SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU I STREET WORKOUT CZ.3

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 214738

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Marek-zupełnie nie zapadł mi w pamięć ten filmik który wkleiłeś.Próba i sam pomysł jak dla mnie conajmniej niezrozumiały...Po co wręcz wspinać się do tego wyłącznika i potem na dole nie prostować rąk..? Tego filmiku z wyciskaniem do poprzeczki też nie kojarzę... :) Chyba już starość.. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
lukix
Marek-zupełnie nie zapadł mi w pamięć ten filmik który wkleiłeś.Próba i sam pomysł jak dla mnie conajmniej niezrozumiały...Po co wręcz wspinać się do tego wyłącznika i potem na dole nie prostować rąk..? Tego filmiku z wyciskaniem do poprzeczki też nie kojarzę... :) Chyba już starość.. :)

Fakt ten "wyłącznik" trochę za wysoko ale jak widać z dalszej dyskusji jaka wtedy się toczyła w wątku to nikt nie udowodnił że zrobi więcej w ciągu minuty.A z resztą chodziło mi tylko o demonstracje jak można np.rozwiązać górny punkt w dipsach bez zatrzymywania ruchu na prostych rekach.
Co do wyciskania wielokrotnego do poprzeczki pewnie kiedyś przez przypadek widziałem taki filmik ale nie mam pojęcia co wpisać do youtube aby go znaleźć próbowałem już chyba wszystkiego.

Zmieniony przez - drazekm w dniu 2013-11-22 11:39:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
drazekm
Nie odbieraj tego jako mojej próby nacisku na Twój start chociaż miło by było Cie gościć napewno Twoja obecność podniosła by prestiż zawodów.Organizowanie no może nie w takim stopniu jak branie udziału też daje mi frajdę a że jeszcze mam takie możliwości to organizuję.I właśnie żebym mógł startować muszę dopiąć wszystko organizacyjnie głównie sędziów.Dlatego warto posłuchać i wypróbować propozycji kogoś kto się na tym zna tak jak Ty i jestem bardzo wdzięczny że poświęcasz czas.Tak jak wcześniej pisałem mam problem z sędziami wprowadzenie akcentu rozwiązuje ten problem.Ale to tylko propozycja jest jeszcze czas na inne rozwiązania.Sędziowanie od punktu do punktu to było by idealne rozwiązanie jeszcze z aparaturą sygnalizującą wykonanie ruchu to już w ogóle marzenie.Tylko ile by to kosztowało nagrody będę miał spore ale czy taka konstrukcja mnie nie przerośnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Nie będę robił nadziei co do moich startów w zawodach jestem pewny na sto procent że nie będę startował z kilku prywatnych powodów a forum to nie miejsce aby o tym plsać.Wycwiel rób zawody na jakich regółach Ci pasuje nawet z zatrzymaniem ja tylko opisałem swoje wyobrażenie jakby to mogło wyglądać ale nie chcę się wcinać i narażać Cię na koszty tym bardziej że mnie nie będzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
wycwiel - mam takiego kolegę z którym spotkałem się po latach , a mieszka miejscowość dalej, zaczęliśmy rozmowę o sporcie i on powiedział mi że trenuje trochę i w wyciskaniu jest w miarę dobry, Hmm , poszliśmy na siłownię i rzeczywiście wycisnął przy mnie 60 kg 60x w jednym ciągu i później zrezygnował, ale miał siłę jeszcze dociągać po jednym razie, myślę że by wykonał jeszcze wiele powtorzen . I to moje pytanie - czy to dobry wynik bez specjalnych przygotowań ? Myślę że na wiosnę on dał by się skusić na wyciskanie u was.

Dlatego poprosiłem o te wyniki.

Zmieniony przez - konik506 w dniu 2013-11-22 18:00:37

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 295 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1656
Odnośnie poręczy jeżeli można się wtrącić , to im mniej takich szczegółów jak ta lampa na tym filmie tym lepiej. Kibice bardziej by się skupiali na tych nowinkach technicznych niż na oglądaniu zawodów. Wydaje mi się że poręcze i dwóch ogarniętych sędziów mających podobne wyobrażenie o tym ćwiczeniu i powinno być dobrze. W Złotej to było chyba 4 lub 5 sędziów i tak w konkurencji pompki było ciężko ogarnąć żeby było sprawiedliwie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
drazekm
Bardzo dobrze ze przedstawiłeś swoje wyobrażenie o rywalizacji na poręczach i za to Ci dziękuję napewno będziemy dalej szukać dobrego rozwiązania bo z zatrzymaniem jeszcze w cale nie jest sprawa przesądzona.

Konik
60x60kg to niezła zapowiedż bardzo dobrebo wyniku.Tylko pamiętaj że czas próby to 5min.co prawda jeszcze niewielu wykorzystuje ten czas do końca ale co roku jest ich więcej.Coś za coś po ruchach ciągiem organizm domaga się zapłaty .Doświadczeni zawodnicy dużo wcześniej wyłączają ruchy ciągiem na rzecz pojedynczych lub blokowanych po 2-3powt.Są oczywiście tacy którzy mają strategię ruchów ciągiem najczęściej byli lub obecni zawodnicy WL którzy chcą się sprawdzić w konkurencji wytrzymałościowej.Szybko przekonują się że żeby przekroczyć 3min. trzeba obcować z bólem nie wszystkim to pasuje.Niech kolega spróbuje z 1/2CC nie musi startować w lidze .Activlab trzeci rok z rzędu robi takie zawody najbliższe są w Poznaniu 7 XII przy okazji ligi.Jezeli mieli byście jakieś pytania o WW to chętnie odpowiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
Wycwiel - no na pewno będę mu opowiadał o was i o wyciskaniu, dzieki za odpowiedz.

Moje przemyślenia na temat poręczy odnośnie zawodow są takie ;
3 Sędziów bylo by najlepszym rozwiązaniem, tylko ustalić z nimi konkretne zasady i to by było tyle, a tempo pompek na poręczach nie miało by żadnego znaczenia bynajmniej na pierwszych zawodach, ważne żeby była tylko kontrol poprawności, czyli wyprost rąk i do konta prostego, inne ruchy ponizej normy były by nie uznane.

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
Konik
No właśnie o tą kontrolę poprawności chodzi.Sędziowie chcą mieć większą możliwość jej oceny.Najlepiej od poczatku czyli od pierwszych zawodów.Przy WW będzie trudno to odkręcić ale tu jestem w 100% pewny że akcent zakończy spory.A ostatnie zawody w WW mogą być dobrym przykładem zawodnicy tak się wyszkolili w wykonywaniu szybkich ruchów że sędzia nie zdążył policzyć wszystkich zaliczając o 2 powt. mniej co potwierdził film.A że stało się to przy pierwszej konkurencji to napina udzieliła się wszystkim i atmosfera była gęsta.Zresztą w WW zawsze coś było nie tak w związku z szybkimi ruchami i można założyć że przy dipach będzie to samo.Z tąd problem z sędziami ludzie nie chcą sędziować bo to w tej chwili mimo wcześniejszych ustaleń i zasad bardzo trudne i niewdzięczne.Pomysł na akcent widziałem na filmach z zawodnikami z Rosji i Ukrainy 5min.które się u nas przyjeły też pochodzą z Rosji.U nich WW nazywane przez nich rosyjskim wyciskaniem jest ogromnie popularne bawią się w to od dzieci po naprawdę wiekowych ludzi.Na zawodach potrafią mieć 10 i więcej kategorii/np. weterani z Afganistanu a kobiety startują nawet na 50kg/.Jeszcze w zeszłym roku szkolnym miałem częsty kontakt z takimi ciekawostkami bo miałem uczennice z Ukrainy która mi to wyszukiwała na ich forach teraz cieńko bo zabardzo nie jestem internetowy a ona skończyła szkołe.Kurde ale się rozgadałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
konik506
Wycwiel - no na pewno będę mu opowiadał o was i o wyciskaniu, dzieki za odpowiedz.

Moje przemyślenia na temat poręczy odnośnie zawodow są takie ;
3 Sędziów bylo by najlepszym rozwiązaniem, tylko ustalić z nimi konkretne zasady i to by było tyle

Mariusz tylko jedno i najważniejsze "ale",w trakcie sędziowania sędzia nie może rozmawiać z osobami postronnymi ani one nie mogą do niego mówić tylko musi skupić się na liczeniu,tak samo jeśli chodzi o technikę wykonania nie może jednocześnie zwracać uwagę na to i liczyć.Dlaczego o tym piszę?,otóż co zapewne zauważyliście w Poznaniu szczególnie po liczeniu sędziego prowadzącego że jego liczone liczby z podejść były znacznie niższe od dwóch pozostałych sędziów właśnie z wyżej wymienionych przeze mnie powodów,z resztą sam Go zagadywałem po moim podejściu :) w trakcie gdy już inny zawodnik wykonywał swoje.
czas od 13.23 z prawej strony filmu



Jeden sędzia może zwracać uwagę na technikę pozostali tylko liczą i ewentualnie nie zaliczają nieprawidłowych ruchów.

Zmieniony przez - drazekm w dniu 2013-11-23 10:49:58
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Głosowanie :Konkurs: Muscle Foto-pamiatka z lata

Następny temat

Co myslicie o tego rodzaju treningu?

WHEY premium