SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podciąganie na drążku - trening Armstronga

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 592170

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1244
6 miesięcy bez żadnego obciążenia - i w tyle doszedłem do tych 23, po tych 6 miesiącach dołożyłem 9 kg ale tylko dnia 5-go. Ostatni cykl 6 tygodniowy zrobiłem z obciążeniem 15 kg - obciążenie zakładałem każdego dnia - wszystkie dni według planu armstronga - tylko że musiałem oczywiście dobrać nową ilość powtórzeń dla dnia 3 i 4. Jeśli nie chcesz mieć odcisków to musisz sprawić sobie rękawiczki (zwykłe robocze w castoramie za mniej niż 10 PLN kupisz) - grunt żeby były w miarę miękkie żeby nie ograniczały chwytu. Mogą też być takie zwykłe rowerowe (chociaż mi osobiście takie wogóle nie przypasowały - wrzynały mi się w miejscu gdzie miałypalce odcięte).

<^^>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Wita.Mam kilka pytań odnośnie tego treningu.Sorki bo odpowiedzi mogły się pojawić na tych 66-stronach ale nie dałem rady tyle przewertować
1-Czy te pompki wykonujemy od 1-5 dnia czy sobotę i niedzielę też non stop przez 8-tyg?
2-Czy podczas tej piramidki jak już spalę serię to i tak na koniec robię jeszcze jedną serię na maksa?
3-W dniu trzecim robię 9-serii w trzech ułożeniach np. po 4-4-4,4-4-4,4-4-4,itd i czy jak nie dam rady 4-kami to przerywam czy jadę dalej 3-kami?
4-W dniu czwartym robię te serie treningowe tak jak tą piramidę czy może te 9 serii jak w dniu trzecim?
5-Mam pytanko do dnia piątego czy ktoś eksperymentował z obciążeniem?Ja by spróbował tylko nie wiem ile robić serii ile odpoczywać i jak procentowo dobierać obciążenia?
z góry dzięki za odpowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 38
Siemanko
Ja od poniedziałku zaczynam trening :) aktualnie męczę 23 powtórzenia ale jednak nie do końca czysto :(

Ale mam takie pytanko ...

Czy jeśli stosuję jeszcze http://bieganie.pl/index.php?show=1&cat=19&id=385  a także dokładam sobie treningi na siłce (jedna partia dziennie + ABS 2 na brzuszek)

Czy mój organizm to wytrzyma :) ? Dodam że na siłkę chodzę już około 3 lat a na bieganie też nie narzekam :)

Z góry dzięki za odp ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Może być z tym problem. Sam trening Armstronga jest dosyć intensywny i może dojść do przetrenowania pleców. Natomiast bieganie nie zaszkodzi. Jako ze jest to program przygotowujący do testu USMC więc zapewne był również stosowany razem z biegami i brzuszkami bo to również elementy egzaminu.
Powtórzenia rób do pełnego wyprostu rąk inne się nie liczą.

Zmieniony przez - Freed85 w dniu 2011-05-08 00:18:19

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Ja od poniedziałku zaczynam 4-tydz.Jak na tą chwilę skoczyła sporo liczba pompek i poprawiła się wytrzymałość w serii 2,3,4,5.Na poprawę w pierwszej jeszcze czekam..ale czuję że już tuż,tuż.Nie poddam się
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 38
Czyli co proponujesz ?:)
Bieganie tym planem sobie zostawić brzuszek też a z plecami barkami klatką na siłce sobie odpuścić ?:)

A lekki bic i tric mogę sobie zrobić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Przecież robiąc przez cały tydzień podciąganie i pompki bic i tric pracuje co nie miara.
Możesz również zamiast biegania wykonywać Tabate z przysiadami. efekt będzie ten sam a jaka oszczędność czasu.




Zmieniony przez - Freed85 w dniu 2011-05-08 12:52:13

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 38
Bieganie musi być
Do szkoły się szykuję:)
więc poniżej 3 min na 1 km muszę mieć ^^
Bo co by tu wiele mowić rozszerzeie z matmy mnie załamało :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
W tym roku może być ciężko dostać się do WSO bo miejsc mało a chętnych w c***. Jak słabo ci poszło na matmie rozszerzonej to musiał byś wykręcić maks punktów + dodatkowe z każdej konkurencji sprawnościowej. O ile z biegami nie ma problemu to przy podciąganiu potrafią c***e z komisji od*******ić jakiś numer i nie zaliczyć połowy. Dla przykładu Knife jak zdawał do SO zrobił ponad 30 podciągnięć a zaliczyli mu tylko 18.

Nekrosadystycznyturbosperminator

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

hst i problemy

Następny temat

Plan treningowy do ocen. (szczególnie zależy mi na ocenie MawashiegoxD)

WHEY premium