SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania dotyczące IF

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 125048

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 861 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17394
Ile godzin najpóźniej po treningu na czczo trzeba zjeść? Czy to kwestia indywidualna i patrzyć na ssanie jak sie załącza?:)

Chodzi mi o to, ze normalnie okno mam 13-21 ale np. niekiedy trening wypadnie mi o 7 rano i ciężko to widze że zjem dopiero o 13. Co prawda moge przesunac na 12 czy coś. Co myslicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3976 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30901
Nie to nie jest kwestia indywidualna, posiłek po treningowy jest najważniejszym w ciągu dnia. Jak masz trening o 7 to zjedz po treningu, jednorazowe zmiany godzin nie będą miały negatywnych skutków.

Nie mam dziennika, bo jestem leniwy ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 688 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8921
Pewnie lepiej będzie jak trening przesuniesz

ból nie istnieje

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
kurekskiPrzemuś
Czy zdrowe jest podzielenie okna żywieniowego (8 godzinnego) na dwa posilki? Z punktu widzenia zdrowotnego, trawiennego itp?

Na przykładzie: mam 1900 kcal w diecie redukcyjnej --> o 12:30 jem posiłek pierwszy - 600 kcal, potem o 17:00 trening i o godzinie 20:00 posiłek drugi 1300 kcal?

Oczywiście uwzględniając w tym 0,5 kg warzyw. Ale wiadomo, że ten posiłek 1300 kcal (białko+tłuszcze+warzywa) jest dość spory objętościowo, więc jak na to zareaguje cialo/metabolizm etc?

Przykładową rozpiskę takich 2 posiłków możecie zobaczyć w moim dzienniku PoTreningu, jeśli ktoś nie może sobie tego wyobrazić


Z punktu widzenia zdrowotnego i trawiennego w zależności od danego organizmu to chyba nie powinno mieć dużego znaczenia, aczkolwiek polemizowałbym ze stwierdzeniem iż jest to rozwiązanie optymalne, lub choćby nawet bliskie optymalnemu pod kątem robienia 'formy kulturystycznej'.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5058 Wiek 109 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 17444
Fryto
kurekskiPrzemuś
Czy zdrowe jest podzielenie okna żywieniowego (8 godzinnego) na dwa posilki? Z punktu widzenia zdrowotnego, trawiennego itp?

Na przykładzie: mam 1900 kcal w diecie redukcyjnej --> o 12:30 jem posiłek pierwszy - 600 kcal, potem o 17:00 trening i o godzinie 20:00 posiłek drugi 1300 kcal?

Oczywiście uwzględniając w tym 0,5 kg warzyw. Ale wiadomo, że ten posiłek 1300 kcal (białko+tłuszcze+warzywa) jest dość spory objętościowo, więc jak na to zareaguje cialo/metabolizm etc?

Przykładową rozpiskę takich 2 posiłków możecie zobaczyć w moim dzienniku PoTreningu, jeśli ktoś nie może sobie tego wyobrazić


Z punktu widzenia zdrowotnego i trawiennego w zależności od danego organizmu to chyba nie powinno mieć dużego znaczenia, aczkolwiek polemizowałbym ze stwierdzeniem iż jest to rozwiązanie optymalne, lub choćby nawet bliskie optymalnemu pod kątem robienia 'formy kulturystycznej'.

Mówisz teraz o katabolizmie i niedostarczaniu organizmowi/mięśniom wystarczającej ilości makroskładników? Tylko jednak jak zjem te 1300 kcal o 20, to potem przez całą noc dobra regeneracja i jeszcze myślę, że zapas do tej 12 (kolejny posiłek). Rozwiń, proszę, swoją myśl

Tutaj kiedyś pojawi się nowy dziennik treningowy...

już jest! http://www.sfd.pl/[BLOG]_kurekski_redukcja_carb_nite_-t1066973.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2322
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3976 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30901
kurekskiPrzemuś
Rozwiń, proszę, swoją myśl


Też chętnie posłucham

Nie mam dziennika, bo jestem leniwy ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
dobre rozwiązanie [teoretycznie] jesli celem jest reduckja fatu [wagi ciała w tym mięsni]
jednak mięśnie potrzebują aminokwasów dostarczanych z pozywnienia
przy diecie redukcyjnej,przy małej ilości kcal i węglowodanów,przy uszczuplonych zasobach glikogenu może nastąpić utrata masy mięśniowej.....jednak

te 8posiłków co 2h mozna włozyć między bajki przy obecnym stanie wiedzy ale z 2posiłkami w ciagu dnia jednak bym nie ryzykował [jesli ktoś ma mięśnie!]

jesli celem jest tylko i wyłącznie utrata wagi - to jak najbardziej dobra metoda
nie koniecznie z punktu zdrowotnego ale na pewno z obranego celu

Zmieniony przez - solaros w dniu 2015-03-03 11:43:42

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3976 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30901
Nie przesadzałbym z tą utratą mięśni, ludzie lecą na 4h oknie jedzenia 20h postu + LC, a nagle 6.5h nie jedzenia ma powodować utrate masy miesniowej.

Nie mam dziennika, bo jestem leniwy ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Słuchałem kiedyś odcinek Physic Science Radio z Laynem Nortonem oraz Sophe Lee, gdzie gościli jakiegoś typa, który sam projektował badanie naukowe, które badało właśnie wpływ liczby posiłków w ciągu dnia na kompozycję sylwetki. O dziwo okazało się, że najbardziej optymalnym rozwiązaniem były 4 posiłki dziennie (lepsze od 5 i 6). Różnice jednak były bardzo niewielkie. Na tyle niewielkie, że sam autor badania je 3 posiłki dziennie, bo tak mu wygodniej i łatwiej mu utrzymać taki styl życia na długą metę.

Zmieniony przez - Fryto w dniu 2015-03-03 16:49:18

Hard work & dedication

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

intermittent fasting dla osób ćwiczacych sztuki walki

Następny temat

Zero efektów na diecie

WHEY premium