SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podciąganie na drążku - trening Armstronga

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 593146

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 602 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2370
Trening jest na prawdę przyjemny i nie wymaga wiele wolnego czasu.
Ale to co teraz przerwać zrobić ACT i znowu plan, czy ten dokończyć, zrobić act i na nowo? Podobają mi się takie krótkie treningi, odzyskuję motywację, nie przemęczam się zanadto.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Dokończ sobie ten zgodnie z planem.
Później zregeneruj się (tego wymaga każdy plan).
I od nowa z techniką lux malina

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1527 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Ja w najbliższym czasie odpalam ten trening bo z podciąganiem na drążku u mnie jest tragicznie i chciałbym to zmienić. Założę dziennik i będę w miarę możliwości dzień po dniu wpisywał jak lecą postępy i ogólnie spostrzeżenia itp.

Start planuję 18 maja i przypomnę się tutaj :)

pozdro

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 183
hej, chciałem powiedzieć, że zastosowałem swoje modyfikacje do armstronga i wczoraj podciągnąłem się 20 razy - ładnie, bez bujania, co poprawia poprzednie wyniki o 2. Albo w to mocno wierzę, albo to działa. Będę meldował na bieżąco.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 490
Trenuję armstrongiem 4 tydzień i efekt o dupę rozbić. Zaczynałem trening od 12 podciągnięć teraz robię 13:( Szkoda mojego czasu bo przygotowuje się do szkoły oficerskiej. Dużo lepsze efekty miałem lecąc tym planem
https://www.sfd.pl/Podciąganie_na_drążku-ciekawy_program-t419466.html  , moim zdaniem jest to lepszy trening gdyż codziennie trenujemy maksymalną ilość powtórzeń, co poprawia nam wytrzymałość jeśli chodzi o większą liczbę podciągnięć, powyżej 13/14. Armstrong może i dobry ale dla początkujących (do 10 podciągnięć)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15083
"Armstrong może i dobry ale dla początkujących (do 10 podciągnięć)"
I tu się nie zgodzę, ja poprawilem wynik z 15 do 20 podciągnięć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Żaden plan treningowy nie jest uniwersalny.
Tak jak nie każd ćwiczenie na jakąś partię mięśniową działa na każdego tak samo.
Ja np od bardzo długiego czasu nie ćwiczę na ławce płaskiej w żadnej formie, ale nie powiem że to ćwiczenie jest do bani.
Mi akurat nie pasuje.

Plan Armstronga?
Opinie zawsze będą podzielone.
Ważne by ktoś kto szuka metody na poprawę wyniku w podciaganiu, mógł od czegoś zacząć.
Plan jest rozsądnie rozpisany i myślę, że w większości przypadków będzie progres.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1050 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25636
Mawashi w takim razie jakie ćw wykonujesz na klatkę?

bo ja też nie mogę robić klatki na płaskiej, i zastanawiam się co może być tego fajnym odpowiednikiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
na siłowni?
sztanga skos
hantle skos ujemny
seria łączona rozpietki+linki, albo maszyna do wyciskania+buterfly
ostatnio np tak.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 97 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 595
siema mam takie pytanie poniewaz wykonuje trening armstronga na poprawe sily ww podciaganiu na drazku. robie juz drugi "obwod" i dzisiaj zrobilem 3 trening w tym drugim obwodzie i wszytsko jest ok i sila idzie jak nalezy ale problem w 3 dni poniewaz wykonuje tam po 3 serie roznych podciagan i ostatnie 3 sa takie ze podciagam sie nachwytem (mialem kontuzje barku keidys) i jakos cos mi w nim strzela i w ogole nie mam sily - tydzien temu podciagnalem sie tylko 2 razy w kazdej serii a dzisiaj bylo jeszcze gorzej bo te powtorzenia byly jakny mniej "pelne" niz ostatnio(chociaz ostatnio tez nie mialem brody nad drazkiem tylko na wysokosc czola bylem w stanie sie podciagnac). teraz zamiast progresji jest regresja;/ a przy pierwszych 3 seriach w kazdym powtorzeniu o 1 na + i w drugich trzech seriach w 1 serii na + a dwie tak jak ostatnio (no ale to jest podchwyt a nie nachwyt). czy moge jakos zmienic to podciaganie nachwytem na cos innego??? czy robic tak jak teraz mimo ze tam progresji raczej na pewno nie bedzie??? z gory dziekuje za wszytskie odpwoiedzi
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

hst i problemy

Następny temat

Plan treningowy do ocen. (szczególnie zależy mi na ocenie MawashiegoxD)

forma lato