SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podciąganie na drążku - trening Armstronga

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 592084

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1048
Mam pytanie bo nie wiem czy pompki należy robić cały tydzień czy tylko w dni treningowe? ja robię tylko w dni treningowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 156 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1259
moglby ktos odpowiedziec na moje pytania z wczesniejszej strony?
ruzga, pompki tylko w dni treningowe, w sobote i niedziele tylko i wylacznie regeneracja

jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma! ;p

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 163
A ja mam takie pytanie, czy konieczne jest przejście ze splitu na fbw, aby to robić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 156 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1259
Freed85, jak bedziesz odpowiedz prosze na moje 2 posty ze strony 57

jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma! ;p

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 608 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7103
Iirro ****a upierdliwy sie robisz..
Dzisiaj zaczalem trening, zobaczymy jak to bedzie ;)

Jesli pomoglem, poczestuj sogiem.

AVE!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 331 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2665
W tym planie ćwiczymy plecy, także nie ma to wpływu na wyciskanie na ławeczce. Tak w ogóle to panuje taka zasada: żeby się dobrze podciągać, to trzeba się podciągać (adekwatnie do wyciskania na ławeczce).

Tak pompki 3 x max.

Dieta? Jak zależy ci na wymiarach to tak, a jak jedynie na powtórzeniach to jedz abyś nie opadł z sił . Jak masz już jakąś dietę to się jej trzymaj wymiary same przyjdą.

Jeżeli chodzi o mnie to przejście na FBW mi pomogło, pozwoliło rozwinąć wydolność i wytrzymałość co jest przydatne podczas przeciążania dużej partii mięśni dużą ilością powtórzeń. Od zera wystartowałem aż do 12 i nie wpadłem za szybko w stagnacje.

Klata i biceps ponad wszystko!!

Ups, zapomniałem o kachloryferze...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Polecam plan.. Wytrwałem i z 7 powt. wierzganych doszedłem do 14 bez wierzgania..

Prowadzilem dziennik:
https://www.sfd.pl/Trening_Armstronga.._cel_wytrwać_i_zrobić_postęp.-t590648-s5.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 589
Dzięki za odpowiedź...
Co przez to rozumiesz? "Tak w ogóle to panuje taka zasada: żeby się dobrze podciągać, to trzeba się podciągać (adekwatnie do wyciskania na ławeczce)."
Zupełnie od zera? Od zera podciągnięć do 12? Ila czasu Ci to zajęło?
Słyszeliście kiedyś o "muscle up'ach"? Czy ten trening jest przydatny do przejścia że tak powiem na następny poziom w podciąganiu jakim są muscle upy?

Click to watch:


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 156 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1259
chcialbym przynajmniej raz zrobic tak jak na tym filmiku

jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma! ;p

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 331 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2665
Tak zaczynałem od zera. Lecz miałem troche uproszczony plan.

PON
3 x max (nachwyt) - ja jednak preferuje szeroki.
WT
Piramidka - taka sama jak tutaj.
ŚR
Chwyty takie same jak tu, tylko każdy po 2 serie. Powtórzenia 1-2 przed upadkiem siłowym (czyli nie na maxa).
CZW
Maximum serii na maxa, czyli do kompletnego upadku (z czasem jak już zacząłem się podciągać to ustalałem sobie granice 30 powtórzeń, a potem 50).
PT
Powtórka najcięższego dnia (poprostu powtarzałem pokolei PON, za tydzień WT, itd. Z czasem doszło obciążenie).

Plan ten stosowałem 4 miesiące. Na początku to wybijałem się z krzesła, lub normalnie z ziemi, ale bardzo wolno opuszczałem. Prowadziłem tabelke na kompie co mnie motywowało (szybko się odechciewa wybijania uwierz ;p). W miesiąc doszedłem do 5 podciągnięć, następny miesiąc już się normalnie podciągałem i doszedłem do 8. W trzecim miesiącu już był początek stagnacji i doszedłem do 10. W czwartym doszło obciążenie (w piątek) i wyrobiłem 12 podciągnięć. Teraz robie normalny plan i już widze różnice (np. ŚR i CZW), dzięki czemu teraz jest 13 .

Co do muscle up'ów (wejście siłowe) to jeszcze mi nie wychodzi, ale wydaje mi się, że to kwestia trenowania takiego wejścia, jak i podciągania z obciążeniem. Po czasie powinno się udać.

Klata i biceps ponad wszystko!!

Ups, zapomniałem o kachloryferze...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

hst i problemy

Następny temat

Plan treningowy do ocen. (szczególnie zależy mi na ocenie MawashiegoxD)

WHEY premium