SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podciąganie na drążku - trening Armstronga

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 592102

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 138 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 909
Zacząlem trenować tym planem od poniedzialku (29.06.).Zakończylem ten sezon i mam teraz okres roztrenowania wiec postanowilem sprubowac tego planu bo moje wyniki w podciąganiu sa tragiczne.Robie rano 3 serie pompek,powtorzenia mam zamiar co tydzien zwiększac, zacząlem od 25 powtorzen w serii.
W poniedzialek zrobiłem 5 seri po 5 powtorzeń,we wtorek doszedlem tylko do 6 seri (6 powtórzeń), zobaczymy co dzis uda mi sie zrobic. Mam masakryczne zakwasy na najszerszym grzbietu ale daje dalej.
za 2 tyg. podam jakie osiagnalem rezultaty.

go hard...or go home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 90 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4024
To teraz taka mała relacja ode mnie.. Plan robiłem przez 18 tygodni czyli ponad 4 miesiące... Przed rozpoczęciem planu robiłem 6 pełnych podciągnięć podchwytem. Ćwiczyłem zgodnie z planem, rano 3 serie po około 40 pompek, wieczorem Armstrong. Opuściłem około 4-5 dni treningowych, w większości były to piątki. Po 12 tygodniach zrobiłem pełne 20 powtórzeń. Później progres się skończył i nie mogłem pobić 20. Po tych 12 tyg zrobiłem kilka dni przerwy i zacząłem podciąganie z obciążeniem. Do plecaka włożyłem dwie książki (około 4kg) i z nim się podciągałem. Maksymalnie zrobiłem 16 powtórzeń z plecakiem. Po 4 tygodniach podciągania z obciążeniem zrobiłem 23 powtórzenia.
Tak więc, ja ze swojej strony bardzo polecam ten plan. Przed rozpoczęciem nie spodziewałem się aż takich efektów. Jeśli ktoś ma jakieś pytania to z przyjemnością odpowiem. Pozdrawiam

Zmieniony przez - nykol w dniu 2009-07-01 22:13:14
1

Barça - más que un club

Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 139 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4324
nykol startowałeś może do szkoły aspirantów ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 90 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4024
tak, startowałem... 10 miejsce na liście w Poznaniu

Barça - más que un club

Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1907 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8317
Znalazlem oryginalny tekst w necie i troche inaczej jest niz podano na 1 stronie.

W dniu 4 robimy tyle samo powtorzen w serii jak w 3 ale robimy serie na maksa. Jesli zrobimy wiecej niz 9 zwiekszamy o 1 liczbe powt w kolejnym 3 dniu.
Byc moze chodzi o to samo ale jest mylace to, ze napisano na pierwsej stronie - nie przekraczaj 9 serii.

Chociaz w drugiej czesci tekstu pisza o tym zeby zwiekszac liczbe powtorzen w 4 dniu. Nie rozumiem tego.

Jak robicie?

Z tego co zrozumialem dzien 4 jest dniem eksperymentowania. Mozna dodawac liczbe powtorzen w serii albo robic wiecej serii niz 9. Ogolnie mowiac robic wszystko zeby byla progresja jakas.

Wykonaj o jedną serie więcej maksymalnym wysiłkiem

Tego tez nie rozumiem. Powiedzmy, ze spalilem serie. I co robie jeszcze jedna do upadku?

Zmieniony przez - kilobb w dniu 2009-07-08 12:26:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 130 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4626
Hmm... Zaczełem robić ten trening.. Teraz robię 15 nachwytem, cel 22..

ale to nie o to chodzi,,, Po tym treningu, będę szerszy w barakach?:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 346 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3546
Witam. 3 tygodnie temu zacząłem ten trening z 3-4 podciągnięciami. Teraz opuszczając niektóre dni i nie robiąc pompek potrafię się podciągnąć 8 razy. Nie miałem żadnej diety. Myślę, że trening jest zarąbisty i działa. Moim celem jest podciągnąć sie w 3-4 seriach po 10 razy.
Z ciekawości wklejam zdjęcia przed i po. Nie wiem czy tylko mi się wydaje, czy jest zmiana?


przed


po
zdjęcia były robione na luzie

Zmieniony przez - stuniel w dniu 2009-07-10 12:29:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 130 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4626


Chciałbym, żeby się powiększyło do tych czerwonych kropeczek, czy trening armstronga mi w tym pomoże? Jak nie to jakie ćwiczenia wykonywać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 190
Tydzien 1
Dzien 1
Pompki: nie zapisywalem
8,5,2,1,2
Dzien 2
Pompki: nie zapisywalem
Do 4
Dzien3
Pompki 3x35
3x2 3x2 3x2
Dzen4
Pompki 3x35
9x2
Dzien 5
Pompki 1x35
8,4,4,2,2

Tydzien 2
Dzien 1/6
Pompki 1x35
9,5 (strasznie Malo brako )4,3,3,3
Dzien2/7
Pompki 3x35
Do 5
Dzien. 3/8
Pompki 3x35
3x2 3x2 3x2
Dzien 4/9
Pompki 1x35
9x3 ( trzy ostatnie z bujaniem się)
Dzien 5/9
Pompki 3x35

Musialem przerwac bo wyjazd miałem…

Tydzien 1
Dzien 1
Pompki (zacząłem robic inaczej. Na Szerokim, normalnym, i waski roztwawie rak) 30,27,28
10,4,4,3,2
Dzien 2
Pompki: nie zrobiłem/nie zanotowalem
Do 5
Dzien 3
Pompki 3x30
3x3 3x3 3x3
Dzien 4
Pompki: 0
9x3
Dzien 5
Pompki: 0
Piramidka
Do 5

co do piramidki to sie to robi np. 1,2,3,4,5,4,2
czyli do pieciu, pozniej spalona seria i nastepnie ostatnia maksymalnym wysilkiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 60
piszcie coś więcej o swoich wynikach w podciaganiu po treningu armstronga, ja właśnie zacząłem:) miejmy nadzieje ze cos z tego bedzie;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

hst i problemy

Następny temat

Plan treningowy do ocen. (szczególnie zależy mi na ocenie MawashiegoxD)

WHEY premium