SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gwid - powolny progres - podsumowanie 18 m. str. 223

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 253237

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
a sorki. coś mi się popierdzieliło.






Dobrze czunga że nie jesteś moim wzorem po co komu mocne WL w życiu? co będę się kładł pod samochód i za lewarek robił? albo gram w jakiś futbool amerykański że muszę pizgać jakąś piłką na 100m?
wiem że nie ma sensu Ciebie przekonywać więc nawet nie będę pisał o tym co np. strongmeni czy crossfitowcy myślą o treningu klaty.
mocne barki zawsze się przydadzą. a te 85 kg to nie jest jakieś straszne obciążenie. Ojan waży +65 kg a robi pompki stojąc na rękach, to ta sama zasada.
pozatym mam rok na dojście do 85 kg co raczej mi się uda

Zmieniony przez - Gwid w dniu 2014-08-19 22:22:18

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
20-08-2014r. DT

Dieta: 100% - 4130 kcl z czego 263g białka i 505g ww

Waga po odpuszczeniu drugi tydzień wybiegania ruszyła i wskazuje 85,3.

TRENING: 5x5 11/12

Przysiady - 30x20, 60x10, 100 kgx5x5, czułem na serio że mogę wszystko z tym ciężarem, jest to 80% maksa. schodziłem w dół szybko i wstawałem w miarę dynamicznie. dupsko zdecydowanie poniżej linii bioder. przerwy po 90 sec wystarczyły.

WL - 20x20, 60x10, 90x5, 100x5x4 - to czego ostatnio nie wykonałem dzisiaj poszło spokojnie, nawet zapas został. wpływ na to zapewne miały odciążone przysiady.

Wiosło sztangą - zgodnie z sugestia maćka aby zbilansować klatę przeskoczyłem 5 kg i wlazłem na 90 kgx5x5. nie było to aż takie ciężkie chociaż przy 80 kg zdecydowanie bardziej pochylam tulów i bardziej czuję łopatki.

Podciąganie na szeroko - 10,20,12 x cc. coś mi w lewym barku strzykło i pobolewało po 1 serii.

Francuz sztangą leżąc - 17x27,5; 15,12x30 kg. fajnie czuje mięsień przy tym. przy 35 kg już nie...

Ogólnie w tym tygodniu zakańczam pierwszy cykl 5x5. zrobię jakieś tam krótkie podsumowanie.

ktoś wie jak wejść w drugi cykl bez straty siły? podoba mi się to co się dzieje z organizmem ale wiadomo że nie mogę w nieskończoność podbijać ciężaru. jak dać wypocząć a potem znowu wejść na wysokie obroty? zakładam że 4 tyg splita zniweczyły by progres siłowy?






Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
A dlaczego zakładasz, że split popsułby progres siłowy? Nic bardziej mylnego.

Długi cykl budowania siły można zaplanować na wiele sposobów. Są metody hard - zgodne ze słowami "wujaszka Stalina" - ani kroku wstecz. W tym przypadku choćby nie wiem co nie schodzisz ze zdobytego już ciężaru i w treningu zmiennymi są inne parametry. Inny sposób to na przykład co jakiś czas mały krok wstecz i znów nabierasz rozpędu żeby łamać bariery. Jeszcze inny sposób to co jakiś czas zmniejszasz objętość treningową lub przestawiasz się na poprawę wytrzymałości siłowej dla złapania oddechu i znów odpalasz na maxa jak poczujesz że jest ok. To takie najprostsze. Sposobów jest multum. Można sobie indywidualnie wszystko dobrać i poukładać.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
ok więc tak też zrobię. ciężary pozostawię. przygotuje przez weekend sobie plan i poporsze o ewentualne uwagi.

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 276 Napisanych postów 4714 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 69516
Polecam mój plan jest ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
kerad37
Polecam mój plan jest ok.


W sumie nie był zły, wprowadzę z 2 modyfikacje i może nim będę robił( tam chyba są z 2 ćwiczenia których "nie lubię" robić) Dzięki.

Wczoraj zrobiłem "ładowanie" ( czyt. wpierdzielanie jak dzika świnia ciasta - imieniny koleżanki i wszyscy z biura nagle się oczyszczają, odchudzają wiec połowa blachy moja) nawet nie liczę kcl bo pewnie wyszło powyżej 4,5 tys w DN

dzisiaj będzie ostatni dzień cyklu 5x5 12/12 trening. nogi odpoczęły ( po redukcji na 80,90%) ale za to cała reszt zaczęła boleć ( plecy oraz barki, ból przemęczeniowy nie kontuzyjny).

Ostatnio było u nas( w ZG) głośno o jednym młodym żużlowcu którego złapano "na koksie". Ja tam w to nie wierzę uczciwe bo młody prowadzony od wczesnych lat z dobrymi trenerami itp. ktoś dał dupy i nie sprawdził jakiegoś supla który zawierał zakazaną substancję X. Dało mi to do myślenia po co w tym sporcie miałby coś takiego robić. jedyne co mi logicznie przychodzi do głowy to regeneracja. jak koleś dzisiaj jeździ w Polsce, jutro w Czechach, w czwartek w Anglii i hgw gdzie jeszcze to musi się dobrze regenerować. Tak wiec młodego nie winię a jedynie jego niekompetentny sztab prowadzący.

Przekładając to na mój przypadek, nie dosypiam co może przekładać się na słabą regenerację i powolny progres. Wiem że tutaj kiedyś chwaliliście tego black devila że na noc fajnie regeneruje. polecacie nadal? na jakiej zasadzie to działa?

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1778 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23820
Ja sam miewam problemy ze snem z powodu przetrenowania w trakcie przygotowania do maratonu. Treningi 7x w tygodniu musiały kiedyś do tego doprowadzić. Znaczy się już jest ok i wysypiam się, ale jeszcze tydzień, dwa temu zasnąć nie mogłem za nic męcząc się pół nocy i zasypiając na dwie, trzy godziny gdy musiałem wstawać na 6 do pracy...
Sam myślę, czy ten bd nie przydałby się i mnie. Jednak ogólnie żadnych supli poza witaminami i ot (ostatnia porcja dziś) nie biorę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 276 Napisanych postów 4714 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 69516
Chłopaki polecali BD a ja odwrotnie nic mi nie dał -nie polecam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
problem ze snem polega na tym że trwa średnio ok. 6 h z przerwami bo żona nie chce odstawić od cycka jednego małego trutnia więc z 3 razy w trakcie nocki się budzę czy chcę czy nie.
czytałem recenzje Maćka oraz pamiętam co kabo i rafał pisali - nie wiem tylko czy sytuacje się pokrywają. testosteronu mi nie brakuje, mam nawet za dużo

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Zacznij najpierw od selenu i cynku. Łagodny i bardzo tani zestaw. Jak nigdy nie brałeś to się zdziwisz jak fajnie działa.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

redukcja/recomp/masówka cele kryniu78

Następny temat

Ronin78 - pierwsze kroki - redukcja

WHEY premium