SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

DT Brann- Headlong

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 460956

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52112 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Paatik
Ja nie jestem za ortoreksja ale za świadomymi wyborami. Wiem co jem - a nie wsuwam dżem i myśle ze całe zapotrzebowanie w witaminy właśnie zapewniam ....

Paatik -ale ja jem ten dżem/ miód w symbolicznych ilościach dla higieny psychicznej a nie że on czegoś mi wartościowego dostarcza :) Wole zjeść te kilka gram miodu czy dżemu niż męczyć się:) I jem w miarę świadomie, kontroluje przynajmniej makro i kcal. Tyle mogę
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13801 Napisanych postów 23343 Wiek 56 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 636483
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14517 Napisanych postów 21783 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 619819
Od tego że niektórzy "uczepili się" dżemu
Najlepsza dieta to taka, która możemy utrzymać, najlepiej na stałe (zmieniając jedynie ilość kcal w zależności od celu). Jestem przeciwnikiem restrykcji, które prowadzą do tego, że człowiek już nie może się doczekać, aż zje coś normalnego/smacznego/coś co lubi itp. Bo to się może skończyć niekontrolowanym obzarstwem. Teraz wszystko jest szkodliwe i wszystko tuczy. Wiele badań jest wykonywanych na zlecenie i mają udowodnić konkretną tezę, a nie prawdę. Nie wiadomo w co wierzyć a w co nie, co jeść a czego unikać... Nie dajmy się zwariować. We wszystkim trzeba zachować umiar. Nie sądzę, żeby ktoś zjadał słoik dużemu na redukcji, a od niewielkich ilości naprawdę nic się nie stanie
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4917 Napisanych postów 15291 Wiek 50 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1180542
Bo dżem to złooooo

Niestety, ale przyzwyczajenia do kiepskiego żarcia przez lata powoduje, że większość osób źle kwalifikuje niezdrowe jedzenie jako normalne. Dlatego tak tęskni do niezdrowego. A powinno być odwrotnie .
Na co dzień powinno być zdrowe czyli normalne, a od święta cheat meal - niezdrowe i nienormalne . Dla odmiany, resetu, spróbowania czegoś innego.



Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2018-06-25 18:04:31
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1912 Napisanych postów 2984 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 74502
Wy tak serio? Dobry miód pszczeli ma dużo dobrych właściwości. Jeszcze nie widziałam żeby ktoś zezarl pół słoikaba raz. A omlet posmarowanym łyżeczka dżemu też nikogo nie zabił. Dodam , dżemu robionego samemu z własnych owoców. Którego nie jada się codziennie. Jagody , prawdziwe jagody , zasypane cukrem i gotowane , niezastąpione przy biegunkach. Podobnie kompot z papierówek.
1

"Mówisz, że możesz – to możesz. Mówisz, że nie możesz – to nie możesz. Więc sobie wybierz". Mistrz Zen Seung Sahn

https://www.sfd.pl/Dziennik_biegowy_Nadine-t1196269.html 

...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 23191 Napisanych postów 11616 Wiek 49 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 361687
Nadinka - masz rację, miód jest zdrowy i warto go jeść, ale punktem wyjścia rozmów o tym, że dżem (i czasem też miód) nie jest najlepszym wyborem były opowieści kuerte1971, że dżemy są zdrowe i dostarczają mu witamin.
A człowiek ma kilkadziesiąt kg nadwagi, możliwe, że początki cukrzycy, poważne problemy z alkoholem, dietą, wciąga słodycze na potęgę itp - szczegóły znajdziesz w jego własnym temacie.
I dla niego dżem i miód to nie są dobre wybory, bo tylko mu rozbujają chęć na słodkie i skończy się to prawdopodobnie ładowaniem słodyczy pod korek i zalaniem ich kolejnym browarkiem.

Dla Ciebie czy Branna dżem do omleta będzie ok, dla kogoś, kto ma poważne problemy z kontrolowaniem tego co je i w jakich ilościach już niekoniecznie.
2

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1912 Napisanych postów 2984 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 74502
Trochę mnie nie było i tego dziennika nawet nie zauważyłam

"Mówisz, że możesz – to możesz. Mówisz, że nie możesz – to nie możesz. Więc sobie wybierz". Mistrz Zen Seung Sahn

https://www.sfd.pl/Dziennik_biegowy_Nadine-t1196269.html 

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52112 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Trening bardzo bolesny i szedł jak krew z nosa. Każda seria na ławce i siadach to była tragedia. Uczucie senności.
Nie zrobiłem planowanej ławki -skosu i wykroków. Poległem tez na siadach 80 kg( tydzień temu poszły bez problemu 3-4)

Rozgrzewka: trucht na siłownie (1,3k)

ławka:

10-8-6-4-2-10 (50 kg-52,5 kg 55kg-57,5 kg -60 kg -50kg)



Rozpiętki na skosie dodatnim

4x10 (10, 14,12, 12 kg)

Biceps na modlitewniku 4x 8-10 (20 kg, 25 kg, 22,5 kg 20 kg +sztanga o nieznanej mi wadze )


Wyciskanie francuskie leżąc : 4x10 (12,5- 15 kg plus sztanga )


Siad

10-8-6-4-10 (50 kg-60 kg-65 kg-70kg-50 kg)


Na koniec marsz z siłowni (1,3 km)


Miska:

Śniadanie :ryż na mleku z dżemem jagodowym (ok. 200-250 gr razem z dżemem ) Trudno ocenić wartość kcal- ze względu na dżem (dwie łyżki stołowe czyli ok 30 gr.) stawiam 600 kcal

Przekąska 1: mleko 2%, 25 gr prochu

Lunch: warzywa 200 gr( ogórek, kukurydza, papryka, cebula, sałata), 150 gr tuńczyka z puszki(z wody), dwa jajka, pół kromki chleba razowego, 50 gr łososia wędzonego

Przekąska nr2: jabłko

Przekąska nr 3( 1,5h przed treningiem )kromka chleba razowego(prawdziwy razowy), 40-50 gr masła orzechowego ( skład do przyjęcia ; 95 proc orzechów -reszta to olej rzepakowy i cukier)

Obiado kolacja: odpuściłem - lazania. Zamiast tego proch i mleko. Przed snem jabłko.














Zmieniony przez - Brann w dniu 2018-06-25 21:32:46
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52112 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Ghorta
Nadinka - masz rację, miód jest zdrowy i warto go jeść, ale punktem wyjścia rozmów o tym, że dżem (i czasem też miód) nie jest najlepszym wyborem były opowieści kuerte1971, że dżemy są zdrowe i dostarczają mu witamin.
A człowiek ma kilkadziesiąt kg nadwagi, możliwe, że początki cukrzycy, poważne problemy z alkoholem, dietą, wciąga słodycze na potęgę itp - szczegóły znajdziesz w jego własnym temacie.
I dla niego dżem i miód to nie są dobre wybory, bo tylko mu rozbujają chęć na słodkie i skończy się to prawdopodobnie ładowaniem słodyczy pod korek i zalaniem ich kolejnym browarkiem.




Ale zaszło nieporozumienie, pisałem, że dżem z jagód zebranych i zrobionych przez siebie jest zdrowy FAKT. Pisałem, że miód jest zdrowy, też FAKT, ale nie pisałem, że to zjadam w dużych ilościach!!! Ostatnio dżem jadłem w pracy, ale go teraz nie ma, było to kilka lat temu!. Miodami kiedyś się fascynowałem, ale ostatnio mniej, kupiłem dziś fajny miód żeby posmarować kromkę chleba czy bułkę do serka wiejskiego. Słodycze i piwo tak i to ogromne ilości przez 13 lat. To musiało się tak stać jak jest teraz z wagą. Do tego dużo jasnego chleba, kawiarki, bułek. Cukrzyca? Wątpię, ale zrobię badania i wątrobowe. Z cukrzycą nie byłbym wstanie chodzić w upały po lesie w samo południe bez śniadania od minimum 3 do 7 godzin a raz rok temu z kolegą 8 godzin.
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13801 Napisanych postów 23343 Wiek 56 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 636483
Ghorta - dziękuje za to co napisałaś - już zaczęłam wątpić w swoją umiejetność przeniesienia moich myśli i poglądów na pismo na forum... tak - dokładnie to próbowałam cały czas napisać!
Kabo - ja się z Tobą co do jedzenia zawsze zgadzam
Kuerte - byłbyś w stanie ze stanem przedcujrzycowym chodzić po lesie w upale bez śniadania - w szczególności kilka lat temu... to nie jest tak ze kilka lat temu Twój stan zdrowia byl taki jak teraz. I starzejesz się i systematycznie psujesz swoje zdrowie - i te zmiany nie będą liniowe...
Brann - czemu nie zjadłeś lazani??? Na pewno lepsza od dżemu:) byles po treningu - mięcho, ser i trochę ww - żadnej trucizny tu nie bylo. Chyba ze biała mąka to smierć - ale zaraz wyjdzie nam podobny temat jak o dżemie!
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prośba o pomoc przy ułożeniu treningu dla początkującego z nadwagą

Następny temat

Poziom testosteronu - redukcja

electro
Polecane artykuły