SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podciąganie na drążku - trening Armstronga

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 592175

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1205
Mam pytanie do osób ćwiczących trening Armstronga. Czy robicie rozgrzewkę przed treningiem porannym lub właściwym treningiem podciągania? Czy po takim treningu należy zrobić stretching? Bo w artykule nic nie ma o tych elementach treningu. Jeszcze chciałbym się poradzić czy i jak można wpleść w ten plan trening nóg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 216
Witam, chciałbym zwiększyć ilość podciągnięć z aktualnych 8 nachwytem do 10-12 w przeciągu miesiąca, proszę o ocenę mojego planu i pomoc w wyborze między nim a armstrongiem, zwłaszcza jeśli ktoś próbował podobnego układu jak mój:

Poniedziałek
4 „serie” podciąganie nachwytem - drabinka (61 powtórzeń):
1. 1 – 2 – 3 – 4 – 5 – 6 ( szerokość barków )
2. 1 – 2 – 3 – 4 – 5 ( wąsko )
3. 1 – 2 – 3 – 4 – 5 ( szerokość barków )
4. 1 – 2 – 3 – 4 ( szeroko)
Ostatni ruch w serii długie opuszczanie + ostatnia seria długi zwis z mocnym chwytem - wzmocnienie dłoni i przedramienia.
BRZUCH – do opracowania
Wtorek
Pompki na poręczach (głębokie – w każdej serii przemiennie szeroki i wąski układ rąk)
1. 4 – 8 – 12 – 16 – 20
2. 4 – 8 – 12 – 16
3. 4 – 8 – 12 – 16
4. 4 – 8 – 12
5. 3 x 8 palce do siebie (triceps) – zamiennie wspieranie na poręczach
BASEN / BIEGANIE - 30/60 min
Środa
4 serie podciąganie podchwytem - drabinka (61 powtórzeń):
1. 1 – 2 – 3 – 4 – 5 – 6 ( szerokość barków )
2. 1 – 2 – 3 – 4 – 5 ( wąsko )
3. 1 – 2 – 3 – 4 – 5 ( szerokość barków )
4. 1 – 2 – 3 – 4 (wąsko)
BRZUCH – do opracowania
Czwartek
To samo co wtorek
Piątek
To samo co poniedziałek
Sobota / Niedziela
Regeneracja – ewentualnie Sobota: basen/bieganie + brzuch + co 2 tydz. Pompki

W ten sposób jednorazowy trening umożliwia mi zrobienie około 60 podciągnięć przy maksymalnym wyniku zaledwie 8, czy to dobry układ na zwiększenie ilości są tu co prawda jedynie 3 dni treningu typowo na drążku, bieg i pływanie to aby zrzucić tłuszczyk, pewni i to troche pomoże :P Prosze o odpwiedź choć wiem że to nie najlepszy temat dla mojego postu

Omnia pro patria

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Mi się ten plan podoba.Masz za niego soga.Jeśli teraz dasz radę podciągnąć się 8-razy to na pewno ten trening da efekty.Armstrong to typowy plan ukierunkowany na podciąganie a ten Twój to taka ogólnorozwojówka która nie będzie taka monotonna.Podoba mi się ten dodatkowy basen lub bieganie,ale nie forsuj się na nim zbytnio :)

Sobota i niedziela -całkowita regeneracja
Drabinki rób-1-powt.10.sek. przerwy,2-powt. 20-sek -i tak dalej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 216
Dzięki wielki za opinię, jestem tylko ciekawy czy pomoże to zwiększyć liczbę podciągnięć, poza tym muszę robić wymyk i wspieranie na drążku naprzemianrącz, stąd chciałbym wzmocnić się ogólnie a te głębokie pompki i częśc ukierunkowana na triceps powinny w tym pomóc. Kolega radził mi zamiast tak dużej liczby powtórzeń spróbować trening 3-4 razy w tygodni odpowiadający 1 dniu w armstrongu - czyli do upadku mięśniowego, jak myslicie co pomoze lepiej zwiększyć ilość podciąnięć ?? Dzięki za pomoc

Omnia pro patria

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Stirlitz-na Twoim etapie podciągania każdy regularny trening przyniesie efekt.Wykonywanie 5- maksymalnych serii np. w pon., śr., piąt.-też jest dobrym pomysłem.Musisz sam zdecydować.Który trening jest skuteczniejszy?-to raczej kwestia indywidualna.Możesz zrobić miksa:) 2-tyg. ten pierwszy plan z pompkami,bieganiem i basenem i następne 2-tyg. zrobisz 5-maks. serii-3 razy w tyg. Sam ocenisz który trening lepiej na Ciebie działa.:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 216
A próbowałeś lukix typowego armstronga ?! Tak jak sugerujesz efekty zależą od indywidualnych predyspozycji, jednak mogłbyś wypowiedzieć się na swoim przykładzie.

Omnia pro patria

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
U mnie Armstrong się nie sprawdził.Ja nie czułem się po nim dostatecznie zregenerowany.Może dlatego że mój poziom jest już dość zaawansowany i codzienne robienie prawie 200-pompek i około 80-90 podciągnieć było dla mnie nużące :) Moim zdaniem ten plan jest najskuteczniejszy dla osób które robią do 10-powt. i chcą osiągnąć około 20.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 216
W takim razie zrobię swoje przez 2-4 tyg a następnie pomyślę nad armstrongiem, dzięki za pomoc, doradź mi tylko z suplementacją, kupiłem lcarnityne i spalacz żeby zrzucac tłuszcz (180 cm 90kg) oraz do tego bcaa xplode olimpu i TREC WHEY 100, liczę na zrzucenie kilku kliogramów lub chociaz zastąpienie ich później mięśniami, białko powinno chyba pomóc w redukcji oraz zabezpieczyc mięśnie i wspomóc regenerację ?? Muszę się nim posiłkować, bo dietę mam słabą - stołówka i na co dzień raczej bez szans na duże modyfikacje.

Omnia pro patria

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Przede wszystkim uważaj co jesz.Bcaa 30-min.przed treningiem i zaraz po nim.Jeśli zależy Ci jeszcze na redukcji,to możesz dodać naczczo 30-min. rowerku stacjonarnego lub biegu 3 razy w tyg. To nie zaszkodzi Ci w podciąganiu,ale przed takim treningiem też bcaa.Białko niby jako uzupełnienie diety możesz brać,ale nie oczekuj że przyczyni sie ono w tym okresie do budowy mięśni.Jak redukcja ciała,to nie budowa mięśni :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 695 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4419
cześć mam pytanko co do dnia jak to jest "Rób dopóki nie spalisz serii" jeśli w pierwsej zrobie max to w drugiej już napewno spalę serie a gdzie tam jeszcze 7 ... jask z tymi powtórzeniammi w dniu 4??

inny niż wszyscy.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

hst i problemy

Następny temat

Plan treningowy do ocen. (szczególnie zależy mi na ocenie MawashiegoxD)

WHEY premium