SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podciąganie na drążku - trening Armstronga

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 592095

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 157 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1598
A ja mam pytanie czy mozna sie podciągać i robić pompki codziennie. I czy da sie na nich zrobić zarówno mase jak i siłe. POdciągam sie i nie jest tak najgorzej ale chcę wiedzieć czy mozna to robić codziennie i przeplatak np: pon- podciaganiem, pompki, lydki. biceps wt- podciaganie, pompki, brzuch, grzbiet, triceps.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 75
Witam,

Trening Arm zacząłem robić od wczoraj, jednak mam kilka spostrzeżen i pytań.
Po pierwsze grubość drążka - po kilku seriach mam strasznie bolące odciski co utrudnia Mi podciąganie.
Podciąganie na drążku robię preferowanym stylem, czyli nachwytem (grzbiet dłoni skierowany do siebie).
Jednak po wczorajszym treningu (5 serii - max wysiłek), najbardziej bolącą partią mięśni były bicepsy, a powinny chyba plecy skoro to nachwyt, myle się ?.

Dwa pytania do was:

1) Co zmienić z grubością drążka ew. co innego, aby nie robiły się odciski, co bardzo utrudnia podciąganie,

2) Dlaczego tylko biceps boli mnie po podciąganiu nachwytem (rozstaw dłoni miałem ciut więcej niż szerokość barków).

Pozdrawiam.

Zmieniony przez - jeetkunedo w dniu 2009-06-23 09:38:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 90 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4024
jeśli chodzi o odciski to owiń drążek bandażem lub załóż na niego ocieplacze od rur... powinno pomóc :)

Barça - más que un club

Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 170 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7082
ja poleca mdobre rewawiczki...nie musza byc kulturytyczne ale naet jakies pracownicze z budowy lub narciarskie sprawdzalem i zdaja egzamin

Ja sie bez ochrony na dloniach nie podciagam....szkoda rąk

"Słabym pozostaje jedyna broń...błędy silnych"

Mój dziennik: http://www.sfd.pl/Plan_+_porady_-_ze_stażem-t497158.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 75
W porządku, a z tym bicepsem to tylko Mi tak pracują czy wam też ?.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 170 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7082
wszyscy. to jest jeden z miesni ktory współgra z pleacmi podczas podciagania. Pozaty trudno wyizolowac same plecy bez wykorzystania miesni wspomagajacych.

Spokojnie, trenuj dalej

"Słabym pozostaje jedyna broń...błędy silnych"

Mój dziennik: http://www.sfd.pl/Plan_+_porady_-_ze_stażem-t497158.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 602 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2370
biceps Ci pracuje bo źle wykonujesz podciąganie, opuść się na sam dół, zciągnij łopatki, poczuj plecy. Oczywiście biceps pracuje w podchwycie, w nadchwycie przedramiona.

Zmieniony przez - darekk. w dniu 2009-06-28 22:25:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 346 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3546
nie no, w nachwycie też pracują bicepsy. Podczas podciągania pracuje nawet brzuch i barki (najbardziej tylne aktony). Najważniejsze tak jak kolega wspomniał zaczynać ruch plecami, a nie ramionami, to znaczy myśleć, żeby zgiąć ramiona a nie przedramiona. (nie wiem jak to dokładnie wytlumaczyć haha ) Trzeba to wyczuć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 602 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2370
IHMO w nachwycie bardziej pracują przedramiona niż biceps, co nie oznacza, że biceps nie pracuje w ogóle. Brzuch oczywiście też.


Mawashi to kiedyś fajnie tłumaczył, nie wiem czy nie zchrzanię, ale gdy zaczynamy ćwiczyć, nasz organizm włącza do pracy wszystkie mięśnie (antagonistyczne?) i dlatego, np. boli nas też nawet to czego nie ćwiczyliśmy.

Zmieniony przez - darekk. w dniu 2009-06-29 08:05:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 183
Strzała koledzy, widzę, że wszyscy podciągają równo:)
Wczoraj rano pobiłem swój rekord życiowy - 31 podciągnięć nachwytem (z bujaniem, niestety:)
Ćwiczę moim systemem - podciągam się co drugi dzień, raz na maxa, raz z obciążeniem, nachwyt, podchwyt, szeroko, wąsko. Pompki normalnie i stojąc na rękach
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

hst i problemy

Następny temat

Plan treningowy do ocen. (szczególnie zależy mi na ocenie MawashiegoxD)

WHEY premium