarcie i dopuszczone środki farmacji do handlu.
Owszem mają testy AD ale nie ma co się oszukiwać że ciężko je obejść.

Acha w sobotę byłem na wykładzie Jerzego Zięby " ukryte terapie", żona własnie wałkuje książkę - jeśli to wszystko prawda co on pisze to trzeba się będzie samemu leczyć niedługo.

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2181 Napisanych postów 6161 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311111
Jerzy Zięba to przykład na to, jak za pomocą niewiedzy, półprawd i teorii spiskowych zarobić pieniądze i zostać gwiazdą :) Ale dobrze dobrze...nie szczepmy dzieci, nie operujmy raków itd., w końcu podobno grozi nam przeludnienie :) I nie chodźmy do lekarzy..moja żona będzie mniej zmęczona po poradni czy dyżurze :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 118772
Ale byłeś na jego wykładzie i wiesz dokładnie co mówił o lekarzach że masz takie zdanie?

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 7987 Wiek 47 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 99207
Nie wierz w testy antydopingowe w sportach silowych i sylwetkowych w innych niz olimpijska federacjach ;) CF w stanach ma byc show i zasady antydopingowe sa tam takie same jak w NFL, NBA, NHL itp, czyli zadne lub iluzoryczne.

Co do dostepnosci - w stanach i na podobnych rynkach nic nie dziala jak u nas. Kupuje sie od chinczykow odczynniki i gotuje srodki w kregach klubowych, czysciutkie i o pelnych stezeniach. Podobnie jest z oralami, kupujesz proch na worki po 10kg i kulasz kapsy wedle zamowienia. U nas tez sie to zmienia, wiem ze w Wielkopolsce sa juz takie warzelnie, nie sprzedaja nic pod wymyslnymi szyldami "uder labow" - tylko w duzych butlach sterylnie napelnianych. Stezenie zamawiasz wedle potrzeby, a ogranicza je jedynie proces obrobki, kazdy srodek ma inny poziom krystalizacji, ktory ogranicza jego maksymalne stezenie w 1ml. Na takie wynalazki dostalem nawet z Poznania "oferte" :)

Wolny od dopingu zawodnik nigdy nie bedzie mial cienia szans w takim sporcie, jesli zamarza mu sie zawody. Nie tylko w takim zreszta.. Podobno w triathlonie 20% amatorow "bierze" ;) Amatorow, podkreslam, nie PRO. Sa geste badania, ale wlasnie dla zawodnikow z licencja PRO, a nas amatorow bada sie tylko sporadycznie i tylko na najdluzszych dystansach. Wiem, ze nie Twoja bajka, ale wystarczy posledzic wyniki rok do roku i znajdziesz amatorow, co leja zeszlorocznych PRO na zawodach az milo ;)

Czy w zwiazku z tym masz porzucic te zabawe ? Albo ja ? Nie.. tylko ciesz sie nia jak umiesz i nie psuj sobie zdrowia przyrownywaniem sie do innych ;)

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/_DT_Xzaar._Triathlon,_cel_Double_IronMan_2017_-t1018057-s340.html

Cele 2016:

1. Sieraków Triathlon dystans 1/4 IM - http://triathlonsierakow.pl - 28.05.2016 - 02:34:12
2. Challenge Venice dystans IM - http://www.challenge-family.com/challenge-venice/ - 05.06.2016 11:47:48
3. Challenge Poznań ME dystans IM - http://challenge-poznan.pl - 24.07.2016 11:35:22
4. Ironman 70.3 Gdynia - http://ironmangdynia.pl/pl/ - 07.08.2016

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2181 Napisanych postów 6161 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311111
Nie byłem na wykładzie, natomiast znam jego wystąpienia z netu, na dodatek niestety jedna z moich znajomych na fb ciągle zamieszcza jego wystąpienia. facet ślizga się po temacie medycyny nie dotykając nawet sedna sprawy. Wie, że grają, ale nie wie gdzie. Dorobił do tego ideologię, i bach...gwiazda. Nie ma żadnych kompetencji do tego, by być guru, jak zresztą większość guru :) I tyle. Dystans, Gwid, dystans do objawień internetowych. Zresztą mnie to osobiście wali, czy ktos go słucha i jeszcze mu za to płaci :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 118772
xzaar77
Nie wierz w testy antydopingowe w sportach silowych i sylwetkowych w innych niz olimpijska federacjach ;) CF w stanach ma byc show i zasady antydopingowe sa tam takie same jak w NFL, NBA, NHL itp, czyli zadne lub iluzoryczne.

Co do dostepnosci - w stanach i na podobnych rynkach nic nie dziala jak u nas. Kupuje sie od chinczykow odczynniki i gotuje srodki w kregach klubowych, czysciutkie i o pelnych stezeniach. Podobnie jest z oralami, kupujesz proch na worki po 10kg i kulasz kapsy wedle zamowienia. U nas tez sie to zmienia, wiem ze w Wielkopolsce sa juz takie warzelnie, nie sprzedaja nic pod wymyslnymi szyldami "uder labow" - tylko w duzych butlach sterylnie napelnianych. Stezenie zamawiasz wedle potrzeby, a ogranicza je jedynie proces obrobki, kazdy srodek ma inny poziom krystalizacji, ktory ogranicza jego maksymalne stezenie w 1ml. Na takie wynalazki dostalem nawet z Poznania "oferte" :)

Wolny od dopingu zawodnik nigdy nie bedzie mial cienia szans w takim sporcie, jesli zamarza mu sie zawody. Nie tylko w takim zreszta.. Podobno w triathlonie 20% amatorow "bierze" ;) Amatorow, podkreslam, nie PRO. Sa geste badania, ale wlasnie dla zawodnikow z licencja PRO, a nas amatorow bada sie tylko sporadycznie i tylko na najdluzszych dystansach. Wiem, ze nie Twoja bajka, ale wystarczy posledzic wyniki rok do roku i znajdziesz amatorow, co leja zeszlorocznych PRO na zawodach az milo ;)

Czy w zwiazku z tym masz porzucic te zabawe ? Albo ja ? Nie.. tylko ciesz sie nia jak umiesz i nie psuj sobie zdrowia przyrownywaniem sie do innych ;)


Mnie to tam nie zniechęca bo ja nie konkuruje z nimi tylko ze sobą jestem świadom własnych limitów i nie zamierzam ich pokonywać "za wszelką cenę", mam po co żyć mnie dreszcze przechodzą na myśl o kolejnym treningu bo jestem ciekaw czym we mnie trenerzy "rzucą" i z czym będę musiał sobie poradzić dawno czegoś takiego nie miałem, prawie jak psy Pawłowa sama myśl już wystarczy aby się chciało robić - macie tak czy coś ze mną nie ten teges?
co do tych mieszalni to mnie zaskoczyłeś bo nie byłem świadomy że są takie praktyki, trochę to straszne ale i zarazem uspakajające bo przynajmniej nie pchają sobie ci ludzie w dupę jakiegoś trefnego chińskiego/ ukraińskiego/ ryskiego towaru a sami to jakoś tam "gotują".

co do wyników prosów wracając to ja to inaczej przekładam - nie musze daleko szukać np. patrzę na takiego drazka jak napierdziela MU, da rade zrobić? da no to ja też zrobię. patrzyłem np. na fana SQ, zrobił 160 to jak to ja nie zrobię pan Janek pojechał kółko ze stania to jak ja mam nie dać rady - i tak w kółko, kółko i kółko

ajazy
Nie byłem na wykładzie, natomiast znam jego wystąpienia z netu, na dodatek niestety jedna z moich znajomych na fb ciągle zamieszcza jego wystąpienia. facet ślizga się po temacie medycyny nie dotykając nawet sedna sprawy. Wie, że grają, ale nie wie gdzie. Dorobił do tego ideologię, i bach...gwiazda. Nie ma żadnych kompetencji do tego, by być guru, jak zresztą większość guru :) I tyle. Dystans, Gwid, dystans do objawień internetowych. Zresztą mnie to osobiście wali, czy ktos go słucha i jeszcze mu za to płaci :)


To powiem ci że na wstępnie chwalił lekarzy i to bardzo. owszem kilku niestety nazwał konowałami ale jasno rozdzielił granice, to tak samo jak u mnie z byciem inżynierem a inżynierem Wszystko zależy od człowieka, tłumaczył nawet niemożność podjęcia trafnej decyzji poprzez restrykcje urzędnicze itp. W pewnej chwili nawet poczułem się jak lekarz bo tak samo walczę z urzędnikami a nie projektuje to co chcę i jak chcę... masz rację co do tego że prawda leży po środku i że on na tym zarabia ale kilka punktów miał bardzo trafnych i nie słyszałem tego od niego tylko z innych stron.
A co do gwiazdy to lepsza taka niż np. celebrytki blogerki które piszą o tym jak się ubrać jeśli zwraca uwagę na zdrowie to zawsze jest to na plus

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 555 Napisanych postów 6412 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 57352
Ajazy w życiu trzeba być ostroznym i tyle. Po raz który obniżono normy cholesterolu? Byłem kilka tygodni temu na badanich i obecna norma to 200 :) dopóki koncerny farmaceutyczne dyktują normy zdrowia dopóki nie wolno ślepo wierzyć w to co jest nam narzucane.

PB:
IM 140.6 Poznań 25.06.2017, 12:48:33 / IM 70.3 Gdynia 07.08.2016, 5h:23min:57s / JBL Triathlon Sieraków 28.05.2016 1/4 IM, 2h:33min:54s / Otyliada 12/13.03.2016 15km, 6h:28min / III PKO Maraton Rzeszowski 04.10.2015, 03h:55min:51s / Półmaraton Rzeszowski 06.04.2014, 1h:53min:03s / Trening 08.06.2017, 10km 47min:43s / Łańcucka Piątka 5km 11.06.2016, 22min:45s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 118772
20-06-2016r DT

1- trening WOD


skakanka 5 min - trening DU - własny zakres

rozgrzewka 3 rundy
20 gobletów z 24kg kettlem
15 brzychów
10 podciągnięć

2 min mobility - przysiad głęboko z kettlem. nazwał bym to pozycją "pierwotny klop" fajnie dociąga wszystkie ścięgna

OHS moblity - rozciąganie do przysiadu ze sztangą nad głową. różne warianty, rurka PCV itp. Debiut butów - przepaść w stosunku do zwykłego obuwia.

OHS 4x5 --> 75%. jako że walczę z ruchem to nie ma co ładować na patyk a trzeba katować technikę. jest lepiej ale daleko od ideału, buty zdecydowanie ułatwiają sprawę. na koniec robiłem w ramach polepszenia back sq bo nie byłem zadowolony z pozycji - w sumie nie ja a trenerka

WOD - 20 min amrap

3 SOH
4 front SQ
5 clean
200 mb biegu

Wyszło mi pełne 9 serii( wbiegałem w bramę po pętli jak stoper się zatrzymał na 20 min - dosłownie 1 sec zabrakło) i zacząłbym 10. Leciałem wszystko 50 kg sztangą. początek laicik ale po 3 seriach biegu to już nie jest tak różowo. Czasy na początku na 200 m 40 sec a na koniec 55-60 sec.

2 trening - sztangi

rwanie z nad kolan - kończyłem 40 kg bo mam problem z tą pieprzoną mobilnością wiem że jestem daleko od granicy możliwości siłowych i to nawet z 50% ale nie jestem zadowolony z formy. nie wiem czy sobie do domu nie kupię patyka i będę czystą formę leciał bez obciążenia. jest już przytup, dosiad ale kolana za bardzo do przodu idą i powoduje to niestabilość w łopatkach( po łańcuszku do najsłabszego ogniwa). Pamiętacie zasadę poobcieranych goleni przy MC, tutaj mają być poobcierane uda bo sztanga ma być na okrągło do wysokości żeber przy ciele, nie żadne łuki czy inne figury - tylko prosto do góry i pod nią się człowiek ma chować. korygowałem szerokość nóg po wyrwaniu, plecy ( zwiększać kąt aby był większy moment przy ciągnięciu), łokcie prosto. całkiem sporo można spieprzyć jak widać. w tym ruchu ciężar nie wybaczy. jedyny pozytyw w sumie jaki usłyszałem to że jak ma się moc aby wyrwać sztangę do góry i się ją nawet przerzuci przez głowę to ok, to znaczy że zawodnik ma zapas mocy a walczy z techniką. gorzej jak sztanga spada przed zawodnikiem to wtedy dupa blada.

sam podrzut ze stojaka z nożycami bez fazy clean - tutaj jest dobrze i jest moc, ruch zdecydowanie łatwiejszy do opanowania. trochę przeszkadzają naleciałości po sztukach walki( pozycje zenkutsu i musubi z kk). kluczowym elementem dla mnie tutaj jest to aby nadgarstki były prosto jak sztanga jest w górze. jak będzie 100kg to zgięte nadgarstki się nie odegną muszę to nagrać za następnym razem. dodatkowo muszę lekko pogłębić pozycję jak już jestem w nożycach tak aby fizyka działała i stabilizowało się wszystko od kostek aż po nadgarstki

dzień dobry do stania na palcach - prostowniki to jak zwykle podstawa

Dobry trening z mega mocą i chęciami. Buty spisały się fenomenalnie. Rożnica odczuwalna już przy zwykłym przysiadzie a co dopiero przy dodanej dynamice. Ajazy i fan mieli rację.

Narka

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

masa-dieta-suplementy

Następny temat

Alkohol i cała reszta...

Wiecej