SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Brann- Headlong

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 426330

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311150
Brann
ajazy
Brakuje mi słów po prostu.



No ja wiem ze to najlepiej nie wygląda. W ciagu najbliższych dni zobaczę czy sobie jakiegoś poważniejszego kuku nie zrobiłem. Jak nie, to zobaczymy co dalej:)


Brann...potwierdź proszę...ławka 75 a mc 135 tak? A w siadzie 110? A to 110 to podobne było do powyższego czy raczej pewnie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ajazy
Brann
ajazy
Brakuje mi słów po prostu.



No ja wiem ze to najlepiej nie wygląda. W ciagu najbliższych dni zobaczę czy sobie jakiegoś poważniejszego kuku nie zrobiłem. Jak nie, to zobaczymy co dalej:)


Brann...potwierdź proszę...ławka 75 a mc 135 tak? A w siadzie 110? A to 110 to podobne było do powyższego czy raczej pewnie?



Było pewnie. Nawet z pewnym marginesem i chciałem dołożyc 2,5 -5. Dzis po prostu nie był dzień i 102,5 sprawiło mi problemy. Ławka 75- i tez pewnie. MC 135 - teoche mniej pewnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311150
Odpocznij przed następnym treningiem, zakładając, że wstaniesz jutro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ruski czołg
paawo
Nawet nie pytam, co Ty tam zrobiłeś.



PZSNPZDKWPD?



Zmieniony przez - ruski czołg w dniu 2019-02-08 19:12:38
.

że co?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ruski czołg
paawo
Nawet nie pytam, co Ty tam zrobiłeś.



PZSNPZDKWPD?



Zmieniony przez - ruski czołg w dniu 2019-02-08 19:12:38
.

że co?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ruski czołg
paawo
Nawet nie pytam, co Ty tam zrobiłeś.



PZSNPZDKWPD?



Zmieniony przez - ruski czołg w dniu 2019-02-08 19:12:38
.

że co?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ruski czołg
paawo
Nawet nie pytam, co Ty tam zrobiłeś.



PZSNPZDKWPD?



Zmieniony przez - ruski czołg w dniu 2019-02-08 19:12:38
.

że co?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Po wczorajszych wigibasach yebe mnie piersiowy odcinek kręgosłupa i lewa strona pleców. Nie jakoś dramatycznie bo mogę wstać z kózka -wrrróć- mógłbym wstać z łóżka gdybym chciał. Nie wstaje, bo objawy przeziębienia są coraz bardziej widoczne. Z tego względu zostaje dzisiaj w łóżku, będę udawał przed żoną umierającego i oddam się radosnym przyjemnościom typu zakupy na AliExpress, czy wybór nowego zegarka biegowowego


Tak. Zegarek. Temat istotny dla wielu z nas, niestety bywa tak że ważne tematy często giną w zaledwie mniej istotnych informacji. Z tego powodu musiałem przeklikać ostatnie kilkanaście stron w tył dziennika Paatik żeby zobaczyć jakiego Garmina kupiła.

Po niespełna roku od zakupu TomToma Spark 3 i Apple Watch już wiem po co mi zegarek i zaczęło brakować mi kilku rzeczy. Mimo że z obu zegarków jestem bardzo zadowolony braki te w zaczynaja być coraz bardziej upierdliwe.

Pierwszą rzeczą którą powinien umić mój j nowy zegarek to interwały o różnych zakresach odległości i czasu.

Niestety moj AW wogóle nie wie co to są interwały, a w TomTomie można ustawić tylko w stałych zakresach (rozgrzewka/ trening(praca/przerwa/)/ilość treningów/rozluźnienie).

Druga rzecz. Łącznie dyscyplin w jeden trening. Nie ukrywam że w przyszłości może zachcieć mi się pobiegać, popływać i coś tam Jeszcze porobić.

Trzecia rzecz. Możliwość transferu danych treningowych do endo. To nie takie oczywiste. Moj AW (jessli korzystam z natywnej aplikacji) tego nie potrafi

Kolejny ważny aspekt to wytrzymałość. Generalnie mam pecha. Często mi się zdradza że spadam z roweru, przewracam się o korzeń w lesie czy przygniata mnie sztanga. Dobrze by było żeby zegarek takie przygody przetrwał bez szkód.

No i tak poza tym : żeby szybko łapał fixa, pomiary z gpsu i tętna były uczciwe.



Jako że mam już komputerek rowerowy Garmina, stawiam raczej na tą firmę. Dobrze będzie mieć wszytko w jednym miejscu i korzystać z jednej platformy. Niestety dość mocno mnie zmartwiły informacje że topowe modele kosztujące naprawdę sporo maja problem z dokładnością pomiaru gps, gubią sygnał w terenie mocno zabudowanym/zalesionym. Zdarza się ze przez to na odcinku 10km potrafią zgubić 2 km. Mam nadzieje że to jednostkowe przypadki.

Moj TomTom i AW nigdy nie zgubiły sygnału a pomiary gps są bardzo dokładne. Biegam z dwoma i różnica nigdy nie jest większa między nimi niż 150m/10 km.

Dlatego dalej będę biegał z dwoma zegarkami żeby mieć porównanie a kto wie czy nie z trzema.


Przeglądając ofertę Garmina wpadło mi w oko kilka produktów które mniej lub bardziej poważnie rozważam:

Garmin Fenix 5 sapphire plus- wypas kombajn. Ma wszystko, włącznie z odtwarzaczem muzyki który można skonfigurować ze spotify, pełnoprawną nawigację z mapami Europy, gps wspierany przez GALILEO i pare innych ciekawych ficzerów. Pośliniłem się. . Cena 3500.

Garmin Fenix 5x sapphire- to samo co wyżej- pozbawiony jednak odtwarzacza muzyki, i płatności garmin Pay(zbędnych mi). Cena 2400


Garmin Fenix 5 (sapphire)- to co wyżej. Trochę już mniej wypaśny kombajn. Pozbawiony map, muzyki, płatności, GALILEO. Za to dłużej pracuje na baterii w trybie GPS
Cena: trudno już trafić. Z drugiej ręki k. 2000/ wersja bez szafirowego szkiełka 1600-1700

Garmin forerunner 935.

Zegarek niby dla TRI. Znacznie mniejszy i lżejszy od fenixów (46 vs 98 gram), niestety ich budowa sprawia wrażenie znacznie delikatniejszej. W zestawie TRI bundle ma mocowanie na rower. . W ciagu kilku sekund można wypiąć zegarek z nadgarstka (bez ściągania paska) i przypiąć do roweru. Fajne. Diabelnie długi czas pracy w trybie GPS

Cena: 1800

Cena TRI bundle( pas TRI, pas Swim, mocowanie do roweru): 2400


No i mój Gambit: forerunner 920 xt

Poprzednik 935-ki. Teoretycznie ma wszystko czego potrzebuje łącznie z system szybkiego przepięcia na rower. Wyglada jak idź stąd i nie wracaj ale używka kosztuje 500-700 zika. Mam opory przed używanym sprzętem, zwłaszcza że bateria w takim sprzęcie może już niedomagać, jednak wtedy może i by starczyło na pomiar mocy.


Reasumując. Fajnie byłoby mieć super wypas z mapami i muzyką, ale jako ze i tak mam dalej zamiar biegać/ jeździć z dwoma zegarkami ( przynajmniej treningowo) i muzykę mam w AW i słuchawkach ( wbudowana pamięć) to mogę zrezygnować.
Mapy? Mam w rowerowym garminie 1000 pełna nawigację na dużym ekranie, a do biegania nie jest niezbędna.

Tak więc Fenixa 5 plus/ 5x raczej odpuszczę.


Na polu boju Zostają: fenix 5/foreruner 935/ forerunner 920xt

Rozważałem jeszcze forerunera 645 M- ale ze ten nie mierzy dystansu pływackiego na otwartym akwenie -odpadł w przebiegach.

Teraz trzeba tylko zdecydować czy kupić to co chcę czy to czego potrzebuję.


Wieczorem spróbuje porozciągać plecy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2001 Napisanych postów 2999 Wiek 43 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 78076
Filma Twojego właśnie obejrzałem i tajemnica się wyjaśniła, to nie piorun był





Zmieniony przez - fanss w dniu 09/02/2019 12:35:53
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prośba o pomoc przy ułożeniu treningu dla początkującego z nadwagą

Następny temat

Poziom testosteronu - redukcja

WHEY premium