SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podciąganie na drążku - trening Armstronga

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 592171

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Widzę że temat wciąż na topie, to i o odświeżanie bać się nie muszę. Grupa osób testowała trening, lekko zmodyfikowany (na 3 dni w tygodniu - poniedziałek (5x MAX), środę (piramidka) oraz piątek (MAX serii po X powtórzeń)), i powiem że działał nieźle. Oto efekty:

1. 23 lata, 80 kg, z marnym odżywianiem. 5 powtórzeń -> 5 tygodni treningu -> 10 powtórzeń
2. 28 lat, 90 kg, żrący co popadnie. 4 powtórzenia -> 5 tygodni treningu -> 9 powtórzeń
3. 20 lat, 80 kg, z marnym odżywianiem. 2 powtórzenia -> 3 tygodnie treningu -> 6 powtórzeń
4. 24 lata, 100 kg, dieta kulturystyczna, odżywki, oprócz treningu również trening masowy. 2 powtórzenia, nie pamiętam ile tygodni treningu ani rezultatu końcowego, ale nie było takiego poniedziałku żeby nie poszło o 1 powtórzenie więcej w pierwszej serii.
5. 19 lat, 80 kg, z marnym odżywianiem. 3 powtórzenia -> 4 tygodnie treningu -> 7 powtórzeń.

Czyli generalnie myślę że można zagwarantować przynajmniej jedno powtórzenie więcej tygodniowo, osobom ćwiczącym treningiem Przedstawiłem te dane bo widziałem pytania własnie o dietę, inne treningi, itd itp. Aha, podciągnięcia wykonywane były podchwytem.

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 488
Mam dwa pytanka:
1. Czy po podciąganiu wsuwać gainera?
2. Chciałbym połączyć ten plan z treningiem bokserskim, czy w dni treningowe można podciągać się rano, a pompki robić po południu na boksie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6
siema mogli byście ocenić mój trening ?? co onim sądzicie ???

nie chciało mi się tego przepisywać więc zrobiłem screen :)
http://img267.imageshack.us/img267/61/gtfgs.jpg




Zmieniony przez - samzi w dniu 2012-09-13 18:11:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 338
Mam zamiar rozpocząć ten plan, robie już jakieś 13 podciągnięć więc może pójdzie mi jakoś prosto z doborem ilości podciągnięć w serii ale mam 3 pytania (szukałem na pierwszych 15 stronach, nie znalazłem)
1) Czy w dniu pierwszym, piramidce dnia drugiego, pierwszych trzech seriach dnia trzeciego (kiedy mamy wybór chwytu) i w dniu czwartym mamy robić zawsze jednym sposobem chwytu, tzn. że np cały poniedziałek nachwytem, wotrek podchwytem itd.? czy robić przykładowo każdą serię na zmianę?
2) Czy podczas podciągania podchwytem łokcie mogą dotykać klatki piersiowej?
3) Czy stosując ten trening by zobaczyć poprawę w masie mięśniowej należy stosować się rad takich jak co do każdego innego treningu? I ogółem to śniadanie dopiero po 3 seriach pompek?? Jeśli chodzi o podciągnięcia to przykładowo radzicie robić przed obiadem czy po i w jakim odstępie czasu te 2 rzeczy od siebie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4
Witam.

Zdecydowałem się na ten plan treningowy. Zaczynam od 7 pełnych powtórzeń nachwytem. Będę co jakiś czas uaktualniał postępy. Mój cel 20 podciągnięć i 100 pompek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 338
Również dzisiaj zacząłem i również 7 pełnych podciągnięc nachwytem, wcześniej pisałem o 13 ale to podchwytem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 280
za 2 tygodnie skończę cykl 6tyg. FBW (3x w tyg) - głównie na masę. już przytyłem 4kg - ważę 74kg przy 182cm.
suplementuję kreatyną (pierwszy cykl w życiu), BCAA i czasem resztki HMB, jeśli trening był ciężki.

kiedy skończę FBW planowałem robić jakieś obwody żeby zrzucić brzuch i się wyrzeźbić ale w związku z tym, że całe studia się wspinałem i na wiosnę i tak uderzę w skały, stwierdziłem, że może lepiej wziąć się za podciąganie.

mam jednak kilka pytań:
1. nie chcę stracić za dużo mięśnia - czy sam trening wystarczy żeby utrzymać ten stan mięśniowy, który mam obecnie?
2. czy warto wpleść 1 raz w tyg FBW (bez pleców)? chodzę jeszcze 2x tyg na boks, więc może wystarczy:)?
3. jak interwały do tego programu? warto czy wystarczy bieganie/ basen? HIIT podkręca metabolizm i chyba trochę wykańcza mięśnie.. chyba, ze nie mam racji?

dzięki za odpowiedzi!
greets

monocykl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 877
mam pytanie, czy pompki musimy wykonywać zaraz po przebudzeniu czy można zjeść śniadanie a trening wykonać np godzinę po przebudzeniu ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130
Dodam coś od siebie:
wzrost - 176 cm
waga - 98 kg

Przeczytałem cały temat i nieźle mnie zmotywował :)
zaczynam pierwszy tydzień i nie wygląda to imponująco zobaczymy co będzie dalej, podzielę się z wami moim tygodniem:
poniedziałek - rano pompki; południe Armstrong; wieczorem basen
wtorek - rano pompki; południe Armstrong; wieczorem sala sportowa
środa - rano pompki; południe Armstrong; wieczorem kino :D
czwartek - rano pompki; południe Armstrong; wieczorem sala sportowa
piątek - rano pompki; południe Armstrong; wieczorem basen
sobota - spacer do lasu na około 2 godziny
niedziela - spacer do lasu na około 2 godziny

Co o tym myślicie czy nie za intensywnie ćwiczę?
obecnie podciągam się tak z 1 raz :P (mój rekord to 3 ale ciężko uzyskany z wierzganiem i stękaniem. Jak będą jakieś efekty to się z wami podzielę.

Zmieniony przez - melasa4 w dniu 2012-11-14 12:56:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1005 Wiek 109 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 22421
Wydaje mi sie ze lepszym rozwiazaniem bd dla Cb trenin z neatywnymi powtorzeniami
Armstrą zaznij jak bd sie podciaal tak z 5 razy.

Carpe diem

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

hst i problemy

Następny temat

Plan treningowy do ocen. (szczególnie zależy mi na ocenie MawashiegoxD)

WHEY premium