SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Tri. Cel=czołówka amatorów w PL

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 188182

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
Foto 3. Ostatnie od Airbike














Zmieniony przez - pirlo2122 w dniu 2017-09-08 14:46:38
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 555 Napisanych postów 6412 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 57352
Ten rycerz w zbroi to zbyt długo by nie popływał
Zdjęcia extra, trzeba być w czołówce, żeby się na takie załapać, mi w Poznaniu nie siadło wiele, no i w zasadzie dlatego wiemy już dlaczego tak ciśniesz
1

PB:
IM 140.6 Poznań 25.06.2017, 12:48:33 / IM 70.3 Gdynia 07.08.2016, 5h:23min:57s / JBL Triathlon Sieraków 28.05.2016 1/4 IM, 2h:33min:54s / Otyliada 12/13.03.2016 15km, 6h:28min / III PKO Maraton Rzeszowski 04.10.2015, 03h:55min:51s / Półmaraton Rzeszowski 06.04.2014, 1h:53min:03s / Trening 08.06.2017, 10km 47min:43s / Łańcucka Piątka 5km 11.06.2016, 22min:45s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 109 Napisanych postów 3897 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 76176
To plywanie sam chcesz korygowac? Moze warto teraz popracowac z trenerem. W ogole czytalem ostatnio art Tomka Kowalskiego, ktory pisal, ze po sezonie dobrze odpuscic plywanie na 2-3 tygodnie i zrobic porzadny reset (w tym rowniez reset zlych nawykow). Fajna relacja. Zacheciles mnie zebym do Malborka wrocil...

Podsumowanie I fazy redukcji: http://www.sfd.pl/Redukcja_ze_105kg__podsumowanie_str._170-t966196-s170.html
Rekordy osobiste w Tri:
1/8 IM: 1h23’30’’: Pszczyna 2014 // 1/4 IM: 2h28’59’’: Radłów 17/07/2016 // 1/2 IM: 4h59'40'Lisbon 2018: IM Kopenhagen 2017: 11h48'
Dystans Olimpijski: 2h32'04’’: 5150 Warszawa 11/06/2017

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
zaraz zobacze ten artykul bo go nie widzialem jeszcze. U mnie to jest kwestia slabego plywania na OW bo w basenie plywam calkiem ok patrzac na tempa ale zupelnie nie przekladam tego na OW i tu mam problem. Ludzie plywajacy na basenie o wiele wolniej wychodza na polowce wczesniej po 4 minuty. Czy bede plywal sam? Zobaczymy -)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Foty super. Marcel dawaj do Malborka na next year :) Co do resetu pływania, ja ostatnio usłyszałem od trenera, że pływanie jest dużo bardziej obciążające, niż powszechnie się myśli i w okresie roztrenowania na 1 miesiąc zupełny off od niego, więc podobne nowiny mamy.

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
Malbork robie za rok mam tam rower do pojechania -) Shadow Bartek ci tak mówił na temat pływania? Może i ja powinienem sobie odpuścić z lekka pływanie we wrześniu bo planowałem robić 2 treningi tydzień może wywalić tak na 10 dni zupełnie je?

Kałach 3ci w Rugi.


Zmieniony przez - pirlo2122 w dniu 2017-09-10 15:05:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Tak, Bartek :) Mam zakaz pływania do 1 października co najmniej.

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
2 tygodnie praktycznie całkowitego offu. W pierwszym tygodniu po Malborku zrobiłem 2 lekkie baseny po 45 min, 1 bieg chyba 4 km i 2 rowery po 30 minut bardzo lekko. W kolejnym tygodniu zrobiłem 2 biegi po 4-5 km, jeden basen lekko 45 minut + 2 rowery w tym jeden z minutówkami 8x300, 2x350, 1x400, 1x450W na przerwie 1 minuta. W tym tygodniu w poniedziałek zrobiłem lekki bieg 8 km, wczoraj zrobiłem basen 2 300m z krótkimi zadaniami a dzisiaj rower z zadaniem 5x3 min na 290. 305, 320, 290, 305 W trening trwał 26 minut do tego przed pracą basen ponad 1 godzinka i 3 200 m.
Plan na teraz jest taki że zaczynam 4ry tygodnie przetarcia przed początkiem przygotowań do kolejnego sezonu. Przygotowania ruszają 16 października w poniedziałek. W okresie 4 tygodni przetarcia robię plan bazowy pod sprint na średniej objętości dla mnie bardzo niskiej bo tylko 3 treningi w tygodniu i mniej więcej po 3,5 godzinki kręcenia dodatkowo obniżyłem sztucznie ftp o 15W do 290W ponieważ nie mam zupełnie mocy po tej przerwie i to w każdej z dyscyplin więc muszę mieć taki okres wstępny. FTP muszę zmniejszyć bo okres ma być lekki ale zadaniowy a na stare ftp na ten moment jest za wysokie żebym zrobił plan na dobrych mocach i tętnach co widziałem dzisiaj na 3minutówkach gdzie 300W dawało tętna pod 180 a powinno być nie więcej niż 170 więc takie 15W mniej powinno być ok ale jeśli będzie dalej za wysoko to utnę jeszcze dziesięć, nie mam parcia bo to okres przygotowawczy do przygotowań. Bieganie będzie polegało na zbudowaniu kilometrażu tak żebym kończył mniej więcej na 40-45km i tu również chce tylko żeby ciało oswoiło się z dystansem i treningami, wszystko lekki tlen z akcentami typu 10x100/100 i nic więcej. Pływanie w opór ale też bez spiny na tempa a to z tego powodu że ich nie ma -) Pływam po 10 sekund wolniej niż w sierpniu, teraz skupiam się na tym żeby pływać duży tygodniowy dystans i dużą częstotliwość, dodatkowo mam zamiar skupiać się na moich brakach pływackich na pierwszy rzut idzie nauczenie się pływać z fajką która na pewno będzie mi mocno pomocna w poprawie mojego stylu tylko najpierw trzeba nauczyć się jej używać. Przed startem przygotowań pobiegnę 10km bo mam pod domem i impreza zupełnie za darmo będzie to 08.10, potem pewnie zrobię piątkę w ramach City Trail będzie to 15.10 no i 16 start przygotowań.

Trening kolarski mam zaplanowany od dnia dzisiejszego do 3ciego czerwca, wszystko jest w tej materii ustalone pozostaje tylko wierzyć w plan i się go trzymać i najważniejsze - przetrwać -). Wracając do okresu przygotowań. Przygotowania dzielę na 3x6 tygodni bazy nie licząc wprowadzenia 4ry tygodnie o których mówiłem po czym mam 8 tygodni rozbudowy i ostatnie 8 tygodni trening specjalistyczny. Okres bazy rowerowej dla mnie to będzie małą objętość i mała liczba treningów inaczej niż było rok temu gdzie miałem wszystko tzn. dużo treningów, objętości i intensywności teraz zostaje tylko intensywność. Każdy kolejny etap bazy tzn. 6 tygodniówki to progres objętości, TSS i liczby treningów. Pierwsze 6 tygodni to 3 treningi, 3,5 godziny i 254 TSS, kolejne 6 tygodni to 5 treningów, 5,7 godziny i 353 TSS, ostatnie 6 tygodni to 5 treningów, 6,3 godziny i 410 TSS. Po godzinach i liczbie treningów widać że długich nudnych trenażerów nie będzie -)
Teraz będę miał treningi tylko specjalistyczne i 0 jakiekolwiek jazdy tlenowej. 6 tygodniówki dzielę w schemat 5 tyg mocno i 1 tyg regeneracyjnie.
Okres rozbudowy również nie będzie robiony typowo pod IMa bo zrobię w tym czasie trening bardzo uniwersalny tzn, nie nastawiony konkretnie pod triathlon i dystans długi a bardziej allroundowy. Rozbudowa to 8 tygodni, 5 treningów, 7,2 godziny oraz 454 TSS. Wierzę w to że okres bazy i rozbudowy pozwoli mi zwiększyć moje ftp, trudno powiedzieć o ile oby jak najwięcej a najlepiej o tyle aby móc jechać pełny dystans na 240-250W a połówkę na 280W a do tego potrzebuje ftp na poziomie 340W czyli 30 W więcej niż teraz, a to cholernie dużo więcej bo to nie progres z 3W/kg na 3,4 W/kg tylko z 4,1 W/kg. Tlenu w bazie i rozbudowie będzie jak na lekarstwo, dłuższych treningów niż 2 godziny nie przewiduje bo moim zdaniem nie ma sensu tłuczenia godzin na trenażerze w zimie na kilka miesięcy przed długim dystansem a chcę przeznaczyć czas z mniejszej objętości rowerowej na pozostałe dysycpliny.
Ostatni okres czyli specjalizacja pod dystans pełny będzie trwał 8 tygodni, trudno powiedzieć ile tu będę kręcił godzin bo w przeciwieństwie do poprzednich okresów będę jeździł na drodze dlatego komputerowe wyliczenia tutaj się nie sprawdzą, zbyt wiele zmiennych losowych.
Bieganie planuje na kilka tygodni z góry. Teraz zaplanowane mam pierwsze 6 tygodni bazy gdzie priorytetem będzie objętość czyli zupełnie inaczej niż w rowerze. Intensywności też nie zabraknie ale nie będzie tutaj nic hardcorowego i będą to krótkie zadania.
Pływanie będzie zwiększone objętościowo, czas urwany z krótszego roweru będę przeznaczał na pływanie. Wiem po sobie że nie jestem w stanie trenować mocno pływania kiedy mocno trenuje rower więc albo jedno albo drugie. Tak jak pisałem koncentruje się na brakach technicznych i objętości, tempa nie mają znaczenia będzie to taka typowa baza której brakowało mi w tym roku, sądzę że to było główną przyczyną mojego gorszego pływania na OW tzn, za mało kilometrów na treningach czego przykładem jest to że w każdych zawodach moje pierwsze części etapu były sporo lepsze niż drugie. Z objętością muszą też iść akcenty szybkościowe i takich też nie zabraknie ale będą to krótkie 25, 50 metrowe zadania. Tak będzie wyglądała cała pływacka baza, okres rozbudowy poświęcę na zwiększanie zadań jakościowych tzn. dłuższe zadania nie 25, 50 m tylko 100-200 itd pływanie szybko. Ostatni okres to już typowa robota pod IMa. Objętość pływacka i kilometry to nie mam na myśli wskakiwania do basenu i płynięcia 4km ciągiem, tak nie będę trenował w okresie bazy -)
Na koniec jeszcze, wyjątkami tlenowymi będą treningi na drodze (mówię o rowerze) o ile takie się trafią ale mam nadzieje że wyjadę sobie kilka razy do zimy.
O planach startowych napiszę w kolejnym poście jeszcze dzisiaj bądź jutro.



Zmieniony przez - pirlo2122 w dniu 2017-09-20 22:13:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
Plany startowe.

Pewny jest start w Roth pod który układam plan, kolejny pewny start to kultowa już połówka na Amazonkach bo tam nie może mnie zabraknąć w końcu sami znajomi i kilku kozaków przez duże K. Chcę zrobić swimrun we wrześniu, szkoda że nie pojechałem w tym roku a były takie plany -( Tutaj Ronin namawiam cię na start, musisz tylko znaleźć partnera, ja mam kolego który che wystartować, biega podobnie jak ja ale pływać zaczął dopiero od sierpnia.
Kolejny start zaklepany na 99% (tylko dlatego że jeszcze nie opłacony ale nocleg zabukowany, domek 5 osobowy, jadę ze znajomym on też chce łapać slota, Marcel piszesz się?) to Otepaa 70.3 w Estoni, 16 czerwca na 2 tygodnie przed Roth. Jechać tam chcę tylko w jednym celu tzn. po slota na Nice 2019. Jeśli nie uda się tam to wdrażam plan B i jadę do Puli na Chorwację w drugiej połowie września. Żaden inny start nie jest jeszcze pewny więc podsumowując kręgosłup kalendarza wygląda tak:
Amazonki, koniec kwietnia,
Otepaa 16 czerwca
Roth 2 lipca
Swimrun 2 wekend września
Pula 3 wekend września (opcja B)
Na 100% nie jadę do Gdyni, wybieram Otepe bo odpowiada mi termin tzn. pierwszy szczyt formy ma przypaść na drugą połowę czerwca i Roth. Drugi szczyt to będzie koniec sezonu ale to gdzie wystartuje zależeć będzie od Otepi, jeśli uda się zakwalifikować to szykuję coś naprawdę hardcorowego, ciekawe czy ktoś zgadnie co to jest? a jeśli nie złapie slota to robię Malbork 1/2, swimrun i później Pule.
Pozostałe starty są do dogrania, szukam czegoś na przetarcie przed Otepą, nie wykluczone że pojadę na 5150, Żelazny Triathlon, może Piaseczno a może Goralman (mój faworyt) a może Białkę lub Zywiec Beskid 1/4. Pokażą się terminy imptez będę myślał póki co: Amazonki, Otepaa, Roth, Swimrun
Wiele opcji w głowie, najlepszy scenariusz to złapanie slota w Otepi co dało by mi możliwość wystartowania we wrześniu w ...



Zmieniony przez - pirlo2122 w dniu 2017-09-20 22:51:24

Zmieniony przez - pirlo2122 w dniu 2017-09-20 22:54:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Pirlo, napisałeś, o ile dobrze rozumiem, że chcesz budować kilometraż biegowy. Nie bardzo rozumiem tam cyferek - 40-45 km o ile się nie mylę?
Przy budowaniu kilometrażu, patrząc stricte biegowo, nie tri, to tyle można biegać w weekend - ja czasami biegałem 20 w sobotę, 30 w niedzielę, a to już 50km...

Celem takiego kilometrażu jest nie tylko baza, jak rozumiem, ale też wzmocnienie stawów i ścięgien i ich adaptacja do dużego, powtarzalnego wysiłku.

Estonia - pomyślę. Duży ten domek masz zarezerwowany ? :)

This is the best deal you can get.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

AURA MOCY - TRÓJBÓJ SIŁOWY

Następny temat

Rehabilitacja a trening siłowy

WHEY premium