SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Oszukać grawitacje.

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 288809

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
na przykładzie Hi Tec BCAA Powder
https://sklep.sfd.pl/Hi-Tec_Nutrition_BCAA_Powder-opis2878.html

porcja proszku ma 13g a samego BCAA czyli 3 aminokwasów mamy odpowiednio:
L-Leucyna 5000 mg
L-Izoleucyna 2500 mg
L-Walina 2500 mg
czyli 10g.

Tak więc samego BCAA masz 10g w 13 gramowej porcji.
Prościej nie umiem :)

U różnych producentów jest z tym bardzo różnie, nawet czasami masz tylko 5g BCAA w 10g porcji.
Producenci dodają mniej lub bardziej potrzebne dodatki, które podrażają cenę BCAA.

Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2014-11-21 13:22:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Elegancko wytłumaczone. No to mogłem zapytać wcześniej, bo wtopa poszła. Wygląda na to, że będe musiał sypać 17gr każdorazowo. Następnym razem w konia już się zrobić nie dam i lenistwo kupowania wszystkiego w jednym sklepie nie wygra. Jeszcze jedna sprawa, jakieś przeciwskazania z czym nie mieszać? Najlepiej by mi pasowało przed z Magnez/B6 a po treningu z Wheyem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130946
fanslaska
ojan
Mi się wszystko już kończy - a jedne były na rano, drugie na wieczór a Flex 4xdziennie (niestety najczęściej zapominałem i jadłem mniej).
Może w niedzielę coś dostanę?

Źle postawione pytanie. Powinno być: Ciekawe co dadzą z 1sze miejsce?.


Nie interesuje mnie to!
Takie miejsce nawet mi się nie marzy!
Widać, że masz poczucie humoru (bo nie wydaje mi się abyś nie wiedział co to jest Puchar Polski).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
magnez ja bym dawał na noc, lepiej się śpi ;)
reszta może być jak tam Ci pasuje, są przeciwnicy mieszania BCAA z wheyem ale ja mieszam , chociaż jak robisz cardio to chyba lepiej by było zapodać BCAA pomiędzy siłowym a cardio - taką szkołę tez widziałem
BCAA można też popijać w trakcie treningu więc masz full swobodę

aha i zrobiłem błąd bo powinno być 1g bcaa na 10 kgmc, ale najważniejsze, że się dogadalismy

Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2014-11-21 15:20:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ojan

Nie interesuje mnie to!
Takie miejsce nawet mi się nie marzy!
Widać, że masz poczucie humoru (bo nie wydaje mi się abyś nie wiedział co to jest Puchar Polski).


Panie Janie prosze nie odbierać kibicom radości z kibicowania. To tak jak z moją drużyną piłkarską, wiem że na mistrza szanse niewielkie ale jak ktoś zapyta to zawsze wierze, że ida na mistrza.
Zasad PP w kulturystyce nie znam, jak będzie miał pan kiedyś chwilę i wenę to chętnie poczytam wykład o zasadach.


Jeszcze raz dzięki Kabo. Zdecydowałem, że będe sączył w trakcie treningu a potem z wheyem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130946
Zasady są podane w regulaminie zawodów.
Puchar Polski jest dla kulturystów ekstremalnych wszechkategoria, kulturystów klasycznych wszechkategoria , itd.
Wszechkategoria tzn. nie ma podziału na ze względu na wiek, wagę ciała i wzrost.
W kulturystyce klasycznej trzeba się zmieścić w limicie wagowym dla swojego wzrostu - startują więc i duzi i mali wzrostem razem i wygrywa najlepszy (bez względu na to czy ma lat 25 czy 65).
Kibicować można zawsze!
Piłka nożna (wynik meczu) jest mniej przewidywalna niż kulturystyka.

Zmieniony przez - ojan w dniu 2014-11-22 05:28:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Miał być DT a wyszło C(zęściowy)DT.
Musiałem zresetować tydzień. Zawsze trenuje co drugi dzień, ale żona uświadomiła mi, że idąc tak dalej kolidowałoby to ze zbyt wieloma sprawami w przyszłym tygodniu. dlatego musze zacząc tydzień od jutra. Ale co by nie zapomnieć co to wysiłek poszedłem poczłapać pół godzinki (pogoda dzisiaj dopisuje) a po powrocie znalazłem w garażu hantelek (nie pamiętam skąd go mam) 14 kg wec zrobiłem 4 serie młotkiem, 4 serie o kolano,4 serie wyprostów ramion w opadzie tułowia, 4 serie francuza stojąc i 4 serie wznosów ramiona stojąc, na koniec wspięcia na palce na schodach jednonóż. Wszystko po 12 powtórzeń. Rozbęłtałem ten BCAA z wodą do popijania ale już po pierwszym łyku okazało się nie do wypicia. Dobrze, że to w garażu a nie na siłowni. Wróciłem do kuchni i wrzuciłem vit C rozpuszczalna o smaku pomarańczowym i dopiero wtedy wchodziło. Smaku tego BCAA nawet nie moge z niczym porównać ale jest obrzydliwe.
Jutro kolejna sesja push/pull, jak znowu mi zejdzie 2,5 h treningu to będe musiał coś zmienić.
Ps. dzisiaj też uświadomiłem sobie, że już za tydzień następne podsumowanie miesiąca - ale ten czas leci.

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Reset tygodnia rozpoczęty. Dzisiaj poszło trochę szybciej 1h50min, a może to dlatego. że nie robiłem osobnych ćwiczeń na biceps i triceps. Moc była, żeby nie powiedzieć zaskakująco. Zrobiłem podejście do rekordu w MC a poszło na 3 razy.

Szło tak:
Orbi 10 min
Przysiady, stanąłem dzisiaj trochę szerzej, żeby niżej schodzić, ciężej jest nie można powiedzieć:
12x60kg
10x100kg
10x110kg
10x100kg
MC:
14x60kg
10x100kg
7x140kg z paskami
3x 160kg !!!z paskami - porządnie poczułem prace ud i tyłka podczas boju, piękne. Od dziś przekładam ciężar w seriach i za 4 tyg następne podejście do nowego rekordu:
Ściąganie drążka szerokim nachwytem:
10x55kg
10x70kg
10x85kg z paskami
Wyciskanie na klatke siedząc na maszynie:
14x40kg
10x80kg
7x100kg
Rozpiętki na poziomej:
10x18kg
10x22kg
6x22kg
Wyciskanie hantelkami na barki siedząc:
10x18kg
8x22kg
6x28kg
Linkami na mrzyż na tylny akton:
12x7.5kg
12x10.kg
12x12.5kg
Szrugsy hantlami:
12x28kg
12x28kg
12x28kg
Bieżnia 20 min praktycznie cały czas trucht w zakresie 140BPM. Dłużej nie dałem rady, ale tym razem nie wydolnościowo a uda odmówiły psłuszeństwa.

Jakkolwiek to zabrzmi, po dzisiejszym MC stwierdzam, wzrost siły na redukcji i mówcie co chcecie Do tego biceps obwodem wrócił do punktu wyjściowego redukcji, ach życie jest piękne. Zobaczymy jak długo


Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 7987 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 99207
Jesli w czas treningu wliczyles rozgrzewke na orbi i bieznie na koniec, to jest juz przyzwoicie, ale urwalbym jeszcze choc 15 minut. Jestes na redukcji, chodzisz na silownie pracowac, a nie odpoczywac ;) 60 minut na wykonanie 26 serii cwiczen jak wyzej byloby w sam raz. Im czesciej i wyzej bedziesz wrzucal prace serca w wyrazne, wysokie piki na wykresie, tym wieksza wartosc redukcyjna bedzie mial trening.

Moj kolega robi obecnie typowa mase, jego kreci bodyboulding i to jest ten czas. Ostatnio namowilem go by zrobil proste obliczenie - w dzien gdy trenuje klatke i triceps robi 30 serii, przebywajac na sali 92 minuty ( ostatnio ). Z tego - 33 minuty to praca, a prawie godzina - odpoczynek. Sam sie zdziwil. Cala zabawa wziela sie z tego, ze od slowa do slowa wdalismy sie w dyskusje, o tym ktory z nas ciezej, doslownie - pracuje na treningach. W czasie treningu biegowego przez 100% czasu jestem pod obciazeniem, na silowni - przez 72% ( to z kolei wynik moich obliczen ) - a on 33%. To wszystko oczywiscie tylko zabawa cyframi, nie mozna tego bezposrednio skladac w miarodajne wyniki, ale..

koncowy wniosek na podstawie moich doswiadczen - na redukcje najlepszy jest objetosciowy trening silowy, a im wiecej w jego czasie pracy a mniej odpoczynku, tym lepiej. Dlatego nikt nie przekona mnie ze istnieje lepszy trening dla redukcji niz CF :)

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/_DT_Xzaar._Triathlon,_cel_Double_IronMan_2017_-t1018057-s340.html

Cele 2016:

1. Sieraków Triathlon dystans 1/4 IM - http://triathlonsierakow.pl - 28.05.2016 - 02:34:12
2. Challenge Venice dystans IM - http://www.challenge-family.com/challenge-venice/ - 05.06.2016 11:47:48
3. Challenge Poznań ME dystans IM - http://challenge-poznan.pl - 24.07.2016 11:35:22
4. Ironman 70.3 Gdynia - http://ironmangdynia.pl/pl/ - 07.08.2016

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
xzaar77
Jesli w czas treningu wliczyles rozgrzewke na orbi i bieznie na koniec, to jest juz przyzwoicie, ale urwalbym jeszcze choc 15 minut. Jestes na redukcji, chodzisz na silownie pracowac, a nie odpoczywac ;) 60 minut na wykonanie 26 serii cwiczen jak wyzej byloby w sam raz. Im czesciej i wyzej bedziesz wrzucal prace serca w wyrazne, wysokie piki na wykresie, tym wieksza wartosc redukcyjna bedzie mial trening.

Dlatego nikt nie przekona mnie ze istnieje lepszy trening dla redukcji niz CF :)


Czas jest od wejścia na sale do wyjścia, wiec do rozgrzewki treningu i bieżni wchodzi rozciąganie,które zajmuje ok 10 min więc cieszą mnie Twoje słowa tym bardziej. Powiem Tobie, że przy ostatniej serii w MC właśnie przez pikawe nie zdecydowałem się na następne powtórzenie bo ręce(paski) bez problemu a i w plecach czułem moc, no może w nogach najmniej. Właśnie z oddechem był już problem.
Zainspirowałeś mnie do poczytania o CF, na chwilę obecną to znam tylko nazwę
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Konkurs "Modyfikujemy nogi" - bury07

Następny temat

Zamienić tłuszcz na mięśnie!

WHEY premium