SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podciaganie na drązku-Pytanie

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2552

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 511
Witam mam pytanie chodzi mi o podciaganie na drązku nie chce sie duzo rozpisywac co i jak bo chodzi mi tylko na małe pytanie bo nie wiem jak sie podciagac? czyli to trzeba co i les dni? bo np.
dzisiaj bede sie podciagał na biceps i inne partie miesni no i co jutro juz nie mozna cwiczyc? co jaki czas mozna cwiczyc? co dzien nie mozna? prosze mi wytlumaczyc np. dzisiaj podciagam sie i za ile bym mogl sie znow podciagac? bo tego nie wiem a naprawde zalezy mi na tym
Pozdrawiam i z gory wielkie dzieki!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2032 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15756
https://www.sfd.pl/Zanim_zaczniesz_nowy_temat_!!!-t408570.html
Co chcesz osiągnąć przez samo podciąganie się na drążku? ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 912 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10929
nie możesz ćwiczyć dziennie np. bicepsa bo tylko sobie zaszkodzisz.
Mięsień możesz przetrenować a nawet spalić..
http://www.kulturystyka.pl/atlas/

zaraz na początku tej strony masz tabelę OKREŚLAJĄCA ZALECANĄ DŁUGOŚĆ ODPOCZYNKU W STOSUNKU DO INTENSYWNOŚCI TRENINGÓW

pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 511
nie samym podciaganiem akurat teraz nie ma sprzetu wiec podciagac sie mozna zamiast siedziec i nic nie robic :)
a na samym podciaganiu tez trzeba robic przerwy? chcialbym zeby ktos miz tym pomogl dzisiaj sie podciagam i za ile znowu sie podciagac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 511
aha no jest ale podciaganie tez sie do tego zalicza prawda?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 922
Masz jakiś określony plan czy tylko się podciągasz? Zajrzyj do linków, które wkleili Ci koledzy i na pewno dasz rade coś ułożyć na swoje warunki domowe. W atlasie znajdziesz trening domatora w którym są opisane ćwiczenia nie wymagające jakiegoś specjalnego sprzętu ;))

POzdrawiam



Zmieniony przez - Normex w dniu 2009-01-15 20:28:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2032 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15756
W tym dziale połowa ludzi nie ma sprzętu, bo to trening w domowych warunkach w końcu ;) Idzie się obyć bez tego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 602 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2370
Wydaje mi się, że 3 razy w tygodniu, dzień odpoczynku powinien wystarczyć (weekend wolny).

4 x się podciągasz maximum,

Jeśli nigdy wcześniej się nie podciągałeś, albo będziesz miał zakwasy, to odpuść sobie podciąganie w tym dniu i podnoś się 2 razy w tygodniu.

Może to Cie zainteresuje
[https://www.sfd.pl/Trening_Armstronga_na_poprawę_wyniku_w_podciąganiu_na_drążku-t442964-s1.html] 

Tu był podobny temat:

[https://www.sfd.pl/Podciąganie_na_drążku-t462119.html] 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 511
Ja kiedys cwiczylem na silowni wiec nie jestem jakis tam juz zapadnięty tylko teraz poprostu juz nie ma silowni no i narazie trzeba se radzic w domu lepiej tak niz lezeż podciagam sie juz jakis czas :)
ja jednak wybiore to ze bede 3 razy w tygodniu sie podciagal ew. pozniej cos podczepie zeby ciezej bylo a wytlumaczcie mi to skoro 3 razy w tygodniu bede sie podciagal to np. w jednym dniu podciagam sie szerokim nachwytem to w tym samym dniu moge innym uchwytem sie podciagac? czy jak innym uchwytem to juz w drugim dniu? aha moge w tych dniach cwiczyc cos innego? np. pompki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 602 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2370
To zależy, np. nadchwytem pobudzasz bardziej przedramiona, podchwytem bicepsy. Wydaje mi się, że jak będziesz ćwiczył na przemian (pierwszy trening nadchwytem, drugi podchwytem) to powinno być, ok. Ale mogę się mylić. Dla bezpieczeństwa możesz sobie zmieniać co np 4 tygodnie sposób podciągania.

PS. Pewnie, że możesz ćwiczyć pompki tego samego dnia.
PS2. Z Twoich pytań wynika, że choć ćwiczyłeś na siłowni, to raczej nie znasz podstaw, dlaczego nie chcesz trenować treningiem dla początkujących lub dla średniaków? To żadna ujma. Jaki jest twój cel treningu? Tylko i wyłącznie poprawić wynik w podciąganiu i pompkach? Ćwicz całe ciało, inaczej możesz się nabawić dysproporcji, a nawet wady postawy. Pomyśl jak to będzie wyglądało? Fajne plecy i klatka, a nogi i ręce patyki


Zmieniony przez - darekk. w dniu 2009-01-16 16:55:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 511
no wlasnie ja caly cwiczylem przysiady robilemz jakimis ciezarami
bary dobrze wyycwiczylem na podciaganiu plecy troche nadal je cwicze ale tak jak mowilem narazie nie mam sprzetu wiec musze radzic tak o sobie jakos bo niby to nic nie daje a jednak jako tako to wystarcza jeszcze no i malo wlasnie sie znam na podstawach
wlasnie cwiczylem tak na przemiam podchwyt i nadchwyt i raczej normalnie ok bylo a jakbym np.

cwiczyl na drazku w poniedzialek, srode, piątek to w wolne dni np. wtorek czwartek moglbym robic brzuszki czy nie za bardzo?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Klatka

Następny temat

Zwieksenie siły

WHEY premium