SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Oszukać grawitacje.

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 288793

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak to ja formy nie zrobie. Wygląda na to, że skończyła się pierwsza pora roku - łagodna jesień trwająca w tym kraju ok 8 miesięcy i zaczeła się na dobre druga pora roku - zimowa jesień (na pozostałe 4 miesiące).
Zdecydowałem dzisiaj o kupnie stacjonarnego rowerka, w środę jade po odbiór. I dni na siłowni będe przelatał z dniami na siodełku (już się martwie o mój zad).
Cały czas myśle o tym co przeczytałem w dzienniku Xzaara odnośnie kalorii. Nie chciałem mu zaśmiecać dziennika pytaniem od grubasa, ale może jak tu zaglądnie to podpowie albo może ktoś jeszcze zna odpowiedź. Mianowicie, bardzo przemawia do mnie idea wyliczenia podstawowego zużycia kalorii dla mężczyzny w danym wieku z pracą za biurkiem w dzień bez treningu. A następnie doliczenie zapotrzebowania energetycznego dla danego treningu w dany dzień. I tak jak pierwsze wyliczenie wydaje się proste, to na drugą część nie mam kompletnie pomysłu. Jak obliczyć spalone kalorie na treningu FBW,izolowanym czy jakimkolwiek innym.

A teraz co dziś zjadłem:


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130944
Wszystkie obliczenia kaloryczne to tylko przybliżenie.
W praktyce okazuje się czy jest za dużo czy za mało.
Zależy to od Twoich hormonów, stresu itd.
Te zapotrzebowanie to chyba wyszło Ci za duże!?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ojan
Wszystkie obliczenia kaloryczne to tylko przybliżenie.
W praktyce okazuje się czy jest za dużo czy za mało.
Zależy to od Twoich hormonów, stresu itd.
Te zapotrzebowanie to chyba wyszło Ci za duże!?


Teraz to mnie pan zastrzelił.Właśnie szperam jak doszedłem do tego wyniku. Na pewno jeden z linków/sposobów z naszego forum prawdopodobnie jeden z podwieszonych tematów.
Pamięta,że BMR miałem 2400.

A co do trenigu, czy 7kcal na minute dla takiego amatora jak ja to będzie wartość ok (oczywiście w przybliżeniu?)

Już mam. Samo mi wyliczyło w aplikacji po treningu tam gdzie prowadzę dziennik żywieniowy, opcja pomóż mi wyliczyć zapotrzebowanie.

Zmieniony przez - fanslaska w dniu 2014-10-27 21:48:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130944
W Po treningu jest podana tabela gdzie podają ile kalorii zużywa różnego rodzaju aktywność fizyczna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 7987 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 99207
fanslaska

Zdecydowałem dzisiaj o kupnie stacjonarnego rowerka, w środę jade po odbiór.

I tak jak pierwsze wyliczenie wydaje się proste, to na drugą część nie mam kompletnie pomysłu. Jak obliczyć spalone kalorie na treningu FBW,izolowanym czy jakimkolwiek innym.



Rower juz zamowiony, wiec na doradzanie za pozno, ale martwi mnie to ze mam niemal pewnosc, ze to nie bedzie ostre kolo.. ;)

W drugiej kwestii banalnie proste rozwiazanie - pulsometr uzywany do kazdego treningu. Prosty, tani, czysta funkcja pomiaru ekg, lub perspektywicznie raz a dobrze - z modulem GPS ;)

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/_DT_Xzaar._Triathlon,_cel_Double_IronMan_2017_-t1018057-s340.html

Cele 2016:

1. Sieraków Triathlon dystans 1/4 IM - http://triathlonsierakow.pl - 28.05.2016 - 02:34:12
2. Challenge Venice dystans IM - http://www.challenge-family.com/challenge-venice/ - 05.06.2016 11:47:48
3. Challenge Poznań ME dystans IM - http://challenge-poznan.pl - 24.07.2016 11:35:22
4. Ironman 70.3 Gdynia - http://ironmangdynia.pl/pl/ - 07.08.2016

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
IMO zamiast roweru lepszy orbitrek. czemu akurat to wybrałeś? rower stacjonarny to absolutna ściema, szybko będziesz znudzony - marcel i xzaar po krótkim czasie mieli dość w zeszłym sezonie.

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
jak rowerek stacjonarny to najlepiej spinning imho, i to dobry, albo orbi jak Gwid pisze,
ja mam orbi, latałem na nim całą redukcję ostatnią i się sprawdził

posiłki zawierające samo białko w dodatku na diecie opartej na tłuszczach to słaby pomysł wg mnie, parówki to mimo wszystko też słabe

Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2014-10-28 09:38:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
xzaar77


Rower juz zamowiony, wiec na doradzanie za pozno, ale martwi mnie to ze mam niemal pewnosc, ze to nie bedzie ostre kolo.. ;)

W drugiej kwestii banalnie proste rozwiazanie - pulsometr uzywany do kazdego treningu. Prosty, tani, czysta funkcja pomiaru ekg, lub perspektywicznie raz a dobrze - z modulem GPS ;)


Nic nie jest za późno,to jest używka więc już skontaktowałem się z panią, że się rozmyśliłem. Pulsometr - muszę zrobić research i się dodedukować trochę bo to dla mnie czarna magia na razie

Gwid
IMO zamiast roweru lepszy orbitrek. czemu akurat to wybrałeś? rower stacjonarny to absolutna ściema, szybko będziesz znudzony - marcel i xzaar po krótkim czasie mieli dość w zeszłym sezonie.

kabo9
albo orbi jak Gwid pisze,
ja mam orbi, latałem na nim całą redukcję ostatnią i się sprawdził



Rowerek skasowany, szukam orbitreka.
A dlaczego wybrałem rowerek, wydawał mi się najlepszą opcją na polepszenie kondycji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130944
Kilka lat temu wstępowałem na taboret czyli tanio miałem steper i nie robiłem hałasu. Potem odechciało mi się pocenia w domu i chodzę (czasem trochę biegnę) na zewnątrz.
Orbi zajmuje trochę więcej miejsca niż taboret.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ojan
Kilka lat temu wstępowałem na taboret czyli tanio miałem steper i nie robiłem hałasu. Potem odechciało mi się pocenia w domu i chodzę (czasem trochę biegnę) na zewnątrz.
Orbi zajmuje trochę więcej miejsca niż taboret.


Zgadza się dla chcącego nic trudnego. Ale zachodzi obawa, że w moim przypadku taboret może nie wytrzymać
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Konkurs "Modyfikujemy nogi" - bury07

Następny temat

Zamienić tłuszcz na mięśnie!

WHEY premium