SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Służba przygotowawcza, testy psychologiczne do wojska.

temat działu:

Sztuki Walki

Ilość wyświetleń tematu: 1369677

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 174
Mógłby ktoś jeszcze napisać jak wygląda awans w wojsku zaczynając od szeregowego, czy jest o ten awans trudno czy nie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 679 Napisanych postów 6778 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66835
z szer na st,szer to kwestia dowódcy do korpusu podoficerów wymagana jest ukoczona szkoła podoficerska i wolny etat .
Jak już wskoczysz na etat kapralowski (d-ca drużyny równorzędny ) są to tzw widełki podoficera młodszego od kpr do plut i jak nic się nie dzieje zazwyczaj co 3 lata awans aby z plutonowego na sierżanta wskoczyć musi byc wolny etat na podoficera (widełki z sierż - mł.chor) i kolejne widełki na podoficera starszego (chor- st.chor.sztabowy)
Jak masz ukończone studia magisterskie możesz się starać o przyjęcie na studium ofierskie posiadając dowolny stopień

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 174
Jestem po technikum, także najlepiej dla mnie jest iść do szeregówki tak ?
Co się bardziej opłaca i po czym prędzej dostanę etap po szeregówce czy podoficerce ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 262 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17723
Nie ma już szkół podoficerskich dla cywili, możesz iść do służby przygotowawczej dla podoficerów (o ile będą miejsca) i wyjdziesz ze starszym szeregowym/marynarzem a po 14 dniach rotacyjnych dostaniesz kaprala/mata. Możesz też skończyć służbę przygotowawczą dla szeregowych i iść na kurs doskonalenia kadr rezerw, po 2 miesiącach dostajesz wtedy kaprala/mata. Kwestia tego, że dostać się ze stopniem podoficera rezerwy na etat jest cholernie ciężko. Lepiej idź na szeregowego i szukaj dobrego wakatu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 174
Ok to zdecyduję się na pójście do szeregowej.
Czyli w skrócie wygląda to tak.
Składam papiery do WKU do korpusu szeregowego później przechodzę badania psychologiczne / testy po pozytywnym wyniku idę na 4 miesiące na służbę przygotowawczą jeżeli zaliczę egzamin końcowy zostaje powołany do NSR tak ? po otrzymaniu papieru WKU kieruje mnie następnie na ćwiczenia rotacyjnie do wybranej przez WKU jednostki tak ? Tam przechodzę ćwiczenia, zdaje te ćwiczenia i mam już wtedy status zawodowego szeregowego ? dobrze to rozumiem ? Z tym tytułem mogę dopiero szukać etatu w jednostce jaka mi odpowiada tak ?


Zmieniony przez - ErniPPL w dniu 2016-02-29 18:08:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 262 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17723
Nie, nie masz żadnego statusu szeregowego zawodowego. Jesteś szeregowym rezerwy z przydziałem kryzysowym w NSR i odbytymi ćwiczeniami rotacyjnymi. Szeregowym zawodowym zostaniesz dopiero jak przejdziesz kwalifikacje w wybranej przez siebie jednostce (jeśli jednostka będzie takie kwalifikacje przeprowadzać), później jak im przypasujesz do jakiegoś wakatu to jednostka wysyła zapytanie do Departamentu Kadr czy jest zgoda żebyś te stanowisko obsadził. Później masz badania lekarskie i psychologa, a następnie czekasz na podpisanie kontraktu. I dopiero po podpisaniu kontraktu jesteś żołnierzem zawodowym.\
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 679 Napisanych postów 6778 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66835
mnie starego trepa to przeraża ....
Kopiujemy struktury, warianty emerytalne itp a co najważniejsze czytelny system rekrutacyjny leży i kwiczy .....

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 18 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 227
dobrze, że znieśli to 12 lat dla szeregowych, ale fakt faktem kto przez 12 lat nie awansuje wyżej to naprawdę musi być ciężki przypadek albo jakiś wyjątek od reguły ;P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 174
Ok dzisiaj byłem w WKU chciałem się zapisać ale dopiero na wrzesień ponieważ w maju mam poprawkową maturę z matmy więc maj odpada. Powiedzieli mi że jak na wrzesień to zdecydowanie za wcześnie i zaproponowali mi przyjście na początku lipca wraz z papierami ( mam dzień przed przyjazdem do nich zadzwonić ) i od razu w ten sam dzień mnie przyjmą i wyślą na badania psychologiczne itp.
Wracając autobusem z WKU zadzwonili z dość renomowanej firmy w moim mieście o stawienie się 3 marca na rozmowę kwalifikacyjną, jeżeli dostałbym pracę i chciałbym iść na służbę przygotowawczą we wrześniu to jak to będzie wyglądać ? będę z tego jakoś usprawiedliwiony przez WKU że idę na służbę ? czy mogę stracić pracę w tej firmie przez to ? Proszę o rzetelne odpowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
Zależy od pracodawcy, ale raczej średnio. Nie po to uruchamiają procedurę zatrudnienia żeby potem nie mieć pracownika.

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zdjecia z: Puchar Polski Sumo 28.09. 2013 r. Warszawa

Następny temat

Poszukujemy trenera okolice między Krk a Kato.

WHEY premium