SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Oszukać grawitacje.

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 291314

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
A słyszałeś jak janek mówi "grzbiet prosty broda wysoko "

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
Jan Łuka - żelazny ciąg - 410kg x 2, Gdynia 28/06…:

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bardziej mnie zaintrygowała ilość sugerowanych powtórzeń. Ciekawe co na to powie Mr Masti
Ps. Dobra spadam na trening.

Zmieniony przez - fanslaska w dniu 2015-01-15 20:36:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12151 Napisanych postów 30570 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131237
kuba_n
A słyszałeś jak janek mówi "grzbiet prosty broda wysoko "

Brodę zawsze należy nosić wysoko!
Duma nas wtedy rozpiera!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10081 Napisanych postów 30414 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728909
Głowa najlepiej jak się naturalnie sama układa-wymusza to praca mieśni kapturowych i mieśni głębokich prostowników grzbietu.
Gość z kijem troche przesadza-ogólnie głowe sie mocniej zadziera do góry-pomaga to utrzymać proste plecy.

Odcinek szyjny też musi być odpowienio ustawiony,by nie doznac kontuzji-na pewno trzymaie brody przy klacie byłoby wielkim błędem ale na większych ciężarach i jak się automatycznie to ustawi.

Warto tez pamietać o indywidualnych różnicach anatomicznych-przyczepach miesni w różnych punktach,troche innych krzywiznach ręgosłupa ,czasem lekkim zgarbieniu pleców lub przeproście do tyłu.


Zamieszczone filmy Radka Lecha i Luki-to sa różne style mc-Rade robi tzw kulturystyczny-bez odkładania-bardziej ograniczający prace mięsni do grzbietu dwugłowych i troche wyższych partii pleców niz
w mc prezentownym przez Tomka Lecha i Jana Łuke-gdzie idziemy juz na totalny rozwój i siłę-ale to się wiaże juz z ogromnymi ciężarami,które przy budowaniu sylwetki nie sa ciągle potrzebne.

Ostatni film z Łuką-to nie technika mc ale sprawdzenie siły przedramion w podchwycie-nie jest istotne podniesienie sztangi ale utrzymanie jej w rekach.
Ogólnie tej metody,sprawdzianu nie polecam w naszym wieku-łatwo o kontuzje bicepsów.


Co do powtórzeń-to sa typowe powtórzenia w treningu nastawionym tylko na siłę.
Przy budowaniu sylwetki chodzi nam o cos innego-masę,definicje,kształty,ilość tkanki tłuszczowej-stąd inne zakresy powtórzeń.

Myslę,że w pełni wyjaśni to program wyciskania leżąc trzema metodami-każdy bedzie wtedy dokładnie wiedział w czym tkwi sedno.

Zmieniony przez - masti w dniu 2015-01-15 21:20:21

Zmieniony przez - masti w dniu 2015-01-15 21:21:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Filmiku z przysiadów nie ma. Bo Qrwa nie było przysiadów. Nawet chodzenie na 8ma dzisiaj nie pomogło. Zaczynamy coraz poważniej rozważać zmianę siłowni bo to naprawdę nie jest śmieszne.
Trening poszedł na czym było miejsce więc ciśnienie miałem podniesione cały czas. Znowu brakło czasu na bieżnie. Trening bite 2h.
Orbi 5 min
Rozciąganie
Wyciskanie na maszynie(nie wiem jak ją nazwac na dole wstawię zdjęcie) poszło trochę złomu:
16x100kg,12x140kg,10x180kg,8x220kg,6x260kg,6x300kg,6x340kg,3x380kg,2x400kg - Ego podbudowane
Wspięcia na palce na maszynie:14x80kg,12x100kg,10x120kg,6x140kg i dropset po 6 repsów bez przerwy te same ciężary
Uginanie nóg siedząc: 12x40kg,12x50kg,9x60kg
Prostowanie nóg siedząc:12x50kg,10x60kg7x70kg,6x80kg,6x95kg(cały stos Ego rozrośnięte do granic )
Wyciskanie żołnierskie: 18x20kg,12x30kg,6x40kg,6x50kg (coś mnie zaczęło boleć na prawo od prostownika nad tyłkiem zresztą dalej boli)
Wyciiskanie hantli siedząc:10x18kg,8x22kg,6x26kg
Unoszenie ramion na boki z hantlami:10x12kg,6x14kg,8x16kg
Unoszenie ramion z hantlami w opadzie tułowia siedząc: 10,8,9x12kg
Podciąganie wg Wodyna tydz 3 - okazało się dobrym pomysłem nie robić tego w dzień pleców. Pierwsze 4 serie śmiało poszły.

Pic na wode fotomontarz z tymi maszynami ale uczucie niezłe jak nawalone złomu i widzisz jak noworczniacy/czki lookają. Jak waga krążków nałożonych naprawdę się przekłada to nie mam pojęcia ale jestem pewien, że nie 1:1

Jestem zajechany.
A może do żołnierskich jednak pas zakładać, czy to wogóle coś daje?
Pozdrawiam
A i zdjęcie maszyny, którą dzisiaj męczyłem a nie wiem jak ją nazwać po naszemu:


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12151 Napisanych postów 30570 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131237
Wygląda jak suwnica.
Te żółte ramię się przesuwa czy odchyla?
Pas podobno daje złudne poczucie bezpieczeństwa (wg ostatnio przeczytanego artykułu). Dla mnie pożyteczny przy MC i przysiadach - nie mam i nie używam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ojan
Wygląda jak suwnica.
Te żółte ramię się przesuwa czy odchyla?
Pas podobno daje złudne poczucie bezpieczeństwa (wg ostatnio przeczytanego artykułu). Dla mnie pożyteczny przy MC i przysiadach - nie mam i nie używam.

Górne i dolne ramię są całościa i odchylając górne, dolne automatycznie idzie w tym samym kierunku z perspektywy ćwiczącego do góry.
A co do pasa, skoro pan tak pisze, to pozostanę w wersji raw

Dzisiaj bez treningu, więc jest okazja wpicać kilka słów o obserwacjach i przemyśleniach.
Pierwsza rzecz to chyba dotarłem do momentu o którym kilkakrotnie wspominał pan Jan, wymacałem, że fałdy słoniny są bardzo miękkie. Od początku redukcji nie czułem różnicy oprócz rozmiarów aż do teraz. Niestety wyczuwam jakieś grudki w nich i nie wiem co o tym myśleć.
Kolejną zauważalną zmianą jest mój biceps. Patrząc z góry zatraca swój obły kształt piłki na rzecz "stożka", aż boję się mierzyć bo obwód pewnie spadł a w tym miejscu spadki mogą podnieść poziom mojego i tak już wysokiego kortyzolu.
Tak wogóle to zbliżam się do mojego pierwotnego celu czyli wagi 100kg (waga z rana 103) tyle ważyłem w czasie kiedy byłem najbardziej zadowolony ze swojej sylwetki. Dzisiaj wiem, że cel był ustalony błędnie bo ratio mięśnie/tłusz uległo zmianie na niekorzyść i oczywiście będę cisnął dalej. Kulturystyka zaczyna mnie wciągać coraz bardziej i z każdym dniem utwierdzam się w przekonaniu, że jest bliska mej naturze. Do formy "na scene" nigdy nie będe dążył, ale sylwetka "Siłacz na masie" chyba jest moim nowym celem, takim długoplanowym, czyli kilka cykli masa/redukcja będzie trzeba zaliczyć.
Od 4ech nocy znowu mam ogromne problemy z zaśnięciem, nie pomagają zmiany godzin pójścia do łóżka jak to miało miejsce w październiku.
Ostatnia zaobserwowana rzecz. Jak wspominałem w nowym roku mam problem z czasem i praktycznie nie robie aerobów. Mało czasu może do takiego wniosku ale, jak do tej pory tempo tracenia wagi spadło o 0.5kg na tydzień w porównaniu z czasem kiedy aeroby były biegane po każdej sesji siłowej. Ciekawe czy to jest powodem czy po prostu im dalej w las tym ciemniej (wolniej).
To się rozpisałem.
Ps, zero domsów po wczorajszym treningu , czuję lekki ból w miejscu o którym wspominałem wczoraj, ale nie myślę aby wieszczył jakieś problemy.


Zmieniony przez - fanslaska w dniu 2015-01-16 17:41:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12151 Napisanych postów 30570 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131237
Spadek wagi - im dalej w las tym wolniej. - więcej aero (rchu) lub lekkie przypilnowanie diety (czasem się wydaje, że ją trzymamy a jednak jest inaczej.
Grudki tłuszczu to raczej normalne (nie zawsze rozpuszcza się równomiernie - czasem można to zauważyć u niektórych kulturystów na zdjęciach).
Problem z zaśnięciem - może zbliżasz się do granic wytrzymałości i treningi są zbyt intensywne?
Jeśli sprawiają Ci frajdę to kłopoty mogą być przejściowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10081 Napisanych postów 30414 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728909
Bez doomsów,bo znów zgrawitowałeś w swoje ulubione rejony-mało powtórzeń....:)

To miało byc w 3 ćwiczeniach anie we wszystkich i to z konkretnym obciażeniem a nie przy każdej serii.

Widziałeś jak ćwiczą nogi chłopacy i Seba-i jak wyglądają nogi .-przeczytaj jakie mieli odczucia-kilka dni wszystko bolało....

Policz ile powtórzeń robia w danej serii-zsumój ich powtórzenia i zsumój swoje.

Wyciagnij wnioski :)

A tu dla przypomnienia uda Seby:

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Konkurs "Modyfikujemy nogi" - bury07

Następny temat

Zamienić tłuszcz na mięśnie!

WHEY premium