SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podciąganie na drążku - trening Armstronga

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 592080

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 52 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 781
Freed zolnierzu znasz jakis dobry plan na trening 1000m ktory moglbym polaczyc z Armostrongiem? pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Na bieganiu to ja się slabo znam. Proponuje zajrzeć do działu Indywidualne Sporty Ogólnorozwojowe.

A tu post z tego działu tak się składa że na temat treningu biegowego https://www.sfd.pl/Proszę_o_ocenę_treningu_biegowego-t465295.html

Zmieniony przez - Freed85 w dniu 2009-04-13 00:45:40

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 74
Ja sam zaczynałem od 1 powtórzenia w serii - jeżeli chodzi o te dni, w których było po 9 powtórzeń, doszedłem podczas treningu do 6-7 powtórzeń w serii więc nie jest źle :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 253
ja jestem po pierwszym dniu : P

ale nie widzialem abym w 2 ostatnich seriach zwiekszyl powtorzenia

zrobilem 4,4,3,3,2 nadchwytem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 183
Trening wygląda naprawdę imponująco, szczególnie pod kątem braku odpoczynku pleców:) Mam kilka pytań, może będziecie znali odpowiedź.
Zacząłem wczoraj od trzeciego dnia (środa była, a i tak regularnie się podciągam. Zaplanowałem wykonać 9x9 powt, z 60 sekundowymi przerwami, tak jak było podane. Nie było problemów z pierwszymi sześcioma seriami (nachwyt trochę szerzej niż barki i podchwyt wąsko). Schody zaczęły się przy szerokim. Nie dawałem rady wykonać poprawnie 9 powt, zatrzymywałem się przy 6 i dobijałem w chwycie neutralnym. Czy jest to ok? Wydaje mi się, że nie ma sensu zmniejszać liczby powtórzeń przy wszystkich seriach do 6.
PS. Możeby tak lekko zmodyfikować ten trening i zamiast robić go od pon do pt, możnaby zrobić pon, śr, pt, niedz podciąganie (wtedy znika piąty "dodatkowy", najcięższy dzień), a władować we wt, czw i sob jakiś FBW. Mam taki plan na 8 tygodni, zobaczymy co wyjdzie - dam wam znać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Dlaczegfo od trzeciego dnia?
Jak by zaczął od pierwszego to prawdopodobnie problemu by nie było, albo byłby mniejszy.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 183
gdybym zaczął od pierwszego w środę, to potem musiałbym wszystko przestawiać:)
podciągam się regularnie 3x tydz, 5-8 serii po 8 powtórzeń z 60 sekundami przerwy, tak więc nie przypuszczam, żeby to miało wpływ... tak czy inaczej podciąganie się w nachwycie normalnie (lekko szerzej niż barki) albo szeroko (ręce w porządny "Y") jest znacznym utrudnieniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
To nie ma znaczenia czy zaczniesz w środę czy w poniedziałek. Dzień I to dzień I. Obojętnie który w tygodniu.
No i plan treningowy, to plan treningowy.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 183
Zgoda, ale w tym treningu wyraźnie napisane jest, że trzeba walić dzień po dniu, potem 2 dni przerwy. Jeśli zacząłbym od środy jako dnia I, to musiałbym IV i V zrobic w weekend, a nie mam takiej możliwości. Więc zmieniłem. Ale nadal nie wiem, jak jest z tymi seriami w dniu III - zakładając, że nie mam siły zrobic takiej samej liczby powtórzeń w szerokim nachwycie, czy mam dobijać?
PS. apropos podciągania -


niezły nigga:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21
W drugim dniu aby na pewno przerwa między seriami ma wynosić każdorazowo coraz więcej czasu?
"Rest 10 seconds for each repetition in the previous set". Nie wiem czy to 10 sekund dla każdego podciągnięcia(jednego), czy dla podciągania(serii).

www.pajacyk.pl - wchodźcie!!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

hst i problemy

Następny temat

Plan treningowy do ocen. (szczególnie zależy mi na ocenie MawashiegoxD)

WHEY premium