SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Tri. Cel=czołówka amatorów w PL

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 188171

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Gratuluję:) Fajnie napisane. Tętna prawidłowe - widać, że w trupa leciałeś
Czas też super.


Zmieniony przez - shadow78 w dniu 2017-02-12 09:47:26

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 109 Napisanych postów 3897 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 76176
Gratulacje. Masz dobra glowe do tego sportu.

Podsumowanie I fazy redukcji: http://www.sfd.pl/Redukcja_ze_105kg__podsumowanie_str._170-t966196-s170.html
Rekordy osobiste w Tri:
1/8 IM: 1h23’30’’: Pszczyna 2014 // 1/4 IM: 2h28’59’’: Radłów 17/07/2016 // 1/2 IM: 4h59'40'Lisbon 2018: IM Kopenhagen 2017: 11h48'
Dystans Olimpijski: 2h32'04’’: 5150 Warszawa 11/06/2017

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
U mnie każdy start jest mocny nie potrafię pojechać na zawody i spacerować chyba że byłbym królikiem dla kogoś. Różnica u mnie między startem "treningowych" a startem A wynika tylko z tego ile odpoczywałam przed startem i czasy wynikają głównie z tego ale zawsze jest to mocno na dany dzień. Przykładowo sprint w Kozienicach robiony mocno treningowe wyszły słabsze tempa niż olimpijka tydzień później gdzie też było mocno treningowe ale już sporo odpoczywalem, obydwa starty były mocne ale jeden był na lepszej regeneracji ot taka różnica. Z innej strony nie wiem dlaczego ale na każdych zawodach słyszę rozmowy w stylu: ja dzisiaj lekko, nie będę się męczył itd. Ludzie usprawiedliwiaja się już przed startem a każde zawody bolą, muszą no chyba że biehlbym powyżej 4,30 ale to wolniej niż tempo maratonu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Gratulacje, taki wynik, przy niesprzyjających warunkach i z treningu plus krótki sen (myślę że to też 3 grosze dołożylo). Będziesz (już jesteś) mega mocny w sezonie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
Rowet 3,5 godzinki, bez historii.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
Endurance 1,5, godziny kręcenia + rano basen.

Udało mi się nabyć kask Specialized TT na wyprzedaży posezonowej grupy kolarskiej Tinkoff Saxo w bardzo dobrej cenie -) Kolor kasku fluo idealnie pasuje mi do malowania roweru, ten model w sprzedaży detalicznej dostępny jest tylko w kolorze czarnym i takim jak malowane były samochody mclarena w F1 w sezonie 2013 o ile dobrze pamiętam, chyba później trochę zmieniali barwy nawet do czarnego (mogę się mylić) więc kolor unikalny. Zawsze chciałem mieć akurat ten kask, posiadłem model z szybką - fajna sprawa świetna widoczność nie to co w okularach. W realu kask jest super jedyny mankament to branding teamu, myślałem że bez problemu będzie dało się go usunąć ale mając go w ręce wątpię żeby dało się to zrobić bez niszczenia kasu i tak zostawię swoją drogą w tym miejscu nakleja się numer startowy -). Jutro nagram sobie filmik pozycji na rowerze w tym kasku aby zwrócić uwagę na to jakie ustawienie głowy trenować ale wydaje mi się że będzie ono takie same jak w moim codziennym kasku też od speca model Evade. Może zapodam filmik.
Swoją drogą kupę sprzętu sprzedawali/sprzedają od rowerów głównie czasowych przez inne teamowe graty np. torby na rower, sportowe, koszyki, bidony, kaski, futeraly na kola/kaski, stojaki serwisowe, kierownice, czapki, pedały i inne graty.
Zdjęcia kasku nie moje a ostatnie poglądowe.











...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Super się prezentuje. Do kompletu jeszcze musisz strój czarno fluo :)

Zdecydowałeś się na niego ze względu na wygląd czy właściwości?

Pytam bo wpadła mi w oko oferta tego kasku, tzn tt2 dokładnie, za 5 stowek. Warto?

Ten ogon jest krótszy, niż w typowych kaskacg z ogonem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
kalikstat
Super się prezentuje. Do kompletu jeszcze musisz strój czarno fluo :)

Zdecydowałeś się na niego ze względu na wygląd czy właściwości?

Pytam bo wpadła mi w oko oferta tego kasku, tzn tt2 dokładnie, za 5 stowek. Warto?

Ten ogon jest krótszy, niż w typowych kaskacg z ogonem?


Kalik to tak od końca 5 stówek - cholera to nawet trochę taniej niż ja go kupiłem dla porównania taki kask nowy kosztuje ok 1,5 klocka, na ebayach można kupić za ok 220 dolców ale używkę mniej więcej 900zł z wysyłką więc sam sobie możesz odpowiedzieć na pytanie czy warto -) tylko żeby nie była to jakaś podróba (tego modelu chyba chinole nie podrabiają ja nie widziałem nigdzie) a z ciekawości w jakiej wersji kolorystycznej możesz go nabyć? Kaski czasowe na co dzień nie są używane jedynie na zawodach więc można kupić niemal nowe egzemplarze. Ogon jest krótki a w moim wypadku nie mogę mieć długiego gdyż lubię trzymać głowę mocno pochyloną w dół ale też i nisko ułożoną więc długi ogon odpada bo nawet mnie spowolni o 10-15W w tym kasku jest krótki a kąt trzymania głowy nie różni się od tego jaki mam w drugim kasku tam też trzeba było lekko zadzierać głowę żeby wykorzystywać jego właściwości do maksimum ale nie jest to jakieś mocno unoszenie głowy wystarczy takie żeby widzieć trochę drogi przed sobą. Dzisiaj nagram filmik będzie widać jak to wygląda z obydwoma kaskami. Sam kask jest tak ukształtowany że można głowę pochylać w różnych kątach a on ma dalej ten sam kształt, tą samą powierzchnię natarcia trochę podobnie jak Kask Bambino.
Kask chciałem mieć z obydwu powodów tzn. podoba mi się i jest szybki. Nigdzie nie mogę znaleźć dobrych testów i porównań tego kasku do innych i ogólnie nie mogę znaleźć żadnych testów porównawczych kasków gdzie widnieją suche liczby i testy były przeprowadzane rzetelnie za to według testów speca jest on szybszy o ileś tam sekund od modelu Evade a ten model testowany był na prawo i lewo i wyszło że jest jednym z najszybszych o ile ciągle nie najszybszym kaskiem aero na świecie a bił nawet kaski czasowe z tego powodu jest bardzo szeroko używany na Kona gdzie wentylacja ma bardzo duże znaczenie. Skoro model TT jest szybszy od Evade który z kolei jest szybszy od części popularnych modeli czasowych więc uznaję że jest to najwyższa półka a różnica pomiędzy nim a innymi topowymi typu wymieniony Bambino albo Bell Javelin czy inne jest tak niewielka na którąś ze stron że szkoda czasu na dociekanie. Dla porównania taki kask czasowy w porównaniu do podstawowego kasku szosowego np Prevail który i tak do najwolniejszych nie należy daje zysk na 180km ok 5 min. 5 min za darmo to jest w cholerę. Testów pomiędzy czasowymi kaskami rzetelnych nie ma pewnie z tego powodu iż każdy producent podaje że jego kask jest najszybszy na świecie a prosi ścigają się w tym co im dadzą więc dla nas amatorów najważniejsze czynniki prócz ceny to: wygoda, estetyka i dopasowanie do stylu jazdy. Na marginesie Frodeno startował w tym kasku do momentu jak przejął go Canyon i zaczął używać zbrandowanego MET.
Strój czarny fluo nie łatwo kupić -) ale jak nie będę miał na co wydać pieniędzy to kupie sobie strój taki jak mam tylko z rękawkiem w kolorze czarno-zielonym ale to już tylko moje fanaberie -) Ale taki kask + strój poniżej wygladało by kozacko.






Zmieniony przez - pirlo2122 w dniu 2017-02-14 12:07:39

Zmieniony przez - pirlo2122 w dniu 2017-02-14 12:09:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
Dłuższy bieg ciągły średnie tempo 4,32, ciężko nie było wyszło dosyć gładko i przyjemnie. Piękna słoneczna pogoda, mróz, trochę wietrznie. Efekty super-kompensacji po zawodach już jest odczuwalny -) dlatego mówiłem że trzeba tą strefę komfortu przesuwać nic tak nie daje progresu jak zawody. Na tej trasie biegam długie biegi i chyba nigdy nie osiągnąłem czasu poniżej 1,38 a na 100% nie pobiegłem szybciej niż 1,37 (nie pamiętam raz chyba było blisko miesiąc temu). W ubiegłym roku w czerwcu na tej trasie robiłem trening bieg progresywny 9-6-3 km w tempach 5,00-4,45-4,30 a dzisiaj wyszło szybciej na całej trasie niż te najszybsze 3 km, wtedy było umieranie dzisiaj nic nadzwyczajnego -) Wieczorem ciężki rower.
Ciekawe inne porównanie, bieg w którym ustanowiłem ''życiówkę'' w półmaratonie 11 miesięcy temu pobiegłem w tempie 4,25 a w triathlonie na połówce w Nieporęcie pobiegłem średnim tempem po 4,30. Obydwa czasy wykręciłem na łatwych płaskich trasach gdzie wzrost wysokości nie przekroczył 50 m a moja trasa treningowa ma ponad 210 m wzrostu.

Edit: dla formalności pierwszy km zegarek złapał mi liczenie dystansu dopiero po ok 50-80m dlatego tempo tego km zaniżone ale dodałem ten dystans do całkowitego treningu, nic w przyrodzie nie ginie ->













Zmieniony przez - pirlo2122 w dniu 2017-02-14 16:14:07

Zmieniony przez - pirlo2122 w dniu 2017-02-14 16:14:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Kask biało czerwony (bardziej czerwony ), podeslalem Ci linka
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

AURA MOCY - TRÓJBÓJ SIŁOWY

Następny temat

Rehabilitacja a trening siłowy

WHEY premium