SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Brann- Headlong

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 426348

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W tej godzince było dużo wpinania i wypinania butów( i kręcenia jedną nogą- nie wiem po co), zabaw z klamkomanetkami przy podjazdach na zwifcie- wiec nie traktuj tego workoutu jakoś czegoś miarodajengo. Choć napewno różowo nie jest.

Przyczepił się skokowej pracy korby, nierównym pedałowaniu, złej pracy nogi. Jak jest pedał na dole powinienem ciągnąć go łydą w górę i jak jest poziomie to pchać palcami w przód -czy coś takiego.

Jak dla mnie nierówna praca korby wynikała bardziej z tego ze opona ślizgała się po trenażerze - ale tak na dzień dobry nie chciałem się wymądrzać


Edit; gadał tez coś o rozproszonej energii



Zmieniony przez - Brann w dniu 2019-03-09 10:34:53

Zmieniony przez - Brann w dniu 2019-03-09 10:41:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Wypinanie, wpinanie, klamkomanetki czy kadencja przychodzi z czasem, także tym się nie przejmuj, wypracujesz to.
Na temat pracy nogi nie będę się wypowiadał, bo tu są różne szkoły. Trzymaj się wskazówek trenera, w końcu jest trenerem
1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
wydaje mi się, że pedał w górę ciągniesz dwugłowym, ale nie znam się na pedałowaniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kabo- wiadomo- zarówno w kolarstwie szosowym jak i MTB kondycja, technika i siła maja znaczenie. I trzeba mieć podstawy kondycyjne tu i tu. Z tym technika w MTB ogrywa znacznie większą role i jest bardziej złożona niż na szosie. Zresztą zauważ ze ja biegam po płaskim a nie jakieś OCR-y czy biegi przełajowe. Poprostu lubię wpaść w rytm i się wyłączyć, dlatego szosa będzie dla mnie bardziej si.

Viki- myśle że następnym razem urwę jeszcze kilkanaście sekund. Co do pozostałych interwałów -biegamy już bardzo podobnie. I one wcale nie są dla mnie lekkie. Rok temu dystans między nami był widoczny. Teraz w zasadzie biegamy tak samo, na jesień prawdopodobnie będziesz biegała szybciej ode mnie. Ale prawda jest taka ze biegowo ostatnie 12 mcy się opieprzałem- zrobiłem ok. 500 km. Cud ze udało mi się nie tylko utrzymać forme ale nawet trochę ją podnieść.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Kabo, jest tak jak piszesz. Dlatego w kolarstwie najbardziej pożądaną jest praca nogami po okręgu gdzie w równym (prawie równym) stopniu pracujesz i przodem i tyłem uda. W kolarstwie
W triathlonie, gdzie po części rowerowej musisz jeszcze mieć siłę biec, zasadniczo pedałuje się wykorzystując tylko czwórki, by dwójki w miarę świeże wykorzystać w trakcie biegu. Stąd też pozycja na rowerze przyjmowana przez triathlonistów, gdzie oś suportu jest bardziej z tyłu, siodło mocno z przodu, a energię na pedały przekazuje się przepychając je tak jakby do tyłu.
1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z soboty na niedziele balet. Za mocno, za dużo. Z tegoż powodu przespałem całą niedziele (17h) mając nadzieje przejść na nieświadomce ten koszmar. Nic z tego. W poniedziałek Czułem się równie podle. Kij z tym że fizycznie słabo.... ale cholera, świat na kacu to strasznie obce i wrogie miejsce. Chyba za stary jestem na te sporty i trzeba zacząć konsekwentnie ich unikać.

11.03.

Rano rozwiezienie stada po szkołach i przedszkolach . Potem dentysta i kanałówka (cudowna sprawa na kaca). Ignorując stany lękowo- depresyjne ruszyłem na siłke. Ciało nie chciało współpracować - szczególnie przy drążku- ale koniec końców udało się zrobić trening.

Siłka.

Prony: YTLW.

1.
WL /drążek 5
20 x 10 /d5
30 x 6 /d5
40 x 4 /d5
52,5 3s x 8p /3xd5
60 3 x 5p/3xd5

WLW / uginanie ramion ze sztanga (25kg)
40 x 8 / 5 x 10
45 x 6
47,5 x 5
50 x 5

OHP siedząc:

2x10(30 kg)
3x10(35kg)


Różne cuda na brzuch : 20 min

Niestety siłka nie sprawiła żebym poczuł się lepiej.

Bieg
O 15 zgarnąłem klony z placówek edukacyjnych i zawiozłem na terapie. Trzy godziny nicnierobienia. Tym razem byłem przygotowany. Ośrodek terapeutyczny jest umiejscowiony na skraju puszczy Wskrzanskiej i nie wiem czemu ja na to nie wpadłem wcześniej. Ustawiłem terapeutów żeby sobie przekazywały klony, przebrałem się w aucie i ruszyłem w teren. Bieg na pałe, w deszczu, w błocie , w trudnym terenie. Ale przynajmniej zaczynam wracać do żywych:)

Zaraz zgarnę klony na basen.













1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12172 Napisanych postów 22010 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627444
Grunt to organizacja!
Dlaczego Twój Gremlin pokazuje training Effect tlenowy i beztlenowy, a moj tylko tlenowy?
Uwagi o zgubnym wpływie kaca sobie podaruje - stary chłop jesteś, powinieneś wiedzieć. Cierp ciało kiedyś chciało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12965 Napisanych postów 20727 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607765
Jak na teren i błoto to naprawdę nieźle, 10km poniżej godziny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Paatik - nie wiem. Może coś w ustawieniach? Popatrze. Viki- pierwsze 5 km żarło. Potem przestało, ale i teren zrobił się trudniejszy i było wincej pod górkę niż z górki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2001 Napisanych postów 2999 Wiek 43 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 78076
Brann
Z soboty na niedziele balet. Za mocno, za dużo. Z tegoż powodu przespałem całą niedziele (17h) mając nadzieje przejść na nieświadomce ten koszmar. Nic z tego. W poniedziałek Czułem się równie podle. Kij z tym że fizycznie słabo.... ale cholera, świat na kacu to strasznie obce i wrogie miejsce. Chyba za stary jestem na te sporty i trzeba zacząć konsekwentnie ich unikać.




Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prośba o pomoc przy ułożeniu treningu dla początkującego z nadwagą

Następny temat

Poziom testosteronu - redukcja

WHEY premium