SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Służba przygotowawcza, testy psychologiczne do wojska.

temat działu:

Sztuki Walki

Ilość wyświetleń tematu: 1373188

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 15 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 452
Bo w niektórych WKU potrzebny jest m. in. życiorys itp. A niektóre tylko wniosek i świadectwo- wgląd i kopia.. Tak było u mnie. Miałam także "miłą" Panią i muszę czekać na wiadomość czy idę na SP.. Zgadnijcie kiedy się dowiem w sierpniu. Zawsze tak późno oznajmiają kto zostaje powołany, a kto zaś nie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 19
Hej,
Poprzednią wiadomość identycznej treści zamieściłem w wątku o identycznej nazwie(!), proszę o skasowanie go jako że ostatni post oprócz mojego był tam z 1 IV br.
Ale do rzeczy, mam dość skomplikowane pytanie;
Otóż fakt faktem biorąc pod uwagę ostatnie 3 lata mojego życia to jestem najprawdopodobniej ostatnią osobą która powinna dostać jakąkolwiek broń do ręki, ale moim marzeniem od dziecka jest być żołnierzem, i tutaj właśnie zjawiają się testy osobowościowe, które oblałem 3 lata temu i nie próbowałem ponownie.
A teraz coś o mnie
w listopadzie w klasie maturalnej miałem poważny wypadek samochodowy (ciężkie obrażenia głowy), przeleżałem w śpiączce ok 2 tygodnie i krwiak 3mm do tego lewy płat przedczołowy (odpowiada za kontrolowanie emocji i pamięć krótkotrwałą), miesiąc po tym zmarła moja mama (w wojsku chcą raczej ludzi z końskim zrdrowiem i z "normalnych" i bezproblemowych rodzin, czyste ideały w mundurach)
po wypadku zrobiłem się o wiele bardziej nerwowy i podatny na stres śmierć mamy tylko to pogrążyło, w czerwcu oblałem test psychologiczny, i zająłem się czym innym; przedstawicielstwem handlowym, co wychodzi mi ponadprzeciętnie. Może i milionów nie zarabiam ale nie narzekam.

Z tym że powiem szczerze, mi po prostu brakuje okresu młodości i to cholernie tych nieprzespanych nocy w lesie, maszerowania, takich podchodów, munduru.
W podstawówce służyłem ZHP, a później byłem członkiem organizacji paramilitarnej a'la Związek Strzelecki (SP Batalion, Wwa), i tak do matury.


Pytanie 1; czy jak sądzicie, wojskowi psychologowie mogą mieć informacje nt. mojego pobytu w cywilnym szpitalu MSWiA?
Pytranie 2; co będzie lepsze, opowiedzenie o wypadku (oczywiście w delikatnej wersji, np. 24h śpiączki, i tydzień leżenia, zero krwiaków i obrażeń trwałych), zrzucenie odpowiedzialności za mój oblany test na śmierć mamy i żałobę po niej?

Dodam że chcę się dostać do korpusu zawodowych szeregowych.
Cholernie się tym testem stresuję, z tego co wiem to najwięcej ludzi na tym odpada, a i nie sądzę że "każdy normalny to przejdzie" notabene, normalny to ja nie jestem (a kto jest, przepraszam bardzo?)

Pozdr.
Mariusz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11706
Po prosty idź na badania mówiąc jak jest bez ściemy ;)


Zmieniony przez - WŚ w dniu 2016-06-08 16:50:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 19
No nie wiem, kolega który sam od lipca będzie zawodowym w JWK w Lublińcu sam mi powiedział, że to jest test na którym najlepiej nagadać że jest się spokojnym przyjaznym i poukładanym człowiekiem, nie lubiącym ryzyka. Od którego lekarza o tym rozmawiałem też mi mówił żeby odn. takich faktów trzymać język za zębami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 15 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 452
Bo to jest jak matura.. Nie liczy się prawda tylko to co chcą usłyszeć/ przeczytać.. Jeżeli chcesz je przejść to musisz być właśnie takim jakby oni chcieli, czyli nie możesz mówić o swoich przypadłościach. Ale z drugiej strony jeśli miałbyś coś zrobić po pewnym czasie edukacji w wojsku tzn, mam na myśli broń i to co z nią najczęściej związane w ostatnich czasach.. Więc jeśli jesteś zdrowy na umyśle.. to kłam ew można też powiedzieć przecież prawdę, bo nikt nas nie może karać za to, że uczestniczyliśmy w wypadku bo to przypadek. Oczywiście decyzja należy do Cb i raczej nikt nie powie tutaj, abyś zrobił tak czy tak.. Bo to Twoja decyzja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 483 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 33430
W moim przypadku na testach do policji psycholog skupił się głownie na pytaniu o moje wady. Stwierdziłem wtedy, że przecież każdy jakieś ma i otwarcie zacząłem mu nawijać chyba przegiąłem, bo test oblałem, ale nie poddaje się i w przyszłym tygodniu lecę z papierami na komendę i do WKU.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 43 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24
Witam. Ostatnio mialem psychotesty i zdalem. Wiec moge sie szykowac na wrzesien. Ale mam problem z podciaganiem i pompkami. Z reszta jest dobrze. Pompek z 10 zrobie. Moje pytanie brzmi tak. Czy przesto moge nie zdac sluzby przygotowawczej? Moze przymkna oko? Prawie codziennie cwicze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27
Hejka, powiedzcie mi proszę, czy dziewczyny w służbie przygotowawczej faktycznie mają tak źle ( chodzi mi o traktowanie przez facetów, są źle odbierane itp) ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 43 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24
Prosil bym o odp. Na moje pytanie. Moze ktos byl i widzial jak to sie wszystko odbywa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 15 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 452
A mogę ja mieć pytanie do ciebie? Też byłam na psycho i lekarskich już wszystko leży w wku itd., ale mi zaś powiedzieli, że odezwą się w sierpniu. Hm tak więc skąd taka pewność, że możesz się szykować na wrzesień skoro jeszcze nie ma rozpisanych ilości miejsc na dane wku..
A co do ćwiczeń... 10 pompek to serio bardzo słabo, mimo iż jestem dziewczyną mogę zrobić 50-60, a nawet więcej zapewne ale po za te nie wykraczam jako jedna seria. A podciąganie u mnie leży.
Jakieś rady hm, co do podciągania pierwsze ćwicz opuszczanie z drążka ale nie od razu hop pół s i jesteś na dole.. To powinno trwać kilka sekund. Wtedy zrób bo kilka takich opuszczeń w serii, a serii może 3-4 w ciągu dnia zależy czy masz czas.. Po pewnym czasie kilka razy się podciągniesz u mnie niesety poziom lenia mnie dopadł i drążka nie ruszam. A pompki spróbuj przy ścianie robić czy też pompki damskie, a także odwrotne pompki. Czyli ręce na jakimś krześle czy łóżku, nogi do przodu i pracujesz góra i dół to ćwiczenie na triceps. Spróbuj też robić pompki na szerokie, wąskie czy na tempa.
Więc może spróbuj czegoś powyżej.. Bo skoro ćwiczysz "prawie codziennie", a robisz 10 pompek to nie wiem jakie to są ćwiczenia.
Jak się wszytsko odbywa niestety nie mam jeszcze pojęcia.



Zmieniony przez - byska_1997 w dniu 2016-06-09 14:50:55

Zmieniony przez - byska_1997 w dniu 2016-06-09 14:54:12
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zdjecia z: Puchar Polski Sumo 28.09. 2013 r. Warszawa

Następny temat

Poszukujemy trenera okolice między Krk a Kato.

WHEY premium