SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

AURA MOCY - TRÓJBÓJ SIŁOWY

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 468490

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
albo poczekaj, pan Janek pisal, ze dzisiaj nagra. A u pana Janka slowo drozsze od pieniedzy.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12123 Napisanych postów 30537 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130964
fanslaska
albo poczekaj, pan Janek pisal, ze dzisiaj nagra. A u pana Janka slowo drozsze od pieniedzy.

Staram się być słownym (nie zawsze mi się udaje).

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
ojan
fanslaska
albo poczekaj, pan Janek pisal, ze dzisiaj nagra. A u pana Janka slowo drozsze od pieniedzy.

Staram się być słownym (nie zawsze mi się udaje).




Dzięki bardzo . Ja to znalazłem na YoeTube jako " Rotacja zewnętrzna ramion" skąd sie wzięło że to kubańskie . Ćwiczenie rzeczywiście ciekawe trzeba spróbować .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Szczerze się przyznam, że te kubańskie rotacje wykonuję bez obciążenia tylko w ramach rozgrzewki. Dwadzieścia, trzydzieści ruchów, jak zapiecze to dość. W trakcie treningu rotatory tak czy inaczej pracują i sądzę że nijak nie zrekompensują dysproporcji większych mięśni
Oczywiście to tylko moje dywagacje, niemniej poprawę widziałbym w porządnej rozgrzewce i pracy barków w większym zakresie.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12123 Napisanych postów 30537 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130964
fan - bez obciążenia to słabo działa.
A te boczne i tylne aktony barków to rób na ciężarze pozwalającym na 10-8p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Fan, wkraczasz na śliski teren...zaraz zaczniesz dźwigacze jąder trenować :) ale, ponieważ się nie znam, to się wypowiem :) Do wyciskania nad głowę dorzuć high pull chwytem rwaniowym, jak Szajba wspominał, i będzie ok. A zamiast perfidnego wynalazku Fidela przed wyciskaniem proponuję face pull, nawet z taśmą rehabilitacyjną i między seriami wl rozciąganie taśmy/gumy. Chyba, że ktoś Ci pokaże na żywca, jak te kubańskie robić. Ale wiesz, to zdanie dyletanta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
E tam, sliski teren. Bedzie czas i na pompe,ale to w Styczniu - aura mocy nie roztoczy sie nad swinia Kazde dysproporcje nie sa dobre, wiec trzeba niwelowac.
Kubanskie cuda zrobie dzisiaj w ciszy i jak bedzie tak chrupac jak zeszlym razem, to podepre lokiec i zrobie to samo z hantelkiem (no chyba, ze tez bedzie chrupanko )
Najbardziej to chcialbym umiec ze dwa trzy techniczne zadania a'la Gwid, ale nie ma mnie kto nauczyc. Podzilaly by najlepiej nie tylko na mobilnosc, ale i na dynamike. Wznosy do boku musza isc, pamietam, ze bardzo dobrze wchodzily na wiekszym ciezarze. A face pulle niewiele sie roznia od odwrotnych rozpietek i nie bede musial racka od sciany odsuwac (pod wzgledem lenistwa moge konkurowac z Kebulem )

ps. strasznie mam spiety lewy poslad.


Zmieniony przez - fanslaska w dniu 2016-10-14 09:04:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12123 Napisanych postów 30537 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130964
Kubańskie cuda jak chrupie i boli przy nich to robi się z malutkim ciężarem i na dużą ilość powtórzeń. Nie aprobuję podparcia łokci - mięśnie barku muszą pracować.
Mnie z początku bolało przy górnej części barku a i zakres ruchu był mniejszy niż teraz. Z czasem ból się zmniejszył (dzisiaj nie boli).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No zobaczymy jak to dzisiaj bedzie.


w ramach ciekawostki, szczegolnie dla lubiacych cyferki(chociaz temat z oszacowaniem najslabszych partii tez ciekawy). www.symmetricstrength.com/ 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Super wchodziło. Nie wiem czemu wyżyliło mnie od nadgarstków do barków, ale nawet mi się to podobało Siedzi we mnie trochę BB jednak
Poszły Kubany z talerzykami 2.5kg na 20 repsów. Nic nie bolało, ale chrupie jak Cheetosy.
Do zaplanowanego treningu doszło sprawdzenie maxa we wiośle. To pod wpływem wpisu MAstiego u niego w dzienniku. Zaimponował mi tym swoim celem 160kg więc musiałem sprawdzić. 160kg nie dociągnąłem do brzucha. Wszystko byłoby ładnie, pięknie, ale dopiero na filmach okazało się, że od 120 to już coraz mniej przypominało wiosło (a może wcześniejsze jest niewiele lepsze, tylko nie nagrywałem )

Wiosło: 3x6x105,1x120,1x140,1x160
WL: 3x70,3x85,2x3x100,5x3x115
podciąganie nachwyt szeroko: 10,8,6
Wznosy hantla na bok 3x15x10





Dobra wiadomość, mam solidne podstawy, żeby stwierdzić mały progres w stawianiu mostu na ławce.
Acha, nie chcę wkurzać Kabo'sa, ale pomiar wskazał dobre 46, żeby nie napisać 46.5cm Aczkolwiek mam wrażenie, że to przez trica a nie bica (tłuszczu nie licząc).


1
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Bieganie po górach zdobywa popularność

Następny temat

DT Tri. Cel=czołówka amatorów w PL

WHEY premium