SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczę bo lubię, ćwiczę bo chcę :)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 474030

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530529
_CORTES_
Ustaw ciężar tak, byś zrobił 12 powtórzeń, ale z pomocą kolegi rób 15, w każdej serii w każdym ćwiczeniu. Ma boleć, jak będziesz czuł, że mięsień jakby miał zaraz się rozerwać i pęknąć, to jest to, masz czuć w ostatnich powtórzeniach, ze zaraz ci się zerwie, wtedy są mega mikro uszkodzenia, jeżeli wcześniej ktoś robił masę, ale tego uczucia nie miał to znaczy, że się op*****lał, a masę zrobił na sterydach, hehe.


No filmik robi wrażenie . Trochę problem będzie z osobą do pomocy, ale jest to do zrobienia. Jeszczę Cię trochę pomęczę Tym sposobem robisz tylko biceps czy triceps też? Zdecyduje się chyba na 5/3/1 biceps wrzucę jako ćwiczenie pomocnicze czy zawsze go robić w ten sposób? Wiem upierdliwy jestem, ale co tam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Szacuny 12150 Napisanych postów 30567 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131207
jsdolan napisał:
" zobaczę czy mogę ćwiczyć dalej czy skoncentrować się na brzuchu i posladkach "

Tu nie co zobaczyć!
Trzeba się skoncentrować na brzuchu i pośladkach!
(Ale nie swoich!)

Niestety, nie dźwigam tyle co Ty!
I prawdę mówiąc - nie cieszy mnie to! Dziadzieję z każdym dniem!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530529
ojan
jsdolan napisał:
" zobaczę czy mogę ćwiczyć dalej czy skoncentrować się na brzuchu i posladkach "

Tu nie co zobaczyć!
Trzeba się skoncentrować na brzuchu i pośladkach!
(Ale nie swoich!)

Niestety, nie dźwigam tyle co Ty!
I prawdę mówiąc - nie cieszy mnie to! Dziadzieję z każdym dniem!



Na nie swoich posladkach to jestem prawie ciagle skoncentrowany
Nie przesadzaj z tym dziadzieniem, przy twojej intensywności ćwiczeń wszelakich nie jeden młody by padł.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530529
Gwid
no to jesteś przebadany, i dobrze i źle z tą łękotką. jak by nie patrzył musisz powalczyć w tym zakresie aby sobie klamotami krzywdy nie zrobić bo jak kolano puści to nie będzie co zbierać. z bicepsem nieciekawie. szkoda czasu na miesiąc FBW jeśli chce iść do góry z ciężarami moim zdaniem. tydzień, dwa lekkiego roztrenowania i znowu do boju


Właśnie tu miałem dylemat. Spotkałem się z opiniami że w moim wieku ( tak naprawdę to nie wiem o co chodzi ) to treningi na wzrost siły powinienem robic maksymalnie 2 razy do roku. A juz dziś jak "deptałem" na rowerku i patrzałem na te leżące odłogiem sztangi to mnie nosiło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
jak miałbym słuchać lekarzy to od 11.2014 roku bym na siłownię nie chodził jeśli nie cel siłowy to weź sylwetkowy - jest o wiele cięższy

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 463 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3077
jsdolan5
_CORTES_
Ustaw ciężar tak, byś zrobił 12 powtórzeń, ale z pomocą kolegi rób 15, w każdej serii w każdym ćwiczeniu. Ma boleć, jak będziesz czuł, że mięsień jakby miał zaraz się rozerwać i pęknąć, to jest to, masz czuć w ostatnich powtórzeniach, ze zaraz ci się zerwie, wtedy są mega mikro uszkodzenia, jeżeli wcześniej ktoś robił masę, ale tego uczucia nie miał to znaczy, że się op*****lał, a masę zrobił na sterydach, hehe.


No filmik robi wrażenie . Trochę problem będzie z osobą do pomocy, ale jest to do zrobienia. Jeszczę Cię trochę pomęczę Tym sposobem robisz tylko biceps czy triceps też? Zdecyduje się chyba na 5/3/1 biceps wrzucę jako ćwiczenie pomocnicze czy zawsze go robić w ten sposób? Wiem upierdliwy jestem, ale co tam


Nie zrób sobie trochę odpoczynku od dużych ciężarów na 2 tygodnie. Nie męcz nóg siadami, martwym i klaty wyciskaniem itd., po prostu małe ciężary na spokojnie z zapasem sił, żebyś zbierał na trening 531, bo ci naprawdę będą potem potrzebne. Teraz za to możesz pompować łydki, bicka, tricka, przedramkę itp., bo one się szybko regenerują, nawet wrzuć sobie bicka przed treningiem pleców, a tricka przed klatką, wtedy dużych grup nie zajedziesz, one będą odpoczywały do dużych bojów za 2 tygodnie, gdzie siła jest potrzebna, a w między czasie pompuj małe grupy zwiększając w ten sposób poziom glikogenu w tych grupach i przepływ krwi. Po 2 tygodniach gdy zaczniesz 531, przestań robić małe grupy, 531 zaczynasz też nie od razu od maksów, wiec małe grupy będą miały troche czasu na dojście do siebie. Po skończonym 531 znów ze 2 tygodnie pompy na łapy i łydy, a potem to już czas pokaże. Na pewno w ten sposób ci obwód w łapie pójdzie, bo jakoby zaskakujesz mięśnie i meczysz maksymalnie przez co muszą zwiększyć swój obwód pod wpływem tego, a zarazem potem dajesz im czas na odpoczynek podczas treningu 531, bo i tak będą pracowały przy klacie czy wiosłowaniach ale nie na tyle by się przemeczyły.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530529
_CORTES_ - OK załapałem ( ale mi to ciężko szło ). Dziekuję, w razie wątpliwosci bede cię jeszcze niepokoił

Gwid - w brew sceptykom puki co i jakoś daję radę jedziemy z siłą


Zmieniony przez - jsdolan5 w dniu 2016-02-23 18:42:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 463 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3077
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530529
Wczoraj byłem na USG tego bolącego bicepsa i coś takiego mi napisali " Przyczep dystalny ścięgna mięsnia dwugłowego ramienia o prawidłowej echogeniczności bez cech urazu." Potem jeszcze trochę mniej lub bardziej uczonych rzeczy a na koniec "Ciągłośc ściegna oraz brzuśca mięsnią zachowana" . Czyli to czego się najbardziej obawiałem czyli jakieś naderwanie się nie sprawdziło , mięśnie są po prostu zmęczone a to że boli to sygnał od organizmu że muszą troche odpocząć. Fajnie było popatrzec na swoje bicepsy w środku jak to powiedział gość od USG ładny wyćwiczony, zwarty i pięknie ukrwiony mięsień Chyba wpadłem w samozachwyt ale wlasnie takie słowa motywują do dalszego treningu i pokazują że to co się robi ma jakiś sens. Najważniejsze jest to że tak jak gość powiedział jak mięśnie odpoczną i będę sie czuł na siłach to mogę dzwigać dalej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
hamuj pięta szalony - odpocznij te 2 tyg a dopiero potem wracaj na siodło. ja kiedyś ignorowałem takie znaki i zawsze coś j**ło

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Triceps i biceps

Następny temat

Hiit na reverse diet

WHEY premium