SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Tri. Cel=czołówka amatorów w PL

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 188162

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 555 Napisanych postów 6412 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 57352
Lubie Sandersa, jego start z plecakiem na rowerze dał go postrzec jako pozytywnie szalonego pioniera ;)

PB:
IM 140.6 Poznań 25.06.2017, 12:48:33 / IM 70.3 Gdynia 07.08.2016, 5h:23min:57s / JBL Triathlon Sieraków 28.05.2016 1/4 IM, 2h:33min:54s / Otyliada 12/13.03.2016 15km, 6h:28min / III PKO Maraton Rzeszowski 04.10.2015, 03h:55min:51s / Półmaraton Rzeszowski 06.04.2014, 1h:53min:03s / Trening 08.06.2017, 10km 47min:43s / Łańcucka Piątka 5km 11.06.2016, 22min:45s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
kalikstat
Z tą kadencja w pływaniu mam podobne odczucia. To co na basenie wydawało się ok tzn. jak najdłuższe wylezenie, wyciągnięcie ręki i rotacja ciała, na triathlonie w piątce okazało się, może nie gwoździem do trumny, ale na pewno wpływalo na szybkość płynięcia. Masz jakieś ćwiczenia na kadencję, czy zwyczajnie naparzasz jak najszybciej przy zachowaniu jako takiej techniki?

Druga sprawa, wspomniałeś kiedyś o siłowni. Jak u Ciebie ona wygląda jeżeli chodzi o ćwiczenia? Same podstawy? Zakres powtórzeń wg Friela?

Pisałeś u mnie ze polecisz w Piasecznie. To co mogę Ci doradzić to zapisuj się jak najszybciej, raz, że numery szybko się rochodza, a dwa strefa zmian jest tak skonstruowana, ze niższe nr są premiowane tzn krócej biegniesz z rowerem.


Siłownia to czysty freestyle. Co do poprawy kadencji to staram się szybciej rozpoczynać pociągnięcie drugą ręką kosztem wyleżenia, ogólnie więcej macham rękami, robiąc zestaw ćwiczeń technicznych wykonuje je inaczej niż dawniej teraz robie je z szybkimi ruchami kosztem idealnego dociągnięcia itd. mówie tu o takich ćwiczeniach jak: piesek, dokładanka, pływanie jednorącz.
Ja zawsze zapisuje się na zawody jak najszybciej o ile wiem że wystartuje. Wiem o tym że w Piasecznie jest walka o miejsca i rozchodzą się w parenaście minut, nie wiem nawet kiedy te zapisy mają ruszyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Od 14 listopada ruszają. Wcześniej niż zwykle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Kalik, kup sobie tempo trainer i pilnuj kadencji zgodnie ze bibczeniem i tyle w temacie :)

http://www.swimshop.pl/sklep/sprzet_treningowy/pozostale/prd,Finis Tempo Trainer Pro,rid,15408.html 

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Nie wiem czy mój poziom tego wymaga ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Kalik, im szybciej będziesz miał dobre nawyki ( umiejętność trzymania stałej kadencji ), tym lepiej. Na tym urządzeniu idzie ustawić każdy poziom.

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
Z dniem wczorajszym rozpocząłem miesięczny okres przygotowawczy. Okres cechował się będzie zwiększoną liczbą godzin treningowych w stosunku do września, założenie to skromne 17 godzin tygodniowo z czego prawie 1/3 będzie zajmował basen, 3 tygodnie x17 i tydz regeneracyjny 14, pływanie będę trenował mocno a rower i bieg dosyć lekko z jakimiś drobnymi akcentami, bez szarżowania bo prawdziwą robotę zaczynam od listopada. We wrześniu sporo czasu poświęciłem na poprawę pozycji na rowerze i mam nadzieję że to zaprocentuje szybszą jazdą i zdrowszą. Tak jak wspomniałem wcześniej dokładam kilka elementów które z założenia mają poprawić moje możliwości, głównie techniczne biegowe tzn. bieganie boso, siłownia z koncentracją na poprawę siły mięśni dwugłowych i pośladkowych, ogólną stabilizację, drille biegowe, sporo rozciągania dynamicznego i statycznego, poprawa mobilności barków i takie tam inne duperele. Będę robił sporo czarnej, niewidocznej roboty tzw. behind the scene.

I tak wczoraj zrobiłem rower. Trening ogólnie lekki dodałem 4x5min jazdy w sweet spot (u mnie 226-239W - na trenażerze). Wyszła średnia moc ok 239W (jeden odcinek przekłamany bo traciłem sygnał z pomiaru pewnie bateria pada). Strefy mam wyznaczone na podstawie trenażera w realnej jeździe są one trochę wyższe dlatego to 239W z treningu na dworze to raczej środek sweet spora niż jego górna granica. Dokładnie strefy dworowe i trenażerowe wyznacze za 4ry tygodnie. Nogi fajnie się rozkręciły po wczorajszych 8 minutach maksa i dzisiaj nie było zamulenia. Odcinki zrobiłem tylko dlatego żeby sprawdzić jakie prędkości uzyskuje na takich watach po prostu z ciekawości. Jak na osiągniętą średnią prędkość to się nie zmęczyłem -) na takich watach powinienem jechać IMa za rok. Przejechałem 2 odcinku ze wschodu na zachód (tam i z powrotem) i 2 z północy na południe (tam i z powrotem) żeby wyniki były miarodajne.

Wieczorem pobiegałem 11km z czego 2,5km boso i to te najszybsze km. Bieg 2 godziny po rowerze to i tętno mocno zawyżone.











...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
A za chwilę Mkon złamie 8,50 w IM Barcelona i wygra kategorię M40-44.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
Trening wczorajszy, basen.

Warm Up
- 1x 400m Choice
- 6x 50m Front crawl
Odd: Easy on 10s Rest
Even: Moderate-Hard on 20s rest
- 100m front crawl – steady

Main Set
- 100m Front crawl – steady on 20s rest
- 200m Front crawl – steady on 20s rest
- 300m Front crawl – steady on 20s rest
- 400m Front crawl – steady on 20s rest
- 500m Front crawl – steady on 20s rest
- 400m Front crawl – negative split, second half harder (and faster) than first on 30s rest
- 300m Front crawl – negative split, second half harder (and faster) than first on 30s rest
- 200m Front crawl – negative split, second half harder (and faster) than first on 30s rest
- 100m Front crawl – negative split, second half harder (and faster) than first on 30s rest

Cool Down
- 200m Alternating 50 front crawl/50 backstroke









...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
Treningi dzisiejsze. Bieg, rower, pływanie.

Bieg bardzo lekko, rower dosyc mocno z imitacją 10 min podjazdu, trochę na stojąc, trochę na siedząc dodatkowo 30 min w tempie IM, 5 min szybciej niż IM, 5 min z bardzo wysoką kadencją, reszta lekko. Pływanie technika, tyle było ludzi na torze że sam nie wiedziałem co mam robić oczywiście sami kopniakarze pływający w tempie po 2.30, nawet robiąc pływanie bokiem samymi nogami musiałem ich wyprzedzać, coś okropnego sam pływakiem jestem słabym ale to już była przesada a jak się czują ludzie którzy umieją pływać i ciskają po 1,30 i lepiej?












Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

AURA MOCY - TRÓJBÓJ SIŁOWY

Następny temat

Rehabilitacja a trening siłowy

WHEY premium