SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podciąganie na drążku - trening Armstronga

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 592077

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 331 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2665
A ja mam takie pytanie, czy trening ten coś mi da wykonując jedynie same fazy negatywne (tzn. wybijając się z krzesełka i wolno opuszczając)??

Klata i biceps ponad wszystko!!

Ups, zapomniałem o kachloryferze...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Alternatywną wersja tego treningu jest zwis na drążku podciągnięty wykonywany na czas. Choć możesz tez spróbować same opuszczanie. Pamiętaj aby opuszczać się powoli aby to miało sens.

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 331 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2665
No to w moim przypadku jest tak, że prawidłowo technicznie i siłowo nachwytem podciągne się 2 razy. Dzisiaj robiłem tak jak jest ustalone w planie na środe i wyszło mi 9 serii po 4 cztery powtórzenia, jednak tylko w pierwszej serii dwa pierwsze powtórzenia były robione siłowo i technicznie, reszta to oczywiście z wybicia z naciskiem na fazę negatywną. Co powiecie o tym by robić codziennie 2 razy te same ćwiczenia, tzn. popołudniu (około 15-16) i wieczorem (20-21)? Bo zdaje mi się że tylko 10-15 minut codziennie to troche za mało, nie mówie żebym nie czuł zmęczenia po tym jak do tej pory, ale według mnie to przy porządnym treningu trzeba jednak troche posiedzieć. Co o tym sądzicie??


Zmieniony przez - kaczuch18 w dniu 2010-02-10 20:18:26

Klata i biceps ponad wszystko!!

Ups, zapomniałem o kachloryferze...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 230 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4273
Przepraszam ale nie nie rozumiem 4 dnia ze mam robic jak najwiecej serii treningowych az spale serie czyli mam robi jak? tylko na chwytem? tylko pdchwytem? i jak z rozstawem rąk ? moze mi ktos wytłumaczyc bo na prawde nie czaje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1244
Tak - robisz powtórzenia maksymalną ilość razy aż nie spalisz, nachwytem, z rozstawem ramion takim samym jak robisz na przykład dnia pierwszego (na szerokość barków lub nieco większy).

<^^>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Wykonywanie dwa razy dziennie treningu to nie najlepszy pomysł. Weź pod uwagę fakt że ty robisz przez te 15 minut tylko podciąganie.

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
Bartas15
z tego co pamiętam to 4 dzień polegał na zrobieniu 9 serii,a nie ilości do spalenia.

kaczuch18
to zły pomysł,bo ćwiczysz codziennie,czyli z dużą intensywnością. Zwiększysz ją dwa razy to przetrenujesz się bardzo szybko.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Queblo ma rację. 4 dzień polega na tym aby przyjąć taką ilość wykonywanych powtórzeń aby być w stanie wykonać aż 9 serii.

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1244
Dnia 4-go właśnie trzeba robić maksymalną ilość zestawów aż do spalenia obranej ilości podciągnięć w zestawie - tłumaczenie w pierwszym wpisie tego wątku jest błędne(dawniej już o tym pisałem). Oto opis tego dnia w oryginale:
Do the maximum number of training sets that you can accomplish. Rest 60 seconds between each set. You do training sets until you fail to do perfect training set. This day can wind up being the longest training day as you continue with the program because you will find it easy to do lots of training sets.
Oto tłumaczenie:
Wykonaj maksymalną ilość zestawów treningowych jaką jesteś w stanie ukończyć. Odpoczywaj 60 sek. pomiędzy każdym zestawem. Wykonujesz zestawy treningowe do czasu aż nie będziesz w stanie wykonać prawidłowego zestawu. Ten dzień może okazać się najdłuższym dniem treningowym podczas kontynuacji tego treningu ponieważ zauważysz że łatwo będziesz w stanie wykonać dużą ilość zestawów treningowych.

Zmieniony przez - phantomcow w dniu 2010-02-11 12:04:39

<^^>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 230 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4273
Queblo tobie chodzi chyba o 3 dzien bo czwarty brzmi tak dla jasosci
Dzień 4

W tym dniu wykonaj jak najwięcej serie treningowych. Odpoczywaj 60 sec. Pomiędzy seriami. Rób dopóki nie spalisz serii. Nie przekraczaj 9 serii. Jeśli dojdziesz do 9 staraj się zwiększyć serie o jedno powtórzenie w następnym tygodniu.

czyli mam robic powtorzen ile dam rade dopoki nie spale serii czyli w jednej zrobie 8 podciagniec a w nastepnej 6 . Tak?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

hst i problemy

Następny temat

Plan treningowy do ocen. (szczególnie zależy mi na ocenie MawashiegoxD)

WHEY premium