SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Oszukać grawitacje.

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 288792

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Ponieważ nie lubię dyskutować na tematy na których się nie znam, wkleję wycinek na podstawie którego uważam tak a nie inaczej.

Short rest intervals lead to an increased production of lactate, and an increase in lactate leads to dramatic increases in Growth Hormone, thus resulting in very significant losses of body fat.

This method is called the "German Body Composition" program, or GBC for short.

While many people in the field–TC included–have professed skepticism that the exercise induced GH release was sufficient enough to cause significant fat burning, my personal experience with scores of athletes confirms the effect.


Ostatnie zdanie jest potwierdzeniem tego, że jest to teza kontrowersyjna, ja mimo tego eksperymentuje w ten sposób.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 7987 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 99207
Ja z kolei nie znam sie na kulturystyce i GBC, ale teza ta jest wierutna bzdura. Dlugosc przerwy pomiedzy interwalami nie ma zadnego znaczenia w kontekscie wydzielania sie kwasu mlekowego - wystapienia przemian beztlenowych. Znaczenie ma dlugosc samego interwalu w stosunku do jego intensywnosci - aby zaszlo zjawisko zakwaszenia miesnia warunkami koniecznymi sa - wejscie w strefe przemian beztlenowych - bez poiarow progow mleczanowych ciezkie do okreslenia w formie uniwersalnej wartosci - orientacyjnie, dla mnie to okolo 93% Hrmax - i odpowiednio dlugie pozostawanie w tej strefie. Nie ma znaczenia czy bedzie 10 interwalow o lacznej sumie czasu przebywania w strefie max - czy jeden dlugi o szczycie 8-12 minut, efekt bedzie ten sam. Nie znajdac metody, powiedzialbym ze trzeba by miec tak dobrany ciezar w cwiczeniach, by pracowac w seriach trwajacych okolo 2-3 minuty, czyli na bardzo duzej ilosci powtorzen.

Nie zmienia to faktu, ze mechanizm ten nawet jesli jest skuteczny - mam tu na mysli ewentualne powiazanie pomiedzy kwasem mlekowym a HGH - to nie powinien byc fizycznie odczuwalny dla sportowca. Jesli miesnie zawodnika zakwaszaja sie w sposob dla niego odczuwalny ( popularne zakwasy ) - znow sie powtorze, jest nie zaadoptowany poziomem do wykonywania takiego treningu - ale nie bede sie upieral ze ten trening nie spelni oczekiwan tego sportowca. Jest wiele systemow ktore sa skuteczne, mimo ze nie sa optymalne pod wzgledem zdrowotnym.

Na bardziej analityczna opodwiedz i dyskuje brak mi odpowiedniej wiedzy ;)

Zmieniony przez - xzaar77 w dniu 2015-03-28 20:58:02

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/_DT_Xzaar._Triathlon,_cel_Double_IronMan_2017_-t1018057-s340.html

Cele 2016:

1. Sieraków Triathlon dystans 1/4 IM - http://triathlonsierakow.pl - 28.05.2016 - 02:34:12
2. Challenge Venice dystans IM - http://www.challenge-family.com/challenge-venice/ - 05.06.2016 11:47:48
3. Challenge Poznań ME dystans IM - http://challenge-poznan.pl - 24.07.2016 11:35:22
4. Ironman 70.3 Gdynia - http://ironmangdynia.pl/pl/ - 07.08.2016

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Marcinie właśnie podważyłeś całą logikę treningu GBC, tą dyskusje rozwiążą wyniki Wojtka (ewentualnie ich brak) w jego redukcji.
Tak z ciekawości Marcinie, próbowałeś zrobić 10 serii przysiadów z 4 sek zejściami w dół po 10 repsów z 70% maxa? Ciekaw jestem stanu Twoich ud 24h po treningu. Jak nie poczujesz zabetonowanych nóg, będzie oznaczało, że za wcześnie dla mnie na takie zabawy
Aczkolwiek moje rozterki nie dotyczyły produkcji kwasu mlekowego samego w sobie, bardziej zastanawiało mnie ( i nadal zastanawia) jak łatwo doprowadzić nogi do stanu płaczu a jak ciężko całą resztę ciała.

A skąd zamiłowanie do bólu w mięśniach po treningu? Myślę, że tacy amatorzy jak ja, zachowują teorię niewiernego Tomasza, czyli jak nie zobaczą/poczują to nie uwierzą, że robota była dobrze wykonana. A może to tylko ja tak mam przez moje wakacje w dzieciństwie spędzane u wuja na farmie, gdzie po ciężkiej pracy czuć było zmęczenie ale i zadowolenie z wykonanej pomocy/pracy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130944
Wywiązała się dyskusja na temat terminologii.
Użyłem słowa "zakwasy" na bóle mięśni po treningu (potocznie tak się to określa).
xzaar wydaje mi się autorytetem w nazewnictwie i jego wywody wydają mi się słuszne!
Bez względu na to czy chodzi o mleczany czy o destrukcję (uszkodzenia ) mięśni treningiem.
Silne bóle uniemożliwiają wykonanie następnych treningów.
Niedawno temu trenowałem często i pokonywałem ból.
Oceniam, że w moim przypadku nie przyniosło to efektów (bez względu na to jak zostanę oceniony na Mistrzostwach Śląska w Częstochowie).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
msz przeginacie z tymi analizami:) to tylko podnoszenie ciężarów, nie fizyka kwantowa:) z drugiej strony...zabawnie wygląda przypakowany facet nie może narąbać drew, bo go wszystko boli :) Fan, nogi adaptują sie długo, juz pisałem...w końcu będziesz mógł tak siadać nawet dwa razy w tygodniu :) /ciężko się pisze lewą ręką, prawa boli po zabiegu zaj**iście.../
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Panie Janie, drugi raz dzisiaj dodaliśmy komentarz w tej samej minucie(pierwszy raz u Kerada), telepatia jakaś? A może to znak, że kiedyś osiągnę cel, który swoją postawą i sylwetką pan niechcąco mi wyznaczył
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
@ ajazy, wnioskuję, że zabieg poszedł zgodnie z planem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
A ch.j wie:) Pociął mnie w każdym razie kolega :P :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Sam mówił...znajomych sie nie rusza :) dlatego zobaczymy..
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Konkurs "Modyfikujemy nogi" - bury07

Następny temat

Zamienić tłuszcz na mięśnie!

WHEY premium