SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Oszukać grawitacje.

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 291248

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
masz tu roniego który robił przysiady chyba z 380 kg problem z tym że on teraz nie ma już swojego biodra w wieku zaledwie 50 lat:'-(

zważ sobie te sztangi bo u mnie np krótka ma 160 cm i wazy tylko 12,5 kg, a łamany 8,5 kg. tak dla pewności żebyś nie miał niedopowiedzeń potem

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Gwid, nie trzeba być kulturystą i dźwigać ciężarów, żeby mając lat np 30 mieć endoprotezę biodra. Mnie lekarz w wieku 28 lat powiedział, że jak chce na NFZ to już się mam zapisać, bo kolejki długie i jak będę miał 30 to prawie będzie czas na wymianę. Olałem typa i żyję ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
Wojtek ale z Ronim to inna sprawa, taki trochę paradox - jak by kolo nie był "najlepiej zbudowanym" facetem na świecie przez 8 lat to byłby "ideałem" genetycznym pomimo "mocnej suplementacji" i tak przegiął. nie twierdzę że koleś jest święty ale jak by tak nie zapierdzielał to pewnie by mu to nie wyszło teraz albo w ogóle.

co do osób z problemami to inna śpiewka bo nie mamy wpływu na to jacy się rodzimy.

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Masz rację co do pierwszej części.

Natomiast jacy się rodzimy to jedno, a jacy się stajemy to drugie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzień bez treningu dniem straconym możnaby rzec. Ale regeneracja to regeneracja. Uda mam o konsystencji kamieni.
Po dyskusji na górze, obejrzałem chyba ze 30ci filmików na youtubie z wykrokami ze sztangą. Nie bardzo widzę gdzie mógłbym zepsuć technikę bo ćwiczenie wydaje się być proste. Jedyną rzeczą która mi się nasuwa to raczej nie wystawiałem nogi wykrocznej aż tak daleko. Chyba zpriorertyzuje temat nagrywania treningu pod konsultacje. Aczkolwiek temat techniki to dla mnie bardziej sprawa własnego bezpieczeństwa i zdrowia niż dążenie do technicznego ideału ala Gwid. Innymi słowy nie uważam, że tylko super technicznie idealne ćwiczenia dają rezultaty. Nie wykluczam, że i ta opinia mi się zmieni biorąc pod uwagę, że jeszcze nie tak dawno wogóle nie sądziłem, że co jemy ma tak kolosalne znaczenie.

Jutro klatka i biceps albo triceps. Nie mogę się zdecydować.Ale chyba padnie na biceps a to dlatego, że triceps przy klatce lekko się ruszy a izolowanym zrobie z plecami więc wyjdzie raz porządnie i raz lekko na tydzień Taka ma logika .

Ps. Już się nie mogę doczekać jutrzejszego treningu, muszę jakoś przekupić żone żeby zajeła się potomkami dodatkowy wieczór w tygodniu a ja chyc na siłownie (chyba że wreszcie uda mi śię kupić ten nieszczęsny Orbi).

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12150 Napisanych postów 30569 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131226
Im mniej kupisz tym lepiej!
Z wykrokami to wszystkich zaskoczyłeś ciężarem.
Wykroki robią dla kształtowania mięśni i z większą ilością powtórzeń (chociaż wg mnie to każde ćwiczenie kształtuje mięśnie).
Przy wykrokach można mieć problem z utrzymaniem równowagi - dlatego preferuje się sztangielki w rękach a nie sztangę na karku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
ale z drugiej strony niejaki Jabi (Adam Jabłoński) twierdzi, że sztanga przy wykrokach jest lepsza dla początkujących bo wymusza proste plecy - chociaż może trudniej o równowagę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12150 Napisanych postów 30569 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131226
Może u Jabi tak jest.
Mi bardziej odpowiadały by jednak sztangielki - oczywiście zwracałbym wtedy uwagę na proste plecy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kolejna dawka mega przyjemności zaliczona.
Dzisiaj klatka i biceps oraz leciutko łydki i kaptury (nowym wymyślonym na poszekaniu ćwiczeniem )

A szło tak:

10 min na bieżni 7.5kmh pochył 12%

Klatka:
Wyciskanie sztangi prostej na ławce poziomej (zakładam że sztanga waży 20kg) - nie lubie
20x20kg
10x60kg
6x80kg
6x80kg
12x60kg
Hantelkami na skośnej:
6x24kg
6x24kg
6x24kg
6x24kg
Sztangą prostą na skośnej:
6x60kg
6x60kg
6x60kg
Rozpiętki na maszynie:
11x30kg
10x40kg
8x50kg
4x60kg - padłem plus Vinetou

Biceps:
Łamaną stojąc w opraciu o ściane (zakładam że sztanga 7.5kg):
10x27,5kg
8x37,5kg
8x47,5kg
Hantelkami z suplinacją(?) stojąc:
8x16kg
8x18kg
6x20kg
Na modlitewniku hantelkiem a tak na prawdę ręka oparta o skośną ławkę stojąc bo modlitewnika na mojej biednej siłowni nie ma:
8x16kg
7x18kg
6x20kg
Na koniec na dobicie bicka plus przedramiona, uginanie ramion olimpijską nachwytem kciuk nad sztangą:
15x20kg
15x20kg
15x20kg - prawdziwy pożar w przedramionach.

Czas mnie naglił więc postanowiłem zrobić łydki razem z kapturem w jednym ćwiczeniu. Podciągnięcie hantelków kapturowym, zatrzymanie w maks spięciu - wspięcie na palce- powrót na stopy opuszczenie katurowym hantelków. Plus tego ćwiczenia - kaptur płonie, minus stałem na ziemi więc łydka się nie rozciągała:
10x24kg
8x24kg
7x24kg

Na koniec bieznia 25 minut min pochył 3% w biegu 10kmh, w spacerze 6.5kmh pochył 12%. Heart rate od 135BPM do 155BPM. Uda z stanu kamienia przeszły w stan zabetonowanego kamienia a od treningu nóg minęło już 48h.

Trening wszedł na elegancko, ale czuję, że bicepsy - pompa okrutna - mocniej dostały niż klatka. Muszę się chyba przeprosić z wyciskaniem siedząc na hammerze bo ze sztangą bez asekuracji mam jakieś lęki co do ciężarów i za słabo dzisiaj było. Przynajmniej tak czuję na chwilę obecną.

Miałem dzisiaj mały test. Córka kończy dzisiaj roczek i impreza ma być w sobote. Ale przyszli dzisiaj znajomi, którzy w Sobotę być nie mogą. Był tort były słodkości i łakocie pod moim nosem a ja nic, zero, null. Taki twardy jestem

W ramach rekompensaty na kolację był oscypek, prawdziwy, pachnący prosto z górskiej wsi, żadnych dodatków. DELICJE.

Pytanie dnia: Czy jest sens na tym etapie kupować BCAA?

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
no w uginaniu masz dość konkretne ciężary w porównaniu do tego co wyciskasz na płaskiej

BCAA - jak masz kasę możesz zapodać, ale na tym etapie nie jest to konieczne

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Konkurs "Modyfikujemy nogi" - bury07

Następny temat

Zamienić tłuszcz na mięśnie!

WHEY premium