SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

AURA MOCY - TRÓJBÓJ SIŁOWY

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 468521

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W Z O R EK
fan
Tyle tutaj wpisów innych userów , że straciłem się w Twoim wątku...
.

Lubię jak mój dziennik żyje (zresztą jak inne żyją też) A za poradę dziękuję.

Wczoraj(na polski czas to dzisiaj bo o 11ej zacząłem) poszły wreszcie siady. Jak wiadomo nie jestem zbyt skomplikowaną konstrukcją więc zdecydowałem się na 5x5 Docelowo po siadaniu będzie szedł MCNPN, ale to w przyszłym tygodniu dopiero - nadal dmucham na zimne. Od przyszłego tygodnia też, zacznę budować siłę w plerach - czas najwyższy
Zacząłem od 60%1RM, będą szły dwa a nie trzy razy w tygodniu.

SQ: 5x5x120
Kółko 3x6 ale płyciutko, bo nadal brzuch rozrywa
MCNPN samą sztangą kilka powtórzeń - sprawdzająco
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Acha, miąłem jeszcze napisać. W trakcie przerw w siadach tak się przyglądałem tej rozpisce do WL i po prawdzie to nie wiem skąd autor programu wziął opinię, że jest to bardzo ciężki program i bez BCAA i kreatyny ani rusz. Po pierwsze to tylko dwa razy w tygodniu a dwa, to niema tego tak dużo. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to może miał na myśli smoków od 200kg a nie takich bidoków jak ja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
Program potrafi zmęczyć,może dlatego tak napisał....
Jeśli chodzi o suplementację w trakcie systemu , to i tak zawsze moim zdaniem powinna być...ale także podczas roztrenowania , tylko wtedy wiadomo że inna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345943
W Z O R EK
Program potrafi zmęczyć,może dlatego tak napisał....
Jeśli chodzi o suplementację w trakcie systemu , to i tak zawsze moim zdaniem powinna być...ale także podczas roztrenowania , tylko wtedy wiadomo że inna.


Może i te suplementy coś w sobie mają ,ja jakoś na sobie nie odczułem ,od początku lutego do 10 marca brałem kreatynę i BCAA oraz przed treningówkę ,kreatyny ani przed treningówki nie odczułem ich działania,jak brałem i teraz bez jest to samo ,a BCAA dalej rozrabiam z witaminą C i popijam w czasie treningu czy są tego jakieś efekty ,mi dobrze służą witaminy i omega
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
Ile tego BCAA jesz przed treningiem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 803 Napisanych postów 2016 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 128018
Jawor50
W Z O R EK
Program potrafi zmęczyć,może dlatego tak napisał....
Jeśli chodzi o suplementację w trakcie systemu , to i tak zawsze moim zdaniem powinna być...ale także podczas roztrenowania , tylko wtedy wiadomo że inna.


Może i te suplementy coś w sobie mają ,ja jakoś na sobie nie odczułem ,od początku lutego do 10 marca brałem kreatynę i BCAA oraz przed treningówkę ,kreatyny ani przed treningówki nie odczułem ich działania,jak brałem i teraz bez jest to samo ,a BCAA dalej rozrabiam z witaminą C i popijam w czasie treningu czy są tego jakieś efekty ,mi dobrze służą witaminy i omega


Moim skromnym zdaniem nie dawaj aminokwasów w trakcie treningu. Organizm musi pozyskiwać energię w czasie treningu, glikogen i te sprawy więc w czasie treningu zamienia aminokwasy na paliwo a to z punktu widzenia ekonomi jest nieopłacalne. Zamieniasz budulec na energię. Podobnie jest w przypadku picia samego białka po treningu bez wkładu energetycznego-tłuszcz i/lub węgle. Po prostu zamieniasz złoto na gów.. szkoda kasy na BCAA w tym momencie.Jak chcesz mieć więcej energii na treningu, a nie redukujesz popijaj najzwyklejsze węgle. A kwestia katabolizmu itp to i tak będzie mimo podaży BCAA.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ma to sens Macek, przynajmniej do mnie to przemawia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30538 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130968
fanslaska
Ma to sens Macek, przynajmniej do mnie to przemawia.

A do mnie przemawia zapytanie WZORKA o ilość wypijanych BCAA w czasie treningu
Wg lansowanych przekonań BCAA zapobiegają katabolizmowi białek mięśniowych podczas treningu gdy jest zbyt mało glikogenu (tak w skrócie). Czyli przydatne są w okresie redukcji . Oprócz tego przydatne są podczas budowy masy mięśniowej gdyż wg lansowanych teorii budowanie białek mięśniowych zależy od ilości aminokwasu leucyna (musi go być odpowiednia ilość aby nastąpił wzrost mięśni).

BCAA bardzo dobrze smakuje podczas treningu ale kosztuje więcej niż kompot (z owoców). Smaczne są też kreatyny rozpuszczone w wodzie (monohydrat jest bez smaku - najlepiej na sucho do dziubka i szybko popić wodą ).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Jak to Magor kiedyś napisał, "BCAA to takie aminokwasy udające węglowodany". Jeśli nie będzie węgli, organizm wykorzysta BCAA w celu pozyskania energii. Dlatego, w mojej opinii, jeśli przyjmować BCAA przed treningiem, to w obecności węglowodanów lub posiadając uzupełnione rezerwuary z glikogenem. Jeśli trening nam się przedłuża, warto sięgnąć po BCAA w celu ochrony białek mięśniowych. Chodzi o przewagę anabolizmu nad katabolizmem, jednak przy typowych treningach, zwykle nie jest to konieczne. Potreningowo by dostarczyć aminokwasy wystarczy zwykłe WPI, WPC czy mięcho. Kwestia zasobności portfela i wyznawanej religii
I jeśli brać BCAA, to polecam stosunek 4:1:1. Swego czasu kupowałem Ostrovita w sklepie SFD, pszka 8:1:1: i puszka 2:1:1, mieszałem to razem i stosunkowo dobrze cenowo to wychodziło.

--EDIT
Zapomniałem dodać, że w Naszym przypadku, regeneracja będzie ważniejsza niż jakakolwiek suplementacja.Dźwigać i odpoczywać


Zmieniony przez - _Szajba_ w dniu 2017-03-24 09:42:26

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
_Szajba_
Jak to Magor kiedyś napisał, "BCAA to takie aminokwasy udające węglowodany". Jeśli nie będzie węgli, organizm wykorzysta BCAA w celu pozyskania energii. Dlatego, w mojej opinii, jeśli przyjmować BCAA przed treningiem, to w obecności węglowodanów lub posiadając uzupełnione rezerwuary z glikogenem. Jeśli trening nam się przedłuża, warto sięgnąć po BCAA w celu ochrony białek mięśniowych. Chodzi o przewagę anabolizmu nad katabolizmem, jednak przy typowych treningach, zwykle nie jest to konieczne. Potreningowo by dostarczyć aminokwasy wystarczy zwykłe WPI, WPC czy mięcho. Kwestia zasobności portfela i wyznawanej religii
I jeśli brać BCAA, to polecam stosunek 4:1:1. Swego czasu kupowałem Ostrovita w sklepie SFD, pszka 8:1:1: i puszka 2:1:1, mieszałem to razem i stosunkowo dobrze cenowo to wychodziło.

--EDIT
Zapomniałem dodać, że w Naszym przypadku, regeneracja będzie ważniejsza niż jakakolwiek suplementacja.Dźwigać i odpoczywać



Zmieniony przez - _Szajba_ w dniu 2017-03-24 09:42:26


Widzę że Szajba bardzo dobrze wyjaśnił o co mi chodziło , tak samo jak ojan....

Z całym szacunkiem Maceek , ale trochę słabo doradzasz....jesli chodzi o BCAA.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Bieganie po górach zdobywa popularność

Następny temat

DT Tri. Cel=czołówka amatorów w PL

WHEY premium