SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Dziennik faftaqa Vol. 2

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 770677

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
gateway93
jesli juz mowa o yt i innych zrodlach wiedzy, to np. potreningu.pl, oczywiscie bez wazeliny, artykuły Tadeusza czy Sulikowskiego czyta się świetnie, są merytoryczne, to już artykuły Żuralskiej pt.: "czy śliwki tuczą" itd. to jest tragedia, potrenigu.pl ma potencjał na najbardziej merytoryczny portal w pl - w tej tematyce, jednak dysonans pomiędzy autorami artykułów jest oogromny



Zmieniony przez - gateway93 w dniu 2016-09-06 18:44:48


takie jest założenie portalu, artykuły mają być zróżnicowane.


Tadeusz, ale jak to bułki z dżemem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1013 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 27082
odrobilem prawie 100 stron po powrocie zeby na koniec dowiedziec sie, ze dziennik zaniechany:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Nie porzucił dziennik, poprostu priorytety ;

http://bayesianbodybuilding.com/yohimbine-stubborn-fat-loss/?mc_cid=3b1e678733&mc_eid=e34ccb6462

Tu jakbyś miał chwilę to jestem ciekaw co Ty na to. W skrócie yohimbina nie daje żadnych efektów. Autorem jest nie byle kto bo Menno Henselmans, w dodatku artykuł oparty jest na badaniach.

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3745
Udało mi się w końcu przeczytać całość dziennika, bardzo ciekawa lektura. Miałem też okazje być na jednym z Twoich szkoleń, w mojej ocenie jesteś najlepszy w Polsce - ale koniec wazeliny ;).
Zastanawiałem się czy timingujesz jakoś podaż wnkt omega 3, spotkałem się z teorią jakoby przyjmowana po treningu ograniczała rozwój masy mięśniowej przez wygaszenie stanów zapalnych. U Ciebie nie widziałem takiej metodyki, również w okresie masy.
Sporo do myślenia dał mi omawiany również tutaj wpływ insuliny na SREBP. U mnie po drastycznym zwiększeniu podaży tłuszczów profil lipidowy podwoił praktycznie swoje wartości, myślę że wyżej wspomniany czynnik mógł mieć spory udział. Mówiłeś, że rozdzielanie posiłków na BT a później BW nic nie daje, ale zastanawiałem się nad odwrotnym schematem. To znaczy pierwszy posiłek z węglowodanami, natomiast kolejne kiedy opadnie już stężenie insuliny bilansowane na tłuszczach. Jestem ciekaw czy jesteśmy w stanie znieść wyżej wymieniony niekorzystny skutek deregulacji SREBP. Teoretycznie pokaźny wyrzut insuliny mógłby też zapewnić posiłek BT oparty o białka mleczne, ta kwestia też mnie zastanawia. Zdaje sobie sprawę, że to nie do końca miejsce na takie pytanie ale jeśli mógłbyś wyczerpać ten temat to byłby stokrotnie wdzięczny :).



Zmieniony przez - PoznańskiKoks w dniu 2016-09-21 16:05:39

Zmieniony przez - PoznańskiKoks w dniu 2016-09-21 16:06:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Logan, badania w tym arcie są złe z założenia, bo są przeprowadzane na gościach o normalnym, wysokim poziomie bf.

Trzeba by porównać dwie grupy o względnie niskim bf. I nawet Tadzio chyba nieraz pisał o tym błędzie w badaniu skuteczności yoszki;)


Zmieniony przez - Dremor w dniu 2016-09-22 11:59:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
bziu - no takto widzisz, formę na czymś trzeba robić. Ja stosuję dietę Małysza...

K3NJI - dziennik działa, czasu tylko mało na wpisy

_Logan_ - joha ma szansę zrobic swoje raczje przy niskim bfie - tak jak w tym badaniu: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17214405

PoznańskiKoks - dziękuję Najlepszy zapewne nie jestem, ale to miłe że mnie cenisz tak wysoko w materii dietetyki. Co do SREBP - wpływa na nie EPA i DHA. Kwasy omega 3 - odpowiednia ich podaż moze zmniejszyć wpływ insuliny na SREBP
Co do samych o3 - staram się przyjmować z dala od treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3745
Chyba dotarłem do tej publikacji. Nie jest to badanie in vitro? Ciężko też odnieść się praktycznie do tego, tzn. jaka dawka byłaby skuteczna w tej materii. Z własnych obserwacji zauważyłem, że podaż od 1-4 g wnkt omega 3 nie obniża (U MNIE) stężenia lipidów we krwi przy podobnym rozkładzie kwasów tłuszczowych i ich podaży. Jedynie TG spadły zauważalnie na diecie ketogennej. Dlatego zastanawia mnie czy wyrzut insuliny spowodowany białkami mlecznymi może istotnie wpływać na SREBP, ale domyślam się że nikt tego naukowo nie weryfikował jeszcze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
faftaq


_Logan_ - joha ma szansę zrobic swoje raczje przy niskim bfie - tak jak w tym badaniu: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17214405




Czyli nie przeczytałeś artu ...

"
The soccer player study is often heralded as the proof that yohimbine supplementation causes significant fat loss without any side-effects or loss of muscle mass or performance. However, this study has several major limitations.

1. There was no diet control during the actual study period, only before the tests, so the fat loss effect could be entirely explained a by a reduced caloric intake as a result of yohimbine’s appetite suppression. Then again, yohimbine’s appetite suppression has never been documented in human research.
2. This study used a formula to estimate body fat percentage from skinfold measures that has been shown to underestimate body fat percentage in trained individuals with moderate reliability and its estimation of fat-free mass based on that figure has been shown to be highly unreliable. This unreliability is increased by the fact that yohimbine is a diuretic and makes you urinate more, making it very unlikely that the formula accurately distinguished between lean body mass in the form of muscle tissue and lean body mass in the form of water. Since the subjects actually gained weight during the study, that makes the inference that they were losing fat very dubious.
3. A placebo control isn’t very useful when yohimbine is so obviously felt. The soccer players may have thought they were given a performance enhancing drug, which could still have caused a placebo effect in comparison to the placebo group.
4. Finally, it’s worth noting that the sole author from Serbia and Montenegro did not disclose his affiliations or funding source other than that the supplement was provided by Lama Inc".

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Logan - nie ma dobrych badań za yohą i przeciw niej. W jednym i drugim przypadku były złe warunki eksperymentalne , nie brały pod uwagę wyjściowego bf-u i roli insuliny.

Fakty jednak stoją po stronie yohy! Ona działa , ale pod pewnymi warunkami.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2906290 


Zmieniony przez - Dremor w dniu 2016-09-26 12:06:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
__Logan__ - ale trudno o dobre jakościowo badania z johą. Niestety. Na szkoleniach też o tym wspominam, zę dostepna literatura ma spore ograniczenia (które zapewne nigdy nie zostaną w sto procentach przełamane - ze wzgledu na mechanizm działanai johy o czym za chwilę), mimo to mechanizm działania tej substancji jest bardzo obiecujący i dośc precedensowy jak na warunki jakie daja suplementacja i to skłania mnie do tego by wziac ją pod uwagę, jako substancję wspomagajacą redukcję tłuszczu opornego. Wazne dla mnie osobiście jest też to, że w zasadzie mechanizmy leżace u podłoża odczuwalnych skutków ubczonych stosowania johimbiny to te same które odpowiadaja że jaj lipolityczne działanie (a potwierdził je Galitzky i wsp w roku 88) Poza tym trzeba zrozumieć jedno: działanie lipolityczne nie oznacza działania spalającego tłuszcz zapasowey a mobilizujący jego uwalnianie. Dosłownie johimbina ma potencjał by uwolnić lipidy, których organizm nie chce oddać pomimo deficytu kalorycznego i pomimo aktywnsoci fizycznej. Poprzez wpływ na receptory alfa. Biorąc pod uwagę mechanizm działania johy, można stwierdzić z dużum prawdopodobieństwem, ze jej włączenie do suplementacji nie podkręca istotnie wydatków energetycznych (jak ma to miejsce w przypadku efedryny czy nawet kofeiny), ale umożliwa przełamanie impasu w redukcji tłuszczu zgromadzonego w komórkach z duża ilosci receptorów alfa. To jest hipoteza, ale oparta na opisach dot mechanizmu działania johimbiny.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Seminarium z L. Nortonem - zapytanie

Następny temat

[BLOG] CZAJA MASA IF

WHEY premium