SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Gwid - vol. 2

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 395294

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
18-08-2015r.

DIETA: 3005kcal ( po prostu odczuwam głód)

TRENING:

Trochę taki słaby trening ale nie mam więcej obciążenia w domu i ciągle walczę z nadgarstkiem.

Ramiona
bic

Uginanie z supinacją 10-12 rep x 15,17,5;17,5 kg
Uginanie młotki 10-12 rep x j.w
Uginanie w oparciu o kolano siedząc 3x10 rep--> 15,15,15

tric
Uginanie jednorącz za głową --> 15x(12,5;15;15)
Uginanie oburącz za głową --> 12x( 27,5; 32,5; 35)
Prostowanie jednorącz w podporze tułowia --> 15,15,20 rep x 10 kg

Walka z czasem trwa. Spróbuję dzisiaj może wieczorem trochę rolki odpalić jak będzie czas. Kolana nadal "chrupie" ale męczy to siedzenie na dupie.

Podziwiam mojego młodego na basenie. Niby 4 lata a wczoraj walnął pół basenu dopóki się nie zorientował że ktoś go nie trzyma potem jak kamień na dno poszedł ale i tak ogólnie do przodu. Dostaliśmy OPR za robienie salt do wody Szkoda że ten jego basen nie trwa z 1,5h to bym normalnie zrobił swój trening w międzyczasie i byłby wilk syty i owca cała.

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
W czwartek FBW

klatka+ plecy + barki ( po dwa ćwiczenia) + bic i tric ( 1 ćwiczenie)

z duszą na ramieniu zrobiłem MC - o matko ale za tym tęskniłem , nie wchodziłem na ciężary i zrobiłem 4 serie zasadnicze kończąc na 130x5. wyciskanie na barki stojąc też nie najgorzej ale z rezerwą bo robiłem wcześniej MC i nie chciałem ryzykować- 70x5. reszta to uzupełnienie czyli podziaganie na szeroko ( końce drążka), wyciskanie na skocie, rozpiętki na maszynie, odwrotne rozpiętki.

piątek - 2h rąbanie drewna u matuli. zawsze zostawia dla mnie sękacze i większe klocki bo sama już nie daje najnormalniej z tym razy a krzepy ma na serio sporo jak na swoje lata. kiedyś jej dogryzałem jak byłem młodszy że ma większego bicka niż ja z czego jestem najbardziej dumny to fakt że mój starszy syn mi pomagał ( 4 lata), zrobił swoją plastikową taczką dla dzieci około 20 kursów z porąbanym drewnem - zbiera plusy na rower z przerzutkami i łapie się za każdą robotę przy/w domu.

sobota FBW

to samo co w czwartek ale inne ćwiczenia i zamieniłem barki na nogi ( debiut od 4 tygodni) - poczułem się jak by mnie ktoś rozdziewiczał czwórki płakały po 3 serii jak bym ich nigdy nie trenował pomimo iż z obawy o kolano nie wszedłem na ciężary i trzymałem się maks 60%. potem spacery, rowery wodne oraz ogólnie przemiło spędzony czas z żoną i ogrami.
wracając do treningu to FBW około 8 ćwiczeń po minimum 3-4 serie zamykam w 1h 15 min. szybciej o 15 min niż split.

pozdro i miłego weekendu

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
25-08-2015

DT

Dieta: 2860 kcal,

Trening:

Barki + ręce

Pushpress - 20x20, 40x10,50x10,60x10,70x5,80x1;85x1 --> zapas na 90 był więc jestem zadowolony bo to nawet nie była walka jeszcze. Poniekąd małe marzenie prawie osiągnięte wycisnąć na barki swój CC.

Tylni akton leżąc - 20x5, 15x7,5, 15x7,5

Podciąganie w bramie na boczny - 4 serie po 12 rep.

Triceps:

Wyciskanie oburącz za głowy: 4 serie

Ściąganie na wyciągu górnym: 4 serie

Prostowanie ramienia w opadzie tułowia: 3 serie

Biceps

Uginanie z supinacja stojąc: 4 seri 10-12 rep, 12,5 - 20,0 kg

Młotki jednorącz: 3 serie

Rozciąganie kręgosłupa kilka serii.

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
@Gwid-Pushpress - 20x20, 40x10,50x10,60x10,70x5,80x1;85x1 --> zapas na 90 był więc jestem zadowolony bo to nawet nie była walka jeszcze. Poniekąd małe marzenie prawie osiągnięte wycisnąć na barki swój CC.

Małe sprostowanie jeśli był to pushpress to nie było to wyciśnięcie.
Tłumaczenie pojęć
Pushpress po polsku znaczy podrzut.
Podrzut może być wykonany z jednym ugięciem nóg wtedy nogi nadają impet tak silny że sztanga w pozycji górnej wskakuje na wyprostowane ramiona bez żadnych dodatkowych ugięć w łokciu.
Podrzut może być na dwa ugięcia nóg czyli faza wybicia i w połowie drogi w górę kolejne wybicie nóg na proste ręce wersja bardzo techniczna
Kolejna odmiana podrzutu bardziej siłowa to wyciskopodrzut gdzie nogi nadają pierwszy impet natomiast docisk na proste ręce jest już siłą obręczy barkowej oraz mięśni przylegających.
Dochodzimy do sedna sprawy wyciśnięcie stoją według starej szkoły treningowej to proste brutalne ćwiczenie zwane wyciskaniem żołnierskim jak poniżej.




PS tak na marginesie pushpress to bardzo fajne ćwiczenie i gratuluję wyniku 90 kg to piękny wynik ale nie jest to wyciśnięcie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
wiem że nie jest to czyste wyciśniecie ale jakoś tak to słowo pasowało tam do 90 żeby wycisnąć to potrzebuję jeszcze z 2 lata treningu ale jak sobie przypominam jak zaczynałem i miałem problem z 50 kg to jednak jakaś tam satysfakcja jest i chęci do dalszej pracy nad sobą.

nakociło się tych konkursów teraz i stoję w kropce czy cisnąć tą klatę jak wszyscy( bo jak się chce wyniki to jednak trzeba minimum 2 razy w tygodniu to robić kosztem innych części ciała) czy nadal rzetelnie robić swoje ze swoim założeniem. nie czuje "już presji" rywalizacji oraz uczciwie jestem trochę zniechęcony ostatnią próbą bo zamiast do przodu poszedłem do tyłu z WL no i największy minus wszystkiego trenuję zawsze sam. pomyślę nad tym

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130947
Gwid - też trenuję sam.
Do rekordu możesz zaangażować żonę - z łatwością pomoże Ci odłożyć sztangę - będzie przecież dźwigać tylko kilka kg).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Widzisz Gwidu. Wyciskanie to wyciskanie. Podrzut i wyciskopodrzut to inna bajka.
Wyciskanie.
Kolana i biodra zablokowane, stopy cały czas, całą powierzchnią przylegają do ziemi. W momencie rozpoczynania ruchu pięść musi być poniżej brody. Niedopuszczalne jest odchylanie do tyłu.

Robisz wariant ze stojaków czy zarzucach do każdej serii z ziemi?

Na ćwiczenie w pojedynkę jest jedna rada, którą z konieczności stosuję: systematyczne tyranie na mniejszych ciężarach. Lżej ale częściej. Innej drogi chyba nie ma. Tylko trzeba mieć czas.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
28-08-2015r.

DT

trening pleców

MC - zachęcony zeszłotygodniowym treningiem postanowiłem dołożyć delikatnie do tego co miałem na sztandze i zobaczyć czy coś tam się polepszyło - niestety wyszła dupa. jak tylko założyłem 140 od razu koci grzbiet nad którym nie mogłem absolutnie zapanować pomimo iż w serii wcześniejszej zrobiłem bez mrugnięcia 120x10. te 140 nawet nie ważyły.... jako rozsądny człowiek odstawiam w takim razie po raz kolejny MC. poszło 60,80,100,120 x 10 no i 140x1

Ściąganie jednorącz ma hammerze - 5 serii od 30 do 60 kg na rękę, reps 12,12,10,10,8

Przyciąganie w siadzie z podporem przodem - 4 serie od 53 do 72 kg po 10 rep

Podciagnięcia na szeroko -- 10,8,9

Shrugsy -- 25 kg na rękę, 3 serie po 15 rep.

Ogólnie to byłem lekko zmęczony bo bezpośrednio przed treningiem 2h latałem na basenie z dzieciakami wyrzucając, podnosząc i robiąc typowe zadania ojcowskie z dwójką ogrów. Przyjemy czas.

Na siłowni często trenuje w tym samy czasie co znajomy z 15 letnim stażem. Koleś ma fenomenalną siłę w barkach i tricepsach ale z kolei w klacie i bicepsach jest poniżej granicy standardu jak na taki staż. Np na trica leżąc gryfem łamanym może zrobić serie francuza z 60kg ale na bicepsa z kolei kończy 45kg oraz na barki wyciska serię 90 ale na skosie górą robi 80. Taka dziwna dla mnie anomalia bo jest zbudowany dość proporcjonalnie.

miłego weekendu bo ja mam urodziny żony dzisiaj.

pozdro

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 555 Napisanych postów 6412 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 57352
Gwid
miłego weekendu bo ja mam urodziny żony dzisiaj. pozdro


Gwid miłego - również, tym "bo" dałeś do myślenia można odebrać miłego weekendu bo u mnie urodziny żony i miło nie będzie lub miłego weekendu bo u mnie urodziny żony i będzie mega impreza

PB:
IM 140.6 Poznań 25.06.2017, 12:48:33 / IM 70.3 Gdynia 07.08.2016, 5h:23min:57s / JBL Triathlon Sieraków 28.05.2016 1/4 IM, 2h:33min:54s / Otyliada 12/13.03.2016 15km, 6h:28min / III PKO Maraton Rzeszowski 04.10.2015, 03h:55min:51s / Półmaraton Rzeszowski 06.04.2014, 1h:53min:03s / Trening 08.06.2017, 10km 47min:43s / Łańcucka Piątka 5km 11.06.2016, 22min:45s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130947
ronin - a kto się cieszy że żona mu się starzeje?!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

masa-dieta-suplementy

Następny temat

Alkohol i cała reszta...

WHEY premium