SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podciąganie na drążku - trening Armstronga

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 592114

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 44 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 230
Jeżeli chcę przesunąć sobie treningi o jeden dzień, to mogę zrobić trzy dni przerwy żeby zacząć od wtorku a nie od poniedziałku kolejny cykl?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 886
jednego dnia walnij sobie pompki same, ważne żebyś ćwiczył, jeden dzień przerwy za bardzo Ci nie wpłynie na postęp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54
Powtarzam pytanie, czy mozna stosowac ruchy oszukane? I po jakim czasie spalonej serii wykonac ostatnie podciagniecie na maxa, np w 5 serii wykonalem 5 powtorzen 50 sekund przerwy w 6 serii wykonalem 4 powtorzenia i spalilem serie i po jakim czasie po tych 4 powtorzeniach wykonac jeszcze ostatnie podciagniecie na maxa? Nie wiem jak wam ale mnie przy negatywach strasznie bola lokcie, tzn po przeciwnej stronie tuz blizej przedramienia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54
Czy trening armstronga mozna stosowac dluzej niz 2 miesiece, np 3? Po 7 tygodniach i 1 dniu nie jestem zadowolony z efektow. Co prawda kilka powtorzen poszlo w gore, ale chcialbym dobic do 10.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1244
Zrób tydzień przerwy a później zrób kolejne 6-7 tygodni ćwiczeń. Ja leciałem tym planem prawie rok - także wydaje mi się że spokojnie można ćwiczyć do póki nie osiągniesz zadowalającego dla siebie wyniku.

<^^>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54
I zawsze stosowales tydzien przerwy po 2 miesiacach? A na poprzedni moj post ktos moze odpowiedziec?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1244
Tak zawsze robiłem sobie tygodniową przerwę - jest to zalecane na regenerację. Co do poprzedniego pytania to:
1. odradzam wykonywanie ruchów oszukanych - wyrabiają złe nawyki - już lepiej zrobić sobie kilka powtórzeń negatywnych - powoli i dokładnie.
2. Jak spalisz 6 serię wykonując 4 powtórzenia to czekasz 40 sekund i później robisz na max powtórzeń w serii ostatniej (zgodnie z opisem ze storny pierwszej)
3. Co do bólu łokci przy negatywach to nie wiem co może być przyczyną - mnie kiedyś nieco pobolewały jak zbyt wąski chwyt (podchwytem) stosowałem - u Ciebie może być to coś zupełnie innego - być może póki co zbyt słabe mięśne i ścięgna - teoretycznie z czasem powinny te bóle zniknąć.

<^^>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54
Trenowales tym planem rok. Od ilu podciagniec zaczynales i na ilu skonczyles? Kiedy w marcu pisalem o bolu lokci to rzeczywiscie bol juz minal, natomiast do tego doszedl bolacy lewy nadgarstek. Chyba jest lekko nadwyrezony. Bol pojawil sie juz okolo 5/6 tygodnia treningu, ale nie byl to az tak duzy bol, zeby przerwac plan, a chcialem dojechac do konca - 8 tygodni. Dojade do konca, zrobie sobie tydzien przerwy i mam zamiar trenowac tym planem dalej, jednak gdy pojawi sie znowu bol w nadgarstku to co robic? Jeszcze gwoli scislosci ruchy oszukane jest to gdy przy opuszczaniu dotykamy nogami podloze i z tej pozycji nie wybijamy sie w gore/nie podskakujemy, ale z wlasnych sil podciagamy sie dalej(i opuszczamy sie powoli jak przy negatywach?) A ruchy negatywne to tez dotykamy podloze nogami, ale podskakujemy
przy probie podciagania i powoli sie opuszczamy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1244
Przyrost szedł mi raczej powoli. Zaczynałem od 10 skończyłem na 23 powtórzeniach (bez obciążenia), późnie dalej tym planem trenowałem z obciążeniem - najpierw 9 Kg w plecaku (doszedłem do 15 powtórzeń) a następnie 15 Kg w plecaku (doszedłem do 12 powtórzeń). Co do nadgarstków to no to bóle się przytrafiają - dobrze się rozgrzewaj przed podciąganiem (i przed pompkami z rana też - bo pompki też mocno nadwyrężają nadgarstki - chyba że robisz na poręczach lub pięściach). Jak nadal będzie Cie bolało to zawsze możesz sprawić sobie stabilizator na nadgarstek (taki który nie będzie przeszkadzał w chwyceniu drążka) albo nawet spróbować owinąć zwykłym bandarzem elastycznym. Jeśli chodzi o powtórzenia oszukane - to według mnie każdego typu powtórzenie w którym pomagasz sobie w podciągnięciu - czyli wszelkiego rozaju bujnięcia, wybijanie z nóg itp. Negatywy podciągnięciami też nie są - polegają na tym że startujesz z góry (niezależnie od tego czy z podskoku czy z taboretu - grunt żeby broda była nad drążkiem) i jak najwolniejszym opuszczaniu się.

<^^>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54
Jaki okres trenowales bez obciazenia, ze doszedles do 23 powtorzen? A jaki okres trenowales z obciazeniem i we wszystkie dni w tym czasie trenowales z obciazeniem? Ostatnio tez pojawily mi sie odciski na dloniach, trenowac dalej na tych gabkach co mam na drazku (mam drazek w futrynie) czy po prostu na drazku? Jak zniwelowac odciski?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

hst i problemy

Następny temat

Plan treningowy do ocen. (szczególnie zależy mi na ocenie MawashiegoxD)

WHEY premium