SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Oszukać grawitacje.

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 288759

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na weekend spuszczam zasłonę milczenia, było bardzo sympatycznie - więcej nic nie powiem.
Dzisiaj szybki trening 45 min, ostre tempo, nie było czasu na wpiski, ale po treningu na świerzaka spamiętałem wszystko:
Orbi 3 min
Wiosło sztangą w mocnym opadzie ( z resztą innego nie potrafię - trzeba będzie nagrać do oceny:15x60.12x80,3x10x80,
Podciąganie na drążku 2 razy szeroko 2 razy wąsko: 9,8,8,6
Pompki na poręczach:20,15,14
Wyciskanie hantli na poziomej: 3x8x30,7x30
Seria łączona:
Przenoszenie hantla na bok: 10x16,18,18
Szrugsy hantlami: 3x11x34
Seria łączona:
Uginanie ramion z hantlami przed klate: 16x14,16x16,16x18
Prostowanie ramion lina wyciągu górnego: 16x20,16x25,14x30

Fajnie dzisiaj było ale się skończyło.

Wpadło mi dzisiaj w oko zdanie Arniego: Kolejną kwestią jaką porusza Arnold jest nastawienie sędziów, którzy według niego mają największy udział w kształtowaniu trendów w obecnej kulturystyce. To oni pozwalają, aby nadmiernie rozbudowane sylwetki wygrywały najbardziej prestiżowe zawody, chcąc pokazać tym samym jak powinno wyglądać sylwetka. To błąd. Taki wygląd nie kojarzy się z tym pięknem, zdrowym i aktywnym stylem życia i całym tym boskim podejściem do kulturystyki Jeszcze bym dodał, że to dlatego 16to latkowie pytają na forach o "wspomagacze"
Całość: http://kif.pl/www/aktualnosci/arnold-schwarzenegger-krytykuje-obecna-i-przyszla-kulturystyke/

Zmieniony przez - fanslaska w dniu 2015-04-20 20:57:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
oglądałem sympozjum na którym to powiedział - szok w świecie bb ale słusznie

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728634
Żaden szok-o tym sie mówi juz od lat 90',tylko sędziowie i guru organizacji kulturystycznych zaniemówili jak ryby.

Wystarczy obejrzeć zdjęcia,gdzie dopuszczano do startu w zawodach kulturystów z zadziwiającymi anomaliami anatomicznymi-i nikt się temu oprócz kibiców nie dziwił.

Dziś jest zreszta podobnie-szczególnie w USA,Kanadzie.
Wychodza na scene ludzie z dziwnymi barkami,bicepsami itp .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Piękna pogoda.
Dzisiaj na trening dopiero o 8ej. Pójdą same nogi, jak przysiady będą zajęte to wypróbujemy te bułgary. Ciekawe jak to wejdzie w tym tygodniu, Góra/Dół/Góra.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No i stało się, pierwszy raz od powrotu do treningów, kompletnie mi nie szło. Zły byłem w szatni (i nadal jestem) na siebie, że taką lipe odstawiłem. Jedyna nauka z dziś, to w moim wypadku robienie nóg z hantlami to jakieś nieporozumienie jest. Oczywiście, qrwa przysiady były zajęte przez jakiś troli z benclokami jak jak mój w październiku i założonymi 5kami!!!! do ćwierć przysiadów.
Orbi 5 min (jeszcze liczyłem, że trole zejdą ze stanowiska przysiadów)
Wykroki z hantlami 3x6x35 - hantle z rąk leciały zanim nogi poczuły
Bułgary po 10 na nogę z 22 - porażka z równowagą - nie dla mnie
Wejścia na podest (bo mam!!) 3x10x35 - hantle z rąk plus równowaga - lipa
Uginanie nóg na maszynie3x25x35 dość wolno
Wyciskanie na maszynie(takiej jak pani od pajęczych nóg na filmiku Kabo): 10x120,140,160,180 nawet fajnie, lepiej jak na 400kg na dźwigowej
Wspięcia na palce: 3x80xmax (koło 30tu)

Po 40 min lipy poszedłem pod prysznic, nawet lustrowania nie było. Wychodzi na to, że jak nie mam porządnego konia z mojej karety (przysiady,mc,wl,clean press)na poczatku treningu to nie mogę się wkręcić na obroty. Druga rzecz, co już pisałem, dla mnie jednak hantle tylko do treningu góry ciała - może mam problem z błędnikiem
Nawet mi sie jeść nie chce i jestem zły. W czwartek za kare, zapodam sobie taki armagedon, że albo będzie krew pot i łzy albo nie wracam do domu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
karwa, trza było 50tki wziąć na testowanie nowych ćwiczeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
"zapodam sobie armagedon" Fan. Nie histeryzuj i nie rób scen Widocznie Bozia postanowiła oszczędzić Twoje giry na jakąś inną okazję Co to znaczy: mam problemy z równowagą? Ejże. To nie problemy. To albo choroba, albo zaniedbanie. Im bardziej czegoś nie umiesz, tym bardziej warto nad tym pracować Sprawny błędnik pomoże w przysiadach, MC, MP i wszędzie gdzie trzeba się orientować w przestrzeni.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12119 Napisanych postów 30534 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130933
Tak jak poprzednik!
Rób to czego nie umiesz a potem będziesz to potrafił łatwiej zrobić.
Wykroki - trzeba było wziąć paski (nie robię wykroków gdyż cierpi moje ego - musiałbym mieć mały ciężar i za bardzo bym dyszał!).
Rozwijaj się dalej!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 423 Wiek 56 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21509
Ja też miałem problemy z bułgarami ale nieoceniony nightingel wpisał mi krótki tutorial:
"- nogę zakroczną (niećwiczoną) oprzeć na czymś niższym niż ławeczka (będzie Ci łatwiej na początek zapanować nad ciałem)
- stopy obu nóg ustawić tak żeby poprowadzone przez nie linie równoległe znajdowały się od siebie w odległości około 20-30 cm a nie w niemal jednej linii
- stopę nogi wykrocznej (ćwiczonej) skieruj palcami lekko do wewnątrz
- stopę nogi wykrocznej (ćwiczonej) ustaw umiarkowanie daleko - tzn. na tyle daleko żebyś nie musiał walczyć z odrywaniem się pięty (za bliskie ustawienie) lub palców (za dalekie ustawienie)
- skup się żeby ruch w nodze ćwiczonej zaczynać z pięty a nie z palców
- nie patrz pod nogi tylko przed siebie lub wręcz w górę
- nie używaj przy tym ćwiczeniu pasa - wielu osobom utrudnia on utrzymanie poprawnej sylwetki w tym ćwiczeniu
- zacznij od "bułgarów" z ciężarem ciała - ale za to z dużą ilością powtórzeń
- jeśli dalej będziesz miał duże kłopoty to nogą zakroczną zaprzyj się o coś (normalnie powinna ona leżeć na czymś a w tej wersji postawisz stopę na czymś tak jakbyś chciał się odepchnąć)
dziękuje za uwagę - mam nadzieję że pomogę "

Przysiadów nie zastąpi ale może się przyda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Pippin99

- zacznij od "bułgarów" z ciężarem ciała - ale za to z dużą ilością powtórzeń


to nie dla fana

ale popieram, tak samo z wykrokami
mi trener kazał robić po 18szt na nogę wykroków chodzonych, sztanga 20-25kg lub worek bułgarski wystarcza w zupełności żeby poczuć to ćwiczenie z dosyć dużymi wrażeniami, nie trzeba przy tym martwić się o wypadające z dłoni sztangielki
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Konkurs "Modyfikujemy nogi" - bury07

Następny temat

Zamienić tłuszcz na mięśnie!

WHEY premium