Czwartkowy program dnia zaczął się od corocznego Kongresu EBFF, który był o tyle ważny, że odbywały się na nim wybory. Na prezydenta EBFF ponownie wygrano dr. Rafaela Santonję, a na wiceprezydentów: Pawła Filleborna, Jose Ramosa i Benedetto Mondello. Sekretarzem generalnym nadal będzie William Tierney.

Mistrzostwa Europy IFBB 2018 - Podsumowanie drugiego dnia

A potem, z pewnym opóźnieniem, wszyscy działacze udali się prosto z Kongresu na zawody. W sesji popołudniowej rozegrano wszystkie kategorie kulturystki klasycznej, pary mieszane oraz kulturystykę weteranów starszych (+50 lat).

Polaków zbyt wielu dzisiaj nie oglądaliśmy, a pomimo to wywalczyli oni 2 srebrne i 1 brązowy medal. Najbliżej „złota” była para mieszana Aleksandra Krzyworzeka – Piotr Piechowiak. I tu pewne zaskoczenie: Pani Aleksandra miała przecież startować z Krzysztofem Skryplonkiem? Okazało się jednak, że Pan Krzysztof jest w trakcie ładowania węglowodanowego i tych wszystkich tricków z jedzeniem soli (start ma dopiero w sobotę) i dzisiaj nie był jeszcze w formie nadającej się do występu. Natomiast Pan Piotr przygotowuje się w innym cyklu i już prezentował się bardzo dobrze. Na tyle dobrze, że jako para wygrali rundę oceny umięśnienia. Ale, w takich okolicznościach, ich program dowolny nie mógł być jakiś szczególnie wyrafinowany i dopracowany. Nadrabiali wdziękiem i swobodą sceniczną, co jednak nie wystarczyło do utrzymania się na prowadzeniu, gdyż para portugalska miała atrakcyjnie ułożoną choreografię i to się sędziom musiało spodobać. Ale srebrny medal wywalczony w takich warunkach na pewno sprawił im przyjemność.

 

Albert Szczygielski zaskoczył nas wysoką formą. Jego głównym rywalem był Niemiec Gunnar Paasche, który był już kiedyś mistrzem Europy weteranów 40-49 lat, w 2005 r w Białymstoku (wygrał wtedy z Markiem Borowiczem). Potem nie wiodło mu się już tak dobrze, ale teraz przygotował wysoką formę, wygrywając wszystkie trzy rundy w kategorii +55 lat, do 75 kg. Za plecami Pana Alberta znalazł się inny znany Niemiec, Karl-Heinz Tiegel, wicemistrz Europy z 2014 r.

 

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi weterani w kulturystyce klasycznej 40-44 lata. Dwóch z nich: Rafał Frydrychowicz i Paweł Drozdowski dostało się do finału, a będący w wyśmienitej formie Frydrychowicz dzielnie walczył z Hiszpanem Alejandro Guzmanem o srebrny medal. Po minimalnej przegranej w obu pierwszych rundach, zdołał odrobić straty w programie dowolnym i ostatecznie obaj uzyskali po 35 punktów. Niestety, w takiej sytuacji decyduje wynik rundy drugiej, a ten był korzystniejszy dla Hiszpana.

W piątek kolejny dzień Mistrzostw, w którym wystąpi wielu naszych reprezentantów, i zapewne będzie to „długi” dzień, gdyż planowane jest rozegranie aż 27 kategorii, w tym całego wellness fitness kobiet oraz fitness plażowego mężczyzn. Aktualny program oraz lista startowa w załączeniu, Zdjęcia (dzięki uprzejmości IFBB)

 

Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.
Komentarze (2)
RPS1990

Piotr Piechowiak ma dobrze rozbudowane mięśnie, ale - czy potrafi on zrobić vacuum pose (wciągnąć brzuch tak aby był nie tylko płaski, ale WKLĘSŁY) ?

0
natalijka

no to pierwsze gratulacje dla 'Naszych' :)

0