SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Ćwiczę bo lubię, ćwiczę bo chcę :)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 525514

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52112 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
1
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2149 Napisanych postów 4619 Wiek 65 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 530714
Wczoraj z pracy wróciłem około 21:00 zmęczony i jakiś słabawy . Dlatego zgodnie z tym co pisze Paawo że spanie jest dla słabych zamiast trenować poszedłem spać . Zgodnie z rozpiska i tak po dwóch dniach treningu powinienem mieć dzień wolny ale chciałem trochę podgonić, nie wyszło .

Za to dzisiaj pełen sił i animuszu przystąpiłem do treningu . To czwarty ostatni tydzień tego cyklu czyli taki lekki na odładowanie

Trening wtorek 29.01.2019
Rozgrzewka - rozciąganie, wymachy, skłony, przysiady, itp około 20 min

0. Seria łączona - kubany, pompki,
0a. Pompki na uchwytach - 60 p
- 4s x 15p

0b. "Kubany" hantlami - 40p
- 4s x 10p x 5kg,

00. Face pull z gumami - 24p
12p x 2s



Dzisiaj seria łączona WL, drążek
1. Wyciskanie sztangi leżąc -26p
- 48 kg, x 5p - to tak dla "dopasowania" sie do ławki
- 70 kg, x 2p x 3s
- 62,5 kg, x 5p x 3s

2. Podciąganie na drążku nachwyt - 30 p
- 5p x 6s


3. Wyciskanie sztangi wąsko, leżąc - 9p
- 67,5 kg, x 3p x 3s


4. Uginanie przedramion ze sztangą, podchwyt - 65p - dynamicznie do góry powoli na dół
- 18 kg x 15p
- 31 kg x 3s x 10p
- 18 kg x 20p


5-3-1
5. Przysiad ze sztanga na barkach - 40p
- 50 kg, x 5p
- 60 kg, x 5p
- 70 kg, x 5p
- 74 kg, x 5p x 5s - 60% T. Max


Brzuch
6. Seria łączona - wznosy, kółko - 4 obwody
6a.. Wznosy ugiętych nóg w zwisie na drążku - 60p
- 4s x 15p

6b. Kółko z kolan - 60p
- 4s x 15p


Rozciąganie
Jako że to tydzień odładowania jutro kolejny trening, a potem dzień przerwy
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2149 Napisanych postów 4619 Wiek 65 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 530714
Wczoraj korzystając ze słoneczka pół dnia spędziłem na dworze . Taka trochę grzebanina w obejściu, zabawa z wnukami i psami i do obiadu czas zleciał błyskawicznie . Po obiedzie zrobiłem sie bardzo ospały, ruch na wolnym powietrzu a potem żurek z wkładką u córki i ciepełko w domu spowodowały ze zmorzył mnie sen i przespałem z 1,5 godziny . Po przebudzeniu nie miałem zbytniej ochoty na trening ale plan to plan i po rozgrzewce i rozciąganiu trening
był miłym zwieńczeniem dnia .

Trening środa 30.01.2019
Rozgrzewka - rozciąganie, wymachy, skłony, przysiady, itp około 15 min

0. Seria łączona - kubany, pompki,
0a. Pompki na uchwytach - 60 p
- 4s x 15p

0b. "Kubany" hantlami - 40p
- 4s x 10p x 5kg,

00. Face pull z gumami - 24p
12p x 2s

WL
1. Wyciskanie sztangi leżąc ławka płaska - 23p
- 45 kg, x 6p
- 52,5 kg, x 4p
- 62,5 kg, x 3p
- 67,5 kg, x 3p x 2s
- 70 kg, x 2p x 2s


Plecy
Ćwiczenie 5-3-1
2.Martwy ciąg -38p
- 60 kg, x 5p
- 75 kg, x 5p
- 90 kg, x 3p
- 108 kg, x 5p x 3s - 60% T. Max


3. Podciąganie na drążku chwyt młotkowy 3 serie - 103 p
- 3p - 4p - 5p - 6p - 7p
- 12p - 10p - 8p - 7p - 7p
- 10p - 7p - 6p - 6p - 5p


4. Wiosłowanie sztangą nachwytem, z przytrzymaniem - 40p
- 68 kg x 4s x 10p


Brzuch
5. Ćwiczenia na brzuch - kółko, spięcia, - seria łączona, 4 obwody
5a. Kółko z kolan - 60p
- 4s x 15p

5b. Spięcia brzucha leżąc - 60p
- 4s x 15p


Rozciąganie -

Tyle było wczoraj. Dzisiaj dzień bez treningu czyli po pracy laba . Następny trening w piątek po pracy
...
Napisał(a)
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Szacuny 13735 Napisanych postów 32190 Wiek 77 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1143607
Kurde!
To ja się prawie zajeżdżam na granicach swoich możliwości a Ty pykasz sobie takie lajtowe WWL.
Za to MC już trochę mocniejsze.
To ten plan tak ma?


Zmieniony przez - ojan w dniu 2019-01-31 12:33:09
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2296 Napisanych postów 6267 Wiek 56 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 312021
To może ja odpowiem, bo ja odpowiadam za to wl. Uważam, że w budowaniu siły istotnym czynnikiem jest czas, w jakim rozkładamy cały cykl. Jeśli na koniec tego tygodnia Jurek p******nie w amrapie 12-15-20 powtórzeń, to zwiększymy sobie dość istotnie t -max. Ale do tego czasu żadnych hardcorowych historii, bo motywatory w rodzaju go hard or go home są do dupy zazwyczaj. Poza tym program ma zawierać takie ciężary, żeby można było wykonać przepisaną ilość serii i powtórzeń na każdym treningu, niezależnie od samopoczucia. No i to pierwsze cztery tygodnie dopiero. A, i jeszcze jedno...zobaczcie na kontrole cięzaru i sposób wyciskania Jurka wcześniej, gdzie było ściągniecie sztangi, brak stabilizacji, bomba w dół odbicie i góra, a teraz, kiedy wyciska mniejsze ciężary, mniej podczas jednostki treningowej, ale 3 razy w tygodniu. Oprócz kwestii antykontuzyjnych powinno się to przełożyć na wynik końcowy. Albo się mylę
3
...
Napisał(a)
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Szacuny 13735 Napisanych postów 32190 Wiek 77 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1143607
Z pewnością mniejsze ciężary pozwalają pozwalają na trening tej samej grupy mięśniowej 3x w tygodniu. Gdy dochodzi się do ciężarów maksymalnych na daną liczbę powtórzeń to chyba trzeba zmniejszyć liczbę treningów do 2x w tygodniu (piszę na podstawie swoich treningów). Po dojściu do ściany zejście na mniejsze ciężary lub odpoczynek (jedno i drugie ciężko było mi zastosować w praktyce )

Taka chwila wspomnień mnie naszła.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2149 Napisanych postów 4619 Wiek 65 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 530714
No to Ajazy wytłumaczył wszystko , ja pokornie wykonuję jego zalecenia i jak do tej pory dobrze na tym wychodzę . Jutro test prawdy i oczekiwanie na nowy plan
1
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52112 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
No u mnie weryfikacja TM na podstawie AMRAP by nie przeszła
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2149 Napisanych postów 4619 Wiek 65 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 530714
Tsubame33
No u mnie weryfikacja TM na podstawie AMRAP by nie przeszła


No bo znając życie to natrzaskałabyś z 50 powtórzeń
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52112 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
No ja wspięcie na palce musiałbym maxa liczyć z 500 kg.
1
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Triceps i biceps

Następny temat

Hiit na reverse diet

electro
Polecane artykuły