SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania dotyczące IF

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 125045

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Myślę, że jedzenie między 7 a 20 ma niewiele wspólnego z IF. Niektórzy, co nigdy o IF nie słyszeli mają krótsze okno jedzenia.

Co do samego planu to chyba ok. Chociaż węglowodany w porze wieczornej mają swoje zalety.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 690 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18859
To jest bardzo ogólne założenie z tą 20. Pewny jest trening na czczo o 6 a reszta juz nie.Moze bede jadl do 18 i wtedy masz 12/12 lub w zasadzie 10/14 na korzysc nie jedzenia ale pamietajmy ,że mi chodzi o masę z minimalna iloscia tluszczu ale jednak o mase:)

Kto pyta, nie błądzi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 136 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2620
BCAA zakupione (ze zwiekszona zawartoscia leucyny).
ile mam jej stosowac? tyle i tak, jak zaleca producent (10g przed i po treningu)?
treningi wykonuje na czczo, po 14-15 godzinach postu.

chcialem zrobic w ten sposob:
przed treningiem: 15g BCAA+2g beta alaniny+3g kreatyny
po treningu: 10g BCAA+2g beta alaniny+3g kreatyny+shake(40g whey'a na pelnotlustym mleku)+jakis baton

dlaczego tak? bo chce zmaksymalizowac budowanie masy miesniowej, dlatego przed treningiem wiecej BCAA (minimalizacja katabolizmu), natomiast po treningu to co maksymalizuje MPS (teoretycznie), czyli szybkie bialko + leucyna z porcji BCAA + szybkie wegle + fat.

z tego wychodzi ~ 500kcal:
60g bialka,
30g ww,
15 fatu
najczesciej po 2-3h wpada konwencjonalny posilek (choc zdarza sie, ze jest zaraz po suplementacji :D)

bede wdzieczny za wszelkie porady ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 272 Napisanych postów 3943 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 80255
mam takie pytanie:
Wyjeżdżam na studia i planuje przed zajęciami chodzic na wod'y crossfitowe na 6:30 i tutaj pytanie czy można to robić na czczo a potem posiłki normalnie?
brałbym jakieś bcaa okołotreningowo
celem jest wzrost masy (wiem że lepsza byłaby zwykła siłownia, ale nie mam możliwości żadnej a przynajmniej narazie o tym nie wiem)

Dziennik treningowy:
https://www.sfd.pl/DT__Qitr-t1124453-s14.html

Zapraszam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Rozkład dość standardowy a na GH raczej bym nie liczył. Może jako placebo, ale już za późno

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94597 Napisanych postów 364559 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1669430
lukiman
BCAA zakupione (ze zwiekszona zawartoscia leucyny).
ile mam jej stosowac? tyle i tak, jak zaleca producent (10g przed i po treningu)?
treningi wykonuje na czczo, po 14-15 godzinach postu.

chcialem zrobic w ten sposob:
przed treningiem: 15g BCAA+2g beta alaniny+3g kreatyny
po treningu: 10g BCAA+2g beta alaniny+3g kreatyny+shake(40g whey'a na pelnotlustym mleku)+jakis baton

dlaczego tak? bo chce zmaksymalizowac budowanie masy miesniowej, dlatego przed treningiem wiecej BCAA (minimalizacja katabolizmu), natomiast po treningu to co maksymalizuje MPS (teoretycznie), czyli szybkie bialko + leucyna z porcji BCAA + szybkie wegle + fat.

z tego wychodzi ~ 500kcal:
60g bialka,
30g ww,
15 fatu
najczesciej po 2-3h wpada konwencjonalny posilek (choc zdarza sie, ze jest zaraz po suplementacji :D)

bede wdzieczny za wszelkie porady ;)




jak szejk wpada od razu po to bcaa nie ma sensu w nim mieszać , daj 20 gr przed treningiem lub 10-15 przed i 10 popijaj na treningu

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94597 Napisanych postów 364559 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1669430
Qitr
mam takie pytanie:
Wyjeżdżam na studia i planuje przed zajęciami chodzic na wod'y crossfitowe na 6:30 i tutaj pytanie czy można to robić na czczo a potem posiłki normalnie?
brałbym jakieś bcaa okołotreningowo
celem jest wzrost masy (wiem że lepsza byłaby zwykła siłownia, ale nie mam możliwości żadnej a przynajmniej narazie o tym nie wiem)


pewnie że tak , tylko bcaa przerywają post wiesz o tym?
ale takie rozwiązanie zwłaszcza przy robieniu masy jest ok

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 136 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2620
lodzianin1
lukiman
BCAA zakupione (ze zwiekszona zawartoscia leucyny).
ile mam jej stosowac? tyle i tak, jak zaleca producent (10g przed i po treningu)?
treningi wykonuje na czczo, po 14-15 godzinach postu.

chcialem zrobic w ten sposob:
przed treningiem: 15g BCAA+2g beta alaniny+3g kreatyny
po treningu: 10g BCAA+2g beta alaniny+3g kreatyny+shake(40g whey'a na pelnotlustym mleku)+jakis baton

dlaczego tak? bo chce zmaksymalizowac budowanie masy miesniowej, dlatego przed treningiem wiecej BCAA (minimalizacja katabolizmu), natomiast po treningu to co maksymalizuje MPS (teoretycznie), czyli szybkie bialko + leucyna z porcji BCAA + szybkie wegle + fat.

z tego wychodzi ~ 500kcal:
60g bialka,
30g ww,
15 fatu
najczesciej po 2-3h wpada konwencjonalny posilek (choc zdarza sie, ze jest zaraz po suplementacji :D)

bede wdzieczny za wszelkie porady ;)




jak szejk wpada od razu po to bcaa nie ma sensu w nim mieszać , daj 20 gr przed treningiem lub 10-15 przed i 10 popijaj na treningu

Tak, shake wpada od razu po treningu. Sam whey zawiera 3g leucyny, a czesto zaleca sie dawki 5-10g tego aminokwasu bo mocno przyspiesza tempo syntezy bialka. Dlatego te BCAA takze po treningu.
Dobrze kombinuje?

EDIT: waga ciala: 60kg


Zmieniony przez - lukiman w dniu 2015-09-14 11:19:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 136 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2620
Tak, shake wpada od razu po treningu. Sam whey zawiera 3g leucyny, a czesto zaleca sie dawki 5-10g tego aminokwasu bo mocno przyspiesza tempo syntezy bialka. Dlatego te BCAA takze po treningu.
Dobrze kombinuje?

EDIT: waga ciala: 60kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 272 Napisanych postów 3943 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 80255
lodzianin1
Qitr
mam takie pytanie:
Wyjeżdżam na studia i planuje przed zajęciami chodzic na wod'y crossfitowe na 6:30 i tutaj pytanie czy można to robić na czczo a potem posiłki normalnie?
brałbym jakieś bcaa okołotreningowo
celem jest wzrost masy (wiem że lepsza byłaby zwykła siłownia, ale nie mam możliwości żadnej a przynajmniej narazie o tym nie wiem)


pewnie że tak , tylko bcaa przerywają post wiesz o tym?
ale takie rozwiązanie zwłaszcza przy robieniu masy jest ok


to lepiej bcaa odpuścic?
i po treningu może być posiłek białko+węgle+tłuszcz np omlet z owsianych i całych jajek?


Zmieniony przez - Qitr w dniu 2015-09-14 12:03:15

Dziennik treningowy:
https://www.sfd.pl/DT__Qitr-t1124453-s14.html

Zapraszam

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

intermittent fasting dla osób ćwiczacych sztuki walki

Następny temat

Zero efektów na diecie

WHEY premium