SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podciąganie na drążku - trening Armstronga

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 592123

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Nie. Masz wykonać jak najwięcej serii z tą samą ilością powtórzeń.

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
W tym dniu wykonaj jak najwięcej serie treningowych. Odpoczywaj 60 sec. Pomiędzy seriami. Rób dopóki nie spalisz serii. Nie przekraczaj 9 serii. Jeśli dojdziesz do 9 staraj się zwiększyć serie o jedno powtórzenie w następnym tygodniu.


ja to rozumiem że mam zrobić max 9 serii. Czyli jeśli jestem w stanie zrobić np 10 powtórzeń w 9 seriach to w następnym tygodniu robię 9 serii z 11 powtórzeniami w seriach a nie że robię 11 serii z 10 powtórzeniami...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
O to mi właśnie chodziło. Jak najwięcej maksymalnie 9 po czym w następnym tygodniu zwiększasz ilość powtórzeń.

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 331 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2665
To znowu ja. W takie dni jak np. poniedziałek(kiedy nie jest wymagane stosowanie różnych nachwytów, podchytów) mógłbym robić te 3 ostatnie serie na maxa, ale np. jak już nie dam rady nachwytem to dokończyć serie podchwytem, aby wycisnąć z mięśni jak najwięcej?

I co jeżeli dodałbym sobie po treningu, np. ze 2 serie na max unoszenia tułowia z opadu? Kombinuje tak, bo w moim przypadku w poniedziałek seria podciągania na max waha się 3-5 powtórzeń (tzn. 3-5 powtórzeń wybić z krzesła i wolnego opuszczania się w dół - wiem, że mało, ale bardzo szybko mi ręce padają i podczas ostatnich serii nawet nie daje rady zawisnąć tylko od razu jak zabieram nogi z krzesła to ciągnie mnie w dół).

Zmieniony przez - kaczuch18 w dniu 2010-02-12 02:08:18

Klata i biceps ponad wszystko!!

Ups, zapomniałem o kachloryferze...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1244
Widzę że zignorowaliście to co napisałem na temat tłumaczenia dnia 4-tego - czyli że zostało przetłumaczone źle :) No cóż Wasza sprawa. Trzeci raz powtarzać nie będę - róbta jak chceta.

<^^>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
nikt tego nie zignorował. Seria treningowa training set to pojedyncza seria w której ilość powtórzeń jest tak ustawiona abyś mógł wykonywać ich jak najwięcej (serii treningowych) jednak jak zaznacza autor treningu nie więcej niż 9.

The best gauge for the number of repetitions in the training set comes on Day 4. If you successfully complete Day 3, try to raise the number of repetitions in your training set by one when you do Day 4. If you get a least nine sets done on Day 4, that tells you that your training set ought to be one repetition higher. If you get less than nine sets, you will still have accomplished a good day&#8217;s work, and confirmed that your training set was correct for this week.

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1244
A teraz pełnym zdaniem: If you get a least nine sets done on Day 4.
Tłumaczenie: Jeśli wykonasz "co najmniej" 9 serii treningowych dnia 4-go.
Mam nadzieje że teraz widać o co chodzi - o jedno powtórzenie w serii treningowej podwyższa się dopiero wtedy gdy "przekroczy się" dziewięć serii - to jest wyznacznikiem zwiększenia a nie maksimum którego należy się trzymać. Dzień czwarty właśnie jest po to aby sprawdzić czy jest się gotowym zwiększyć tą ilość - nie będziesz tego wiedział jeśli zatrzymasz się na tych 9 seriach.

<^^>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
A jednak masz rację. Jedno słowo a zmienia cały sens.

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1244
Jeśli możesz to zmień tłumaczenie na pierwszej stronie - bo co jakiś czas ten dylemat nadal może się pojawiać a tak to wszystko powinno być jasne.

<^^>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 331 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2665
A co do mojego pytania?

Klata i biceps ponad wszystko!!

Ups, zapomniałem o kachloryferze...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

hst i problemy

Następny temat

Plan treningowy do ocen. (szczególnie zależy mi na ocenie MawashiegoxD)

WHEY premium