SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podciąganie na drążku - trening Armstronga

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 592090

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
Robisz piramidke, tj w pierwszej serii jedno pociągnięcie i robisz 10 sekund przerwy. W drugiej serii dwa podciągniecia i robisz 20sek przerwy, w trzeciej trzy podciągniecia i robisz 30sek przerwy itd aż spalisz serię. Spalisz czyli nie zrobisz tyle ile powinieneś
Potem jeszcze jedna seria na max i tyle

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 582
Mam pewien problem. Wykonuje ten plan już jakoś ponad miesiąc. Do tego czasu wszystko szło ładnie w górę, aż nagle coś się stało i od zeszłego tygodnia zaczynam robić coraz mniej powtórzeń w zakładanych dniach treningowych. Z czym może być związany problem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 84 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1090
@zwierzix: Mniej? Oczywiście, naturalne są dni lub tygodnie z zastojami, albo nawet z lekkim regresem, ale trwałe spadki w powtórzeniach są niezbyt naturalne. Upewnij się, że dobrze jesz (zdrowo i w odpowiednich ilościach) oraz się wysypiasz. Może ten plan jest dla Ciebie zbyt ciężki, gdy kiedyś zaczynałem go po pół roku bez podciągania dostałem piekielnych zakwasów i musiałem zrobić przerwę na kilka tygodni.
Więc okej, jeśli jesz dobrze i się wysypiasz trenuj dalej, trening jest przewidziany na conajmniej 8 tygodni więc rób dalej. Pamiętaj o tym, żeby wykonywać powtórzenia siłowo, bez żadnego kippingu i bujania. Możesz też nieco wolniej robić i dokładniej jeśli wydaje Ci się, że robisz za szybko.
Oczywiście fundamentalną sprawą o jakiej jeszcze nie wspomniałem jest dobra rozgrzewka i rozciąganie, lekko porozciągaj się przed, mocniej po, ale tak żebyś nie zrobił sobie krzywdy :P I tak jak mówiłem, jeśli nie czujesz, że mięśnie są w jakiś sposób przeforsowane, nie czujesz naderwań w plecach czy ramionach to trzymaj tak dalej i się nie poddawaj, ja sam mam teraz spory zastój, ale ćwiczę już prawie 2 miesiące i zaczynam coś kombinować żeby przełamać. Podciągaj się dalej, progres przyjdzie :)



Zmieniony przez - Lord Broker w dniu 2016-02-03 21:44:18

Zmieniony przez - Lord Broker w dniu 2016-02-03 21:45:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
zwierzix
Armstrong pisał że w 3-4 tygodniu może nastapić chwilowy regres którym nie należy sie przejmować. Wszystko wedle autora powinno wrócić do normy w następnych tygodniach.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 582
W takim razie będę dalej ćwiczyć tym treningiem. Odżywiam się zdrowo, ze spaniem ostatnio ciężko trochę. Sesja i te sprawy... Na szczęście dobiega koniec sesji dla mnie więc mam nadzieję, że pójdzie już tylko do przodu ;).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 13
Witam. Tydzień temu zakończyłem Trening Armstronga i chciałem się z wami podzielić moimi wynikami :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
no to się podziel
1

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 13
Przypadkiem wysłała mi się jedna linijka teksu i nie mogłem edytować :) Już są wyniki :)

Trening znalazłem całkowicie przypadkowo. Postanowiłem go wykonywać, bo podciąganie było zawsze moją pięta achillesową. Jak widać poniżej na początku podciągnąłem się tylko 2 na maxa i to z wielkim wysiłkiem. Do tej pory nie widziałem nikogo kto robił Trening Armstronga z negatywnymi podciągnięciami, ale postanowiłem robić dodatkowo negatywy. Oczywiście raz w tygodniu ćwiczyłem nogi oraz 3 razy w tyg. brzuch (szczególnie mięśnie skośne. Tak, tak, mój cel to zrobienie flagi :P).

Wyniki:
Podciągnięcia na max: z 2 do 9!
Podciągnięć w tyg.: z 14 do 140!

Wzrost: 187cm
Waga: 90kg ---> 93,2kg
Klatka: 104cm ---> 109cm
Ramię: 36cm ---> 38cm
Brzuch: 95cm (bez zmian, ponieważ nie wykonywałem żadnych aerobów ani nie odżywiałem się zbyt zdrowo). Odstawiłem tylko wszystko co słodkie i tłuste.

Aż sam nie wierze, że nastąpiła u mnie taka poprawa zarówno w podciąganiu jak i pompkach. Zadowolony jestem również z przyrostu cm :) Teraz poszukam jakiegoś kolejnego treningu, a że robi się coraz cieplej, więc sobie również trochę pobiegam. Trzeba stracić parę cm w pasie. Dodam jeszcze, że 2 dni temu udało mi się zrobić flagę chwytaną przez ponad 5 sekund, a 3 miesiące temu nawet nie mogłem oderwać się od ziemi :P
Z treningu jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony :) Polecam go wszystkim.

Wstawiam cały trening: (N oznacza podciągnięcia negatywne)






Zmieniony przez - Noviq w dniu 2016-03-17 13:16:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
Całkiem nieźle zważywszy że sporo poprawiłeś ilość podciągnięć wraz ze wzrostem wagi. Dalej będziesz kontynuował trening?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 13
Na razie szukam jakiegoś innego planu z większą ilością ćwiczeń związanych z treningiem z własnym ciężarem ciała. Do Armstronga raczej powrócę za kilka miesięcy i będę go robił szerokim nachwytem.


Zmieniony przez - Noviq w dniu 2016-03-18 13:25:45
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

hst i problemy

Następny temat

Plan treningowy do ocen. (szczególnie zależy mi na ocenie MawashiegoxD)

WHEY premium