SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Służba przygotowawcza, testy psychologiczne do wojska.

temat działu:

Sztuki Walki

Ilość wyświetleń tematu: 1371177

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 16 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 69
Prawda jest taka że w tej chwili prawko na kat c lub c+e ci wiele nie pomoże czego jestem przykładem byłem na kwalifikacji w kilku jw, mam prawko na c i c+e i czekam już rok i nic a wf celujacy,zawsze miałem najlepsze lub jedne z najlepszych wyników z w-f,kilku znajomych tez czekało latami mając te oba prawka a kumpel który nie miał dostał się w 6 miesięcy...także
Nie jest prawdą ze jak masz C albo C+E to odrazę cię wezmą...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 423 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3074
Hej wszystkim,

Znalazłem wątek o SP na necie na forum sfd co dodatkowo mnie ucieszyło.

Interesuje mnie tylko jedna kwestia( od strony praktycznej , a nie tego co mówią w WKU) jak wygląda ewentualne dostanie etatu na żołnierza zawodowego po SP i ćwiczeniach rotacyjnych?

Na moim przykładzie: kwalifikuje się do ukończenia SP w korpusie podoficerów (mam średnie z maturą) więc logicznie byłoby lepiej wybrać tę opcję i dostać przydział kryzysowy jako podoficer prawda, natomiast dwie osoby z jakimi rozmawiałem mówiły, że miały podobną sytuację i jednak zdecydowały się na odbycie SP w korpusie szeregowych (po 1. ze względu na większą częstotliwość szkoleń- czylo nie dostaniesz się teraz np na maj to możesz potem na jesień pójść), i 2. jako szeregowy szybciej znajdziesz etata na zawodowego bo podoficerskich etatów jest mało w JW niby dlatego, że kierują na podoficerki zawodowych). Odpowie ktoś znając z autopsji czy faktycznie tak jest i lepiej zaczać od szeregowca? Czy to tylko bujda i wymówka WKU jakich wiele...
1

... Vivere militare est ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Najlepiej byloby , gdyby wypowiedzieli sie starsi koledzy , ktorzy ten temat przerabiali i maja pojecie jak sie ma teraz sytuacja. czy rzeczywiscie tyle czasu trzeba czekac i jak jest z przydzialami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45900
Mateo555
Prawda jest taka że w tej chwili prawko na kat c lub c+e ci wiele nie pomoże czego jestem przykładem byłem na kwalifikacji w kilku jw, mam prawko na c i c+e i czekam już rok i nic a wf celujacy,zawsze miałem najlepsze lub jedne z najlepszych wyników z w-f,kilku znajomych tez czekało latami mając te oba prawka a kumpel który nie miał dostał się w 6 miesięcy...także
Nie jest prawdą ze jak masz C albo C+E to odrazę cię wezmą...


byłem na sp we wrześniu w grudziądzu gdzie wszyscy czyli 250 osób miało C albo C+E przyjeżdżali do nas z jednostek z całej polski i oferowali od razu nawet etaty na zawodowego bez rotacyjnych a i tak chętnych nie było do wielu jednostek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 16 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 69
Geng możesz podać jakie jw były u was na sp z tymi propozycjami?bo zależy mi żeby się dostać do WP bo juz sporo czekam...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45900
dokładnie to nie pamiętam jednostek wszystkich,jedynie mogę wypisać parę rejonów z których byli więc:węgorzewo,wrocław,warszawa (batalion reprezentacyjny),świnoujście,koszalin,szczecin,braniewo,przasnysz,żagań,świętoszów.na pewno były jeszcze inne ale po prostu nie pamiętam.wiadomo że są jednostki do których się nie dostaniesz to jest po części prawda.np u mnie w mieście nie ma takiej opcji,jednostka zbyt mała a jak są kwalifikacje to stanowisko z góry obsadzone
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 16 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 69
@Geng
Dzięki za odpowiedź,mam jeszcze dwa pytania a mianowicie czy byli może potrzebni kierowcy do jw w Kłodzku lub Opolu? I drugie czy kierowcy w reprezentacyjnej też muszą spełniać wymóg conajmniej 178cm?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45900
kłodzka nie pamiętam a opole coś kojarzę ale pewny nie jestem uwagi na to nie zwracałem.do reprezentacyjnej nie na kierowcę tylko po prostu szukali ludzi takie braki mają
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 423 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3074
Panowie kończył ktoś SP w korpusie podoficerów ? Czy wszyscy korpus szeregowych?

Na stronie WKU przeczytałem, że kończą korpus podoficerów (dla osób z maturą) i tak dostaje się na zakończenie st.szeregowego (a myślałem, że kaprala dają :d) i moje pytanie jak to się ma potem przy staraniu o etat na zawodowego na egzaminach? Rozumiem, że organizują egzaminy na potrzeby szeregowych do danej jednostki i jeśli zdam egzamin i dostanę etat na zawodowego to zaczynam służbe na kontrakcie w stopniu po SP czyli w tym przypadku jako starszy szeregowy i to jest jedyny plus ukonczenia korpusu podoficerow czy cos jeszcze? I czy moga robic problem z racji tego ze mam st. szeregowego po SP a nie samego szeregowca...?

... Vivere militare est ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobre pytanie, jak to bedzie wygladac z obobami z wyksztalceniem wyzszym ( magister bezp. ) ???
Oplaca sie isc na SP w korpusie oficerow czy lepiej przerwac studia i szkolic sie w korpusie podoficerow ( ze wzgledu na mozliwosci oraz miejsca ) ??? komiczne pytanie ale prawdziwe
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zdjecia z: Puchar Polski Sumo 28.09. 2013 r. Warszawa

Następny temat

Poszukujemy trenera okolice między Krk a Kato.

WHEY premium