SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

AURA MOCY - TRÓJBÓJ SIŁOWY

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 469530

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12141 Napisanych postów 30549 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131079
kabo9
dziennie organizm potrafi pozyskać maksymalnie 69 kcal na każdy kilogram tkanki tłuszczowej

Czyli jak fan ma 10% bf to może mieć 690kcal deficytu.

Te dane są podawane bez podania źródła badań naukowych.
(tzn. ja takiego nie znam)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
ojan

Te dane są podawane bez podania źródła badań naukowych.
(tzn. ja takiego nie znam)


proszę:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?term=a limit on the energy transfer rate from the human fat store in hypophagia

natomiast nadal chyba można to traktować jako ciekawostkę, każdy organizm jest inny


Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2017-01-05 14:27:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przypominaja mi sie wpisy z dawnego dziennika. Tez tam byly polajanki.
To moze ktos mnie oswieci,jezeli sie myle. Jak nosze na sobie ze 25kg tluszczu, to bazujac na badaniach linknietych przez Kabo minus niech bedzie z 10% na blad) wychodzi jakies 1500kcal. Czyli szamajac pod 2000kcal zakladajac 3500 jest stanem zerowym, powinno spadac ponad 1.5kg na tydzien.
Reasumujac, jak ktos jest spaslak to moze ciac ile dusza zapragnie (i tak bedzie zapas bo jesc cos trzeba).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12141 Napisanych postów 30549 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131079
fanslaska
Przypominaja mi sie wpisy z dawnego dziennika. Tez tam byly polajanki.
To moze ktos mnie oswieci,jezeli sie myle. Jak nosze na sobie ze 25kg tluszczu, to bazujac na badaniach linknietych przez Kabo minus niech bedzie z 10% na blad) wychodzi jakies 1500kcal. Czyli szamajac pod 2000kcal zakladajac 3500 jest stanem zerowym, powinno spadac ponad 1.5kg na tydzien.
Reasumujac, jak ktos jest spaslak to moze ciac ile dusza zapragnie (i tak bedzie zapas bo jesc cos trzeba).

W pierwszym tygodniu tak będzie. A może nawet ciut więcej.
Potem chyba już nie. Sam nigdy nie traciłem więcej niż 0,5kg i to przy robieniu 30-40km na rowerze + chodzeniu ok. 9,5km oraz treningach siłowych dziennie.

kabo - przeczytam później. Dzięki! Nadałbym Ci status doradcy (moderatora) gdybym miał takie uprawnienia.


Zmieniony przez - ojan w dniu 2017-01-05 18:19:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ojan

W pierwszym tygodniu tak będzie. A może nawet ciut więcej.
Potem chyba już nie. Sam nigdy nie traciłem więcej niż 0,5kg i to przy robieniu 30-40km na rowerze + chodzeniu ok. 9,5km oraz treningach siłowych dziennie.


Dlaczego tylko w pierwszym?
PS. Panie Janku tak szczerze, kiedy ostatnio miał pan 25kg odlozonego smalcu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12141 Napisanych postów 30549 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131079
W pierwszym dochodzi utrata wody związanej przez glikogen.
25kg odłożonego smalcu to chyba nigdy nie miałem.
Teraz mam ok. 15kg - moja waga pokazuje ponad 20% bf

kabo9 - przeczytałem tłumaczenie Google i jestem dalej tak samo mądry jak przedtem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
ojan

kabo - przeczytam później. Dzięki! Nadałbym Ci status doradcy (moderatora) gdybym miał takie uprawnienia.


dziękuję za wyróżnienie, ale nie wiem czy bym sprostał, a dodatkowo nie chcę zniknąć jak dwaj ostatnio mianowani doradcy

ojan
W pierwszym dochodzi utrata wody związanej przez glikogen.
25kg odłożonego smalcu to chyba nigdy nie miałem.
Teraz mam ok. 15kg - moja waga pokazuje ponad 20% bf


patrząc na filmiki to bliżej jest 10%, max 15, ale na pewno nie 20,
a tak btw ile waga BF pokazywała w okolicach zawodów?

ojan

kabo9 - przeczytałem tłumaczenie Google i jestem dalej tak samo mądry jak przedtem.


niestety dostęp do całości badania jest płatny, tam może byłoby więcej szczegółów,
kluczem w tym tekście jest poszukiwana przez nas wartość (290+/-25) kJ/kgd czyli 69 kkcal/kg dzień możliwych do uzyskania z tkanki tłuszczowej przez niedojadanie
natomiast badanie było na średnio aktywnych osobach, a w tym dziale takich nie ma

Dodatkowo moim zdaniem wykorzystywanie głębokiego deficytu na dłuższą metę sprawdzi się u grubasów, którym nie zależy na sile czy każdym gramie mięcha. Bo cudów nie ma. Nie ma żarcia to siła leci, leci regeneracja, a w najgorszym wypadku leci jeszcze mięso.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12141 Napisanych postów 30549 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131079
Myślę, że głębokiego deficytu na dłuższą metę nikt w tym dziale nie stosował.

kabo9 - wg mnie byłbyś b.dobrym doradcą (już jesteś). Profitem z tego jest zniżka na suple :)
To czy znikniesz zależy od tego jakie będziesz miał priorytety później - a to raczej jest nie do przewidzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ojan


kabo9 - wg mnie byłbyś b.dobrym doradcą (już jesteś).


Potwierdzam.


Dzisiaj ponownie szybciutko, ależ ja jestem bez kondycji.
Siady 3x15x40,3x15x60
WL: 4x30x40
Kilka serii
Wyciąg szeroko
tricek na wyciągu
bickowanie
Zasrane orbi 20min

Pojedzone:
6 jaj
100gr boczku
100gr kabanosi
20gr sera haloumi
garść włoskich
stejk 250gr(tyle pisało na opakowaniu, ile ważył po obróbce to cholera go wie)
ćwierć wiadra warzyw

Jak nogi z całą resztą nadal nie będą zgłaszały sprzeciwu, to przy weekendzie można będzie się powitać z 3 cyfrowymi obciążeniami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kabo9
dziennie organizm potrafi pozyskać maksymalnie 69 kcal na każdy kilogram tkanki tłuszczowej
Tu szerzej o tym, całkiem fajne wideo:

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Bieganie po górach zdobywa popularność

Następny temat

DT Tri. Cel=czołówka amatorów w PL

WHEY premium