SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

AURA MOCY - TRÓJBÓJ SIŁOWY

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 470210

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ano, takie jak Ty to mam w pierwszym tygodniu po urlopie. Ale odzwyczaiłem się od jakichkolwiek, to przeżywam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Miał być dzisiaj MC, ale nie było. Spięty poślad zamienił się w ból w górnej części w stronę prostownika, więc wolałem nie rozwijać tematu. Niech sam zdechnie.
W związku z tym dzisiaj na luzaku, tylko ławka według programu.

WL: 3x70,3x85,2x3x100,4x2x115
Podciąganie na drążku max szeroko: 3x6
Wyciskanie nad głowę w siadzie: 3x10x40
Odwrotne rozpiętki: 3x15

Zaraz podłączam srajde do prądu i będę liczył na cud
A, zapomniałem o kubanosach przed, więc zrobiłem po i... i nie chrupało. Jakieś teorie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
fanslaska

A, zapomniałem o kubanosach przed, więc zrobiłem po i... i nie chrupało. Jakieś teorie?

Przesmarowałeś najpierw barki w mniejszym zakresie, to i nie chrupało. Kto smaruje, ten jedzie

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To wychodzi na to, ze lepiej robic po treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12150 Napisanych postów 30569 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131225
fanslaska
To wychodzi na to, ze lepiej robic po treningu

Ja wykonuję przed treningiem jako rozgrzewkę barków i stosuję w tym progresję:
zaczynam od talerzyków po 2,5kg lub gryfu 8kg z 20p a potem dopiero sztanga 13kg po 15p (zaczynałem od 10p - ale organizm się przyzwyczaja do nowego ćwiczenia)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czyli w moim wypadku zalecalby pan zignorowanie chrupania w barach i jednak robienie w mniej wiecej pana stylu? Tym bardziej, ze nie bola?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12150 Napisanych postów 30569 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131225
Z mojego punktu potraktowałbym to jako ćwiczenie rehabilitacyjne - pompujące odżywcze płyny do stawu.
Gdy zaczynałem je stosować to przy jego wykonywaniu czułem ból bocznego barku oraz czułem miłe napięcie tylnego barku. POCZĄTKOWO RUCH BYŁ NIEWIELKI - nie opuszczałem do pionu gdyż chyba było to niemożliwe. Na drugi dzień czułem mięśnie karku i zastanawiałem się czy to z powodu złego ułożenia głowy w czasie snu. Teraz bok barku mnie nie boli a karkiem mogę kręcić bez problemu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10080 Napisanych postów 30414 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728905
Sens kunbańskich wznosów jest nastepujący-maksymalne przygotowanie mieśni stabilizujących staw barkowy do ekstremalego wyciskania siłowego.

A nie trening wyciskania leżąc jako przygotowanie do bezbolesnego wykonania małym ciężarem kubańskiech wznosów :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5940 Napisanych postów 9101 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 346032
masti
Sens kunbańskich wznosów jest nastepujący-maksymalne przygotowanie mieśni stabilizujących staw barkowy do ekstremalego wyciskania siłowego.

A nie trening wyciskania leżąc jako przygotowanie do bezbolesnego wykonania małym ciężarem kubańskiech wznosów :)


Fan to przecież kosmita ,widocznie musi rozgrzać się do ''kubanów'' --i to wyciskając setki aby ''kubany'' weszły bezboleśnie ,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
fanslaska
To wychodzi na to, ze lepiej robic po treningu


Nie sugerowałem żebyś robił to po treningu.
Sugerowałem byś nie robił tego przed wstępnym rozgrzaniem barków.
Najpierw normalna rozgrzewka barków w mniejszym zakresie ruchu, później zwiększasz zakres ruchu. Powoli porozciągasz torebkę stawową, rozgrzejesz mięśnie i nie powinno chrupać.
Przy okazji sugeruję używanie sztangielek. Barki pracują autonomicznie, a i zakres ruchu w dolnej pozycji jest większy.

Na tym kończę swoje dywagacje na temat barków. Liczę na to, iż w kolejnej odsłonie "Overhead squat and sots press" będzie cała rzesza startujących

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Bieganie po górach zdobywa popularność

Następny temat

DT Tri. Cel=czołówka amatorów w PL

WHEY premium