SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Pojedyncze pytania - TRENING

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 286733

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 842 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 71137
Dziękuję serdecznie!

W przysiadzie problem polega na tym, że niesamowicie mnie męczy (także psychicznie) - ale oczywiście nie chodzi o to, żeby zostawić same lekkie ćwiczenia, zresztą np. MC też jest bardzo wymagający, ale w inny sposób, może dlatego, że umiem i lubię go robić Jak napisałeś o tym kręgosłupie, to sobie uświadomiłam, że czułam przy przysiadzie dyskomfort w dolnym odcinku. I bardzo ciężko mi wstawać nawet bez obciążenia, więc chyba coś źle robię?

Wiosło wolałabym zamienić, bo nie ogarniam tego ćwiczenia - już z 6kg "pomagam sobie" ramionami, a w przypadku 5 serii to już w ogóle jakaś parodia tego ćwiczenia. Myślę, że te 3 jakoś dawałabym radę zrobić przynajmniej w miarę poprawnie.

Odwrotne brzuszki zrozumiałam jako spinanie/unoszenie kolan w leżeniu płasko. Czworoboczne są przy wznosach z opadu? Zamieniłam je, bo bolą mnie przy nich plecy - czy to na ławce, czy na podłodze.

Jeszcze pytanie o szrugsy: mogę je przenieść do któregoś dnia góry? Jeśli następnego dnia po treningu D robię od razu trening A, to nie ma przerwy dla tych mięśni, co np. utrudnia mi wiosłowanie. (Swoją drogą, to nie wiem, dlaczego one są przy nogach.)

I zakres powtórzeń: może być
Tydz. 1-2: 15-12
Tydz. 3-4: 12-10
Tydz. 5-6: 10-8
Tydz. 7-8: 8-6
Albo któreś zakresy przedłużyć - nie wiem, czy 8 tygodni to nie za mało? (już zrobiłam 2 pierwsze tygodnie)

Zmieniony przez - nolose w dniu 2015-05-06 11:22:29
...
Napisał(a)
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6886 Napisanych postów 36450 Wiek 47 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 682932
nie lubię pomagać komukolwiek z planem treningowym bez ankiety, bo co i rusz to się "pojawiają" jakieś nowe kwiatki i przyczyny różnych rzeczy. Załóż swój temat, wrzuć ankietę i plan - wtedy pogadamy. Bo tak to nie wiem o Tobie nic i sobie tak będziemy odbijać piłeczkę przez następnych 30 postów, bo coś Ci się przypomni, dorzucisz jakiś fakt o którym zapomniałaś itp. itd.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
lubiekaszke Redakcja SFD
Ekspert
Szacuny 468 Napisanych postów 13028 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 79809
To ja mam pytanie. Od poniedziałku chcę ruszyć z nowym treningiem i nie wiem czy kontynuować dotychczasowy FBW (z drobnymi zmianami) czy splitem robić?

Dieta będzie raczej z niskim węglami a chciałabym masę zrobić Z dużym naciskiem na rozbudowę barków i ogólną poprawę jakości ciała.
Nie wiem jak to ugryźć.
1
...
Napisał(a)
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6886 Napisanych postów 36450 Wiek 47 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 682932
Można ułożyć FBW w kilku wersjach i położyć nacisk na wybrane partie. Z treningu dzielonego pewnie na razie byś nie potrafiła wyciągnąć maksimum, a wręcz mógłby przeszkadzać w realizacji celu.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
lubiekaszke Redakcja SFD
Ekspert
Szacuny 468 Napisanych postów 13028 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 79809
Dobra. To układam FBW i dam do sprawdzenia
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 210 Napisanych postów 8999 Wiek 47 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 79738
Night czy mógłbyś napisać jakie zagrożenia kontuzyjne wiążą się z OHS? Od wczoraj nie daje mi to spokoju
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 842 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 71137
nightingal: Temat już jakiś czas mam: https://www.sfd.pl/DT_nolose_–_wytrwale...,_lecz_bez_przesadzania-t1056177.html (ten trening właściwie od 11 strony) Jeśli zajrzałbyś, byłabym wdzięczna :)

Zmieniony przez - nolose w dniu 2015-05-06 17:45:31
...
Napisał(a)
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6886 Napisanych postów 36450 Wiek 47 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 682932
atraMento
Night czy mógłbyś napisać jakie zagrożenia kontuzyjne wiążą się z OHS? Od wczoraj nie daje mi to spokoju


Najczęściej zła technika skutkuje kontuzjami w obrębie kręgosłupa oraz stawów ramiennych. Wszystko zależy od tego co kuleje. Osobiście uważam, że jeśli ktoś nie ma techniki to to ćwiczenie jest złem wcielonym, bo ćwiczący używa śmiesznych ciężarów, które zupełnie nie robią wrażenia na nogach i jednocześnie szkodzi swojemu zdrowiu.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 210 Napisanych postów 8999 Wiek 47 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 79738
Dziękuję Night. Czy mam go zatem wymienić na przedni czy tylni? I czy mógłbyś zaproponować mi jakieś ćwiczenie na stabilizację ramion/braków nie wiem, tego co mam zbyt mobilne/słabe i co powoduje zbytnie odchylanie rąk do tyłu przy ohs i rotację? Moim zamiarem było właśnie ćwiczenie techniki a nie szokowanie nóg, chyba bardziej właśnie chciałam się usztywnić na górze ;)
...
Napisał(a)
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6886 Napisanych postów 36450 Wiek 47 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 682932
Czy przedni, czy tylny - to już sama wybierz. Oba będą 100 razy lepsze.

Mobilność nie jest problemem. Bo w czym niby ona Tobie przeszkadza??? Problemem może być nieodpowiednia technika ćwiczeń, brak ustabilizowania sylwetki i/lub danego stawu poprzez odpowiednie spięcie mięśni. Duża ruchomość to raczej powód do zadowolenia a nie narzekania. O wiele gorsza jest za mała mobilność.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konsultacja techniki wykonania ćwiczeń

Następny temat

[M]pavilna/dziennik

electro
Polecane artykuły