Troszkę odlecę od tematu, ale w końcu Tadziu jest fanem owoców więc może przejdzie ;) Dostałem takie cuś: http://www.bangla.pl/opinie/p50342/mango-life-juicer-wyciskarka-do-sokow, faktycznie smaczne soki z tego wychodzą, robię często młodemu, na pewno to lepsze niż jakiś kupny sok 100%, tak mi się wydaje. Pytanka dwa:
1. Jak można by liczyć kalorie z takiego wyciskanego soku, policzyć jak po prostu z owoców, z których robi się sok?
2. Podejrzewam, ale chcę się upewnić że zdrowszym tak czy owak rozwiązaniem będzie nie robienie soku lecz blendowanie owoców, bo jednak wtedy zjadamy cały owoc, a z soku to co się wyciśnie.
Pozdrawiam:)
1. Jak można by liczyć kalorie z takiego wyciskanego soku, policzyć jak po prostu z owoców, z których robi się sok?
2. Podejrzewam, ale chcę się upewnić że zdrowszym tak czy owak rozwiązaniem będzie nie robienie soku lecz blendowanie owoców, bo jednak wtedy zjadamy cały owoc, a z soku to co się wyciśnie.
Pozdrawiam:)
