SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Tri. Cel=czołówka amatorów w PL

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 188157

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
Wiadomo że teoretyczne założenie ale w piance powinno się być w stanie popłynąć długi dystans z testu na 400 m. Obserwuje internety i kiedyś przeczytałem gdzieś o wyznaczaniu intensywności treningu w pływaniu nie mogę tego znaleźć już ale z tego co pamiętam to jakoś tam z tych testów wyznaczało się tempo progowe itd. Może Marcel by coś więcej powiedział bo on trenuje z Trienergy oni tam mają te testy systematycznie. Ja też będę robił taki sprawdzian systematycznie co jakiś czas tylko u mnie z tym pływaniem jest tak że ja nie umiem tego trenować sam o ile bieganie i rower potrafię sobie zaplanować w taki sposób żeby osiągnąć założony progres tak pływanie w moim przypadku jest nie usystematyzowane i tu przydał by mi się ktoś kto by mi mówił co kiedy robić jak, ile na jakich tempach na czym się skupić itd. Bestia lądowa ze mnie a nie wodna -)


Zmieniony przez - pirlo2122 w dniu 2017-06-04 16:29:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 109 Napisanych postów 3897 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 76176
Hej. Po pierwsze, jeszcze raz gratulacje za start i super opis. Dlugi, ale nie nudny. Mala uwaga do edycji... jak podzielisz tekst na kilka akapitow (plywanie, t1, rowr, t2, bieg etc) to sie bedzie czytalo jeszcze lepiej . Strategia faktycznie chyba w punkt choc poczatkowo myslalem, ze rower za slabo. Jednak to moglo byc to co dalo ci przewage w biegu. Co do plywania to niestety prawda jest dla nas bolesna... od okolic w ktorych plywasz postepy musza byc okupione mozolna i ciezka praca (najlepiej pod nadzorem bo tu technika jest kluczowa). To kosztuje czas i kase niestety... Ja plywalem w zimie 3xtydzien (w tym raz z trenerem) a poprawilem sie byc moze o 2' na 1/2IM. Nie znaczy to, ze warto sprawe olac totalnie... bo cofac w rozwoju tez aie mozna . Teoria odnosnie plywania na tempo jest generalnie poodbna do tej z biegu i roweru. Testy na 400m pozwalaja ustalic plywackie "ftp" czy biegowe "lthr". Tutaj ciut wiecej: http://www.swimsmooth.com/training.html . Ja plywam te interwaly na "odczucie" zazwyczaj tj. jutro na przyklad mam 34x50 (2xna 75%, 2x 85%). Na moim poziomie kluczowe to nie plywac jednostajnie w strefie komfortu. Czy to bedzie 5-10' w jedna strone czy w druga ma mniejsze znaczenie


Zmieniony przez - Marcel_197 w dniu 6/4/2017 5:00:35 PM

Podsumowanie I fazy redukcji: http://www.sfd.pl/Redukcja_ze_105kg__podsumowanie_str._170-t966196-s170.html
Rekordy osobiste w Tri:
1/8 IM: 1h23’30’’: Pszczyna 2014 // 1/4 IM: 2h28’59’’: Radłów 17/07/2016 // 1/2 IM: 4h59'40'Lisbon 2018: IM Kopenhagen 2017: 11h48'
Dystans Olimpijski: 2h32'04’’: 5150 Warszawa 11/06/2017

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
Zakładka i to nie byle jaka bo najważniejsza przed Poznaniem i ostatnia nie licząc startów. Długa jazda numer 7 z 8 + bieg 11 km. Rower 140km z zadaniem 90km w tempie startowym podzielone na 15, 41, 15, 20 km jechane na 230-235 W, przerwa na przejazd przez 2x Puławy i 2x Dęblin. Bieg cały w tempie startowym starałem się trzymać 4,45. Były idealne warunki na jechanie na dysku ale nie chciało mi się zmieniać koła i jechałem na stożkach a szkoda bo można by poszaleć -))
Teraz porównanie dzisiaj 217 W średnio dało mi prędkość 36,3 kph, jazda długa z takim samym zadaniem na tej samej trasie z przed 2 tygodni średnio było 218 W dało mi to wtedy 36,8 kph, tętna z obu jazd takie same 144 uderzenia jedyna różnica pomiędzy tymi treningami jest taka że dzisiaj jechałem na oponach treningowych, bez dysku i bez kompresji na łydkach a 2 tygodnie temu jechałem z dyskiem 2 opony startowe i kompresja na łydkach, obie jazdy w kasku TT i ten sam strój.
Odcinki 15, 40, 15 były robione na wahadle tzn. 15 km na północ, 20 km na zachód nawrotka 20 km na wschód i 15 km na południe więc były możliwie idealne warunki wietrzne zachowane z tych 70 km uzyskałem V średnie 38 kph z dodatkowych 20 km jechanych pod wiatr uzyskałem 36,2 kp czyli średnia z 90 to 37,1 kph. na średniej mocy 232,5 W, średnie tętno 149 uderzeń. Dla porównania zadanie z przed 2 tygodni ta sama trasa i to samo zadanie 90 km z tego co pamiętam miałem tam 232 W średnio co dało mi prędkość średnią 39,06 a więc prawie 2 kph więcej niż dzisiaj. Dzisiaj panowały gorsze warunki wietrzne ale też nie były jakieś bardzo złe skoro pod wiatr jechałem ponad 36 kph na 230 W, 2 tygodnie temu wiatr był minimalny + był dysk, kompresja i opony startowe o czym pisałem pare linijek wyżej, Sądzę że to 0,8-1 kph to robota wiatru a reszta wynika z różnicy w sprzęcie. Przetestowałem już kolejny raz ustawienia o wcześniejszym teście pisałem pare stron temu wnioski są takie że kupić można sporo czasu -) takie 1 kph na 180 km trasie to zysk około 8 minut gdy rozpatrujemy różnicę pomiędzy 38 a 39 kph natomiast kiedy mówimy o różnicy pomiędzy 33 a 34 kph to zysk czasowy jest około 10 minut, im niższa prędkość średnia tym zysk czasowy będzie większy tzn. wolniejsi zyskają więcej -) Ronin myślę że za pomocą aerojacka kupiłeś sobie najmniej 5 minut a przy sprzyjających warunkach może to być i 10 lub więcej -)
Wracają do treningu po rowerze bieg w tempie Poznania pogoda piekarnik prawdziwe piekło nie chciało mi się zabierać wody na bieg i biegłem na sucho -) Planowałem biec 15-16 km ale w takich warunkach wystarczyło mi 11 -)













1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
Racja Marcel pisałem późno tą relacje, piszę je w wordzie i kopiuje a to forum wymaga całkowicie nowego formatowania po prostu nie chciało mi się ale się poprawię -) Rower pojechałem na 251 W więc w sumie fajnie chociaż cholera 232W z 90 km zadania na szybkiej trasie dało mi 2 tygodnie temu sub 39 kph więc... Tak jak mówiłem te 2 minuty to sie wydaje że to jest mało ale to jest cholernie wiele pracy przecież ja tłukę ten basen non stop i nie pływam jednostajnie może teraz od miesiąca kiedy konkretnie robię treningi pod te 4 km tak jest ale wcześniej u mnie nie było takich treningów zawsze to były jakieś formy jakościowe na różnych tempach nie zamulałem, niby w Nieporęcie popłynąłem 40 minut i w Malborku 1,25 więc bardziej patrzył bym porównawczo na te starty niż na Amazonki z przed roku 35,30 tamten czas był po prostu nie realny coś tam było nie tak z trasą bo później nigdy nie uzyskałem nawet na połowe krótszym dysransie czasu poniżej 17,40. Więc te moje 37 min to i tak wynik lepszy o te 1-3 min niż przed rokiem a popłynąłem z zapasem i nadłożyłem też troszkę dlatego osobiście uważam że to jest wynik na moim poziomie może uda się w drugiej części sezonu zejść poniżej 36-35,5 min było by fajnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 109 Napisanych postów 3897 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 76176
A jak oceniasz ten dysk? Ile czekałeś na dostawę? Brałeś łożyska ceramiczne?

Podsumowanie I fazy redukcji: http://www.sfd.pl/Redukcja_ze_105kg__podsumowanie_str._170-t966196-s170.html
Rekordy osobiste w Tri:
1/8 IM: 1h23’30’’: Pszczyna 2014 // 1/4 IM: 2h28’59’’: Radłów 17/07/2016 // 1/2 IM: 4h59'40'Lisbon 2018: IM Kopenhagen 2017: 11h48'
Dystans Olimpijski: 2h32'04’’: 5150 Warszawa 11/06/2017

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
Oni nie robia ceramiki jeszcze chyba a nawet jakby robili to bym nie bral bo zysk z tego jest marginalny a cena byla by 2x taka pewnie. Dysk jak dysk nie mozna do niczego sie przyczepic na 5150 sobie obadasz jak chcesz. Do 5 dni od zgloszenia wysylaja. Nie dlugo wszyscy neda smigac na ich dyskach jak tak dalej pojdzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
pirlo, a miałeś video analizę swojego pływania? tak pytam, bo przy Twoim poziomie wytrenowania korekta techniki mogłaby przynieść w moim odczuciu minuty zupełnie za darmo; może się mylę, ale nie szkodzi spróbować, czasami wyeliminowanie drobnego błędu daje dużo, wiem, pewnie nie ten sezon, ale na przyszłosć warto;

ja mam zupełnie inny kłopot - z techniką nie jest najgorzej - ale słaby jestem, zaniedbałem siłownię i tam muszę wiele nadgonić, Ciebie o to nie podejrzewam :)

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
Miałem nagrywane pływanie ale nie mam jeszcze filmu i analizy bo nie mam kiedy się spotkać z kolegą i to zrobić.

Koniec tygodnia ''regeneracyjnego'' po zawodach.


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
14 godzin i regeneracyjny tydzień. I jak tu z Wami wytrzymać :) Ciekaw jestem, co Ci wyjdzie w analizie.

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
Dlatego napisałem w '' Normalnie bym czegoś takiego nie robił i tego nie polecam nikomu -) ale Poznań goni i trzeba zrobić konkretną robotę. Treningi nie były intensywne tylko objętościowe same 2 jazdy rowerem zajęły 8 godzin. Zostały mi jeszcze 2 ważne treningi pod długi dystans na przyszły tydzień później to już tylko zabawa i fun.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

AURA MOCY - TRÓJBÓJ SIŁOWY

Następny temat

Rehabilitacja a trening siłowy

WHEY premium