SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Tri. Cel=czołówka amatorów w PL

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 188210

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24265 Napisanych postów 25219 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020288
Nie, nie jestem, acz imię mam żydowskie "Jakub"

Po prostu dodałem trochę egzotyki w gratulacji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
Przyda się bo zmusiło mnie to do sprawdzenia co to znaczy -)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 555 Napisanych postów 6412 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 57352
Pirlo, gratuluję kolejnej udanej imprezy, aż dziw że w ciągu tygodnia podniesiesz się na Poznań, mniemam na 100% możliwości. Dzięki za tip z burakami, w zasadzie na tygodniu codziennie jem w postaci surówki, ale tak jak piszesz przejdę teraz na sok ;)

PB:
IM 140.6 Poznań 25.06.2017, 12:48:33 / IM 70.3 Gdynia 07.08.2016, 5h:23min:57s / JBL Triathlon Sieraków 28.05.2016 1/4 IM, 2h:33min:54s / Otyliada 12/13.03.2016 15km, 6h:28min / III PKO Maraton Rzeszowski 04.10.2015, 03h:55min:51s / Półmaraton Rzeszowski 06.04.2014, 1h:53min:03s / Trening 08.06.2017, 10km 47min:43s / Łańcucka Piątka 5km 11.06.2016, 22min:45s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Świetne plywanie (z resztą resztą też). Skoro teraz masz takie czasy poszczególnych dyscyplin robiąc głównie trening zamulajacy to strach myśleć co będzie po Poznaniu ;) Rozumiem, że w I części sezonu to Poznań to zawody A++. A później? Docelowo Gdynia i Malbork?

Co do draftingu, serio nie ogarniam. 90 proc startujących nie ma szans na pudła (w tych 10 proc zakładam też kategorie wiekowe), więc ścigają się tylko ze sobą. Brutalne ale prawdziwe. Jeżeli piszesz, że gość perfidnie siedział ci 5 km na kole i zero reakcji z jego strony po upomnieniu to bez komentarza. Ale zyciowka możliwe ze zrobił. Pochwali się na fejsbuku (pewnie napiszę, że inne parowy draftowqly, a on nie), a i na endohubie sobie statystyki poprawi ;) Ludzie z peletonu to w ogóle porażka. Myślałem, że na takich mniejszych zawodach, wręcz lokalnych, jednak każdy jedzie czysto... Sędziowie w ogóle jeździli?

Swoją drogą jaka jest mentalność ludzi: draftowac to ok, ale jakby ktoś skrócil trasę biegową albo plywaxką to lincz na miejscu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
Dokładnie albo pakiet bez lizaka to zawody ble ale jechać na kole to git. Jeździł samochód organizatora ale tam chyba nawet nikt nie przewidział że będą jakieś kary i nie karali. Poznań to mój start AAA do tego się szykowałem i tam będzie ogień dostałem pakiet za darmo i nie zamierzam jechać tam na wakacje a poza tym to dystans długi tego nie robi się treningowo i tak jak mówiłem Marcelowi w Warszawie aktualnie nie jestem w stanie przygotować się do 2 takich dystansów w sezonie po prostu nie dałbym rady jechać treningowo tak przez tyle miesięcy dlatego muszę zrobić wynik tu i teraz. Inne moje przemyślenia co do mojej aktualnej formy są takie że jeśli byłbym trenerem i kogoś prowadził kategorycznie zakazałbym mu treningu pod długi dystans tzn. sam wiem że nie powinienem jeszcze wchodzić w długasa jeszcze jestem za słabo przygotowany pod taki dystans. Może zabrzmi to głupio bo już jednego zrobiłem ale tak jest, jestem świetnie przygotowany do połówki ale jeszcze nie mam ciała przygotowanego pod IMa i to pomimo że chce robić tam bardzo dobry wynik to jeszcze i tak jest dla mnie za wcześnie na to optymalnie potrzebowałbym jeszcze co najmniej 1 pełny sezon żeby być przygotowanym zdrowotnie do takiego wysiłku.
Kolejny start AAA to Malbork na Gdynię nie będę gotowy tak jakbym chciał bo to ledwo 6 tygodni po Poznaniu możliwe że będę potrzebował 3-4 tygodnie żeby dojść do siebie więc raczej szału tam nie będzie ale też treningi będę miał krótkie na dużej intensywności i tempie na pewno na Malbork przygotuje formę taką jakbym chciałbym obym tylko pływanie dalej poprawiał a przynajmniej został na takim poziomie -). Mimo tego że na Gdynię nie będę super przygotowany i nie jade tam z jakimiś wielkimi oczekiwaniami to na pewno zrobie start ile dała fabryka -)
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 109 Napisanych postów 3897 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 76176
Ciekawa odpowiedz Pirlo. Prawda jest taka, ze mija trenerka micno odradzala mi start na pelnym. Chciala nam na te przygotowania dac minimum 2 lata (najlepiej 3), bo ciezko laczyc praygotowanie wytrzymalosciowe z budowaniem szybkosci (a mnie startowalismy od bardzo niakiego pulapu). To ja sie uparkem na pelnego i gdyby Olga powiedziala, ze mi zakazuje... to znalazlbym trenera ktory by mnie poprowadzil . Coraz czesciej mam mysli, ze po tym jednym starcie wrcam do polowki na 2-3 lata i jesli zdrowie pozwoli to juz w AG 45 wroce do pelnego. @Shadow: dzieki. Czasem sie zgadzamy

Podsumowanie I fazy redukcji: http://www.sfd.pl/Redukcja_ze_105kg__podsumowanie_str._170-t966196-s170.html
Rekordy osobiste w Tri:
1/8 IM: 1h23’30’’: Pszczyna 2014 // 1/4 IM: 2h28’59’’: Radłów 17/07/2016 // 1/2 IM: 4h59'40'Lisbon 2018: IM Kopenhagen 2017: 11h48'
Dystans Olimpijski: 2h32'04’’: 5150 Warszawa 11/06/2017

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
U mnie nie chodzi tyle o szybkości bo mimo treningu do pełnego i tak nieźle się poprawiam szybkościowo ty także bardziej chodzi mi o samo przygotowanie ciała, stawów, mięśni, ścięgien do wysiłku tu potrzeba czasu na to żeby nabrać odpowiedniej wytrzymałości nazwijmy to zdrowotnej bo zrobić wytrzymałość tlenową to nie problem ale te pozostałe elementy wymgają czasu i tego się nie przeskoczy nawet pomimo trenowania po 20 godzin tygodniowo to wymaga lat. W tamtym roku nie byłem nawet jeszcze dobrze przygotowany do połówki bo po każdej długo dochodziłem do siebie byłem przygotowany do olimpijki, 1/4 a połówka bolała po roku jestem przygotowany do połówki która wchodzi mi gładko a te krótsze starty mogę robić co 4 dni natomiast do długiego jeszcze rok najmniej żebym go robił w taki sposób aby regeneracja była błyskawiczna tym niemniej jednego mam za sobą i to mój kapitał na ten rok i ogromna przewaga np. nad tobą czy Roninem.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
Wczoraj DNT. Dzisiaj pływanie OW wyszło 29 min i około 1750 m. Piszę około bo zegarek świrował pawiana i pokazał mi niespełna 1300 m a pływam na wahadle w tą i powrót gdzie długość to około 370 m, +-10m. Trening wyglądał tak 270 m dopłynięcia do startu robione mocno taka symulacja startu + 370 m lekko + 370 m ile dała fabryka + 370 m zupełnie lekko + 370 m intensywność tak jak 2giego odcinka czyli w skali 1-10 dałbym około 6-7 więc mniej więcej tempo IM.
Odcinek pierwszy średnie tempo 1,34 (270m), odcinek drugi czas 6,11 (370m), odcinek 3ci ile dała fabryka wyszedł poniżej 5,40 i tempo około 1,34-35,odcinek 4ty bardzo lekko czas 6,38 i ostatni odcinek 6,17. Coś się odblokowało w moim pływaniu co trening/start w ostatnich 2 tygodniach to pływam coraz szybciej w tej chwili jestem bardzo blisko poziomu złamania 6 minut w piance na 400m czyli tempa po 1,30. Złamanie 6 minut to już jest zupełnie inna liga pływacka ciekawe jak to teraz będzie wyglądało na basenie bo nie pływałem na nim już tydzień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
pirlo2122
U mnie nie chodzi tyle o szybkości bo mimo treningu do pełnego i tak nieźle się poprawiam szybkościowo ty także bardziej chodzi mi o samo przygotowanie ciała, stawów, mięśni, ścięgien do wysiłku tu potrzeba czasu na to żeby nabrać odpowiedniej wytrzymałości nazwijmy to zdrowotnej bo zrobić wytrzymałość tlenową to nie problem ale te pozostałe elementy wymgają czasu i tego się nie przeskoczy nawet pomimo trenowania po 20 godzin tygodniowo to wymaga lat.


Święte słowa. Najszybciej adaptuje się układ oddechowy / krwionośny, najdłużej kostny i ścięgna. To samo mi znajomy doktorek sportowy kładzie do łba przy byle okazji ;)

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
Sierakowskie zaległości. Z 5150 nie mam ani jednego zdjęcia na poziomie ubodzy fotografowie a ceny mieli wysokie zupełnie nie adekwatne do usługi.
4 km lekkiego biegu po 4,40-4,50.







Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

AURA MOCY - TRÓJBÓJ SIŁOWY

Następny temat

Rehabilitacja a trening siłowy

WHEY premium